WARSZTATOWNIA:

Sukces jest dla ciebie Hawkins


Miłość dla odważnych czyli podróż ku JAźni

Co można napisać o książce, która w teście kinezjologicznym prawdy uzyskuje wynik wyższy niż Biblia? Jakich słów użyć do opisania energii, których doświadcza garstka ludzi na całym świecie? David R. Hawkins, jako jeden z nich, mógł tego dokonać i dokonał w sposób mistrzowski. Stanął oko w oko z Jaźnią i podzielił się tym doświadczeniem.

 

Duchowy azymut czyli Mapa Świadomości

Autor książki „Oko w oko z jaźnią” opisał stany mistyczne, w tym najwyższy, Oświecenia. Zapiski te można potraktować jako kierunek podróży, której droga wydaje się być fantastycznym wyzwaniem. Ogromną pomocą na drodze w głąb jest stworzona przez Hawkinsa Mapa Świadomości, która pozwala zlokalizować własne położenie.

 

Już za sprawą samego prześledzenia Mapy (omawia ją książka „Siła czy moc”), można doznać wielu olśnień! Jej lektura całkowicie zmieniła moje postrzeganie emocji i ich wpływu na życie. Dotarło do mnie, jak często tkwimy w iluzjach, błędnych przekonaniach, nęcących urazach i pretensjach, które nie mają nic wspólnego z realnością.

 

Miłość jest dla odważnych

Zanurzenie w lęku, wstydzie czy agresji prowadzi do fałszywego przekonania, że w tych emocjach zanurzony jest cały świat. Człowiek tkwiący w negatywnym polu świadomości musi zdobyć się na odwagę, by... zaznać Miłości!

 

Zatem odwaga nie jest gotowością do podjęcia walki! Jest otwartością na zobaczenie, że walka nie jest już potrzebna. Odwagi wymaga wewnętrzna decyzja, że składam broń i poddaję się wyższej Jaźni, Bezwarunkowej Miłości, Bogu. Jak tego dokonać?

 

Podróż ku JAźni

Droga ku Miłości, to droga ku sobie. Spotkanie z prawdziwym Ja wymaga poddania w wątpliwość praktycznie wszystkich przekonań, jakie są nam serwowane na co dzień.

 

Hawkins opisuje wszechświat, jako pozbawiony dualizmu, pozycjonalności, zależności między przyczyną a skutkiem. Zaprasza do poznania świata, w którym nie istnieją podziały, a wszystkie Jaźnie, są tak naprawdę jedną Jaźnią.  

 

Praca nad podniesieniem poziomu świadomości to aktywny wysiłek, by dotrzeć do siebie takich, jakimi jesteśmy naprawdę. Spotkanie z istotą duchową, którą w swojej esencji jest każdy z nas. Doświadczenie spokoju bez oceny, porównywania, krytyki i lęku - w ciszy, w której zawiera się wszystko.

 

Ego to nie JA

Założenie, że głos, który towarzyszy nam od urodzenia, nie jest mną, może budzić konsternację. Uznanie, że nie ma w nas osoby, która myśli, również jest dla mnie – delikatnie mówiąc – rewolucją. Przywiązanie do Ego jest silne i praca nad odróżnieniem go od naszej prawdziwej istoty wymaga czasu i zaangażowania.

 

Hawkins zachęca, by doceniać Ego za jego ciężką pracę i nie przejmować się jego opiniami aż tak bardzo, jak zwykle to robimy.

 

Dobry, stary Fuzzy

Dewizą Hawkinsa jest poczucie humoru. Podczas jednego z wykładów (można go obejrzeć tu: https://www.youtube.com/watch?v=GQEP2gzYNu0) przytacza on swoje doświadczenie oddzielania od Ego. Sposób na to jest prosty – wystarczy nadać Ego imię. W przypadku Hawkinsa był to: Fuzzy, o którym, mówił jak o wewnętrznym kumplu: "Dobry, stary Fuzzy. Oczywiście Fuzzy, że chcesz mieć wszystko... Rozumiem Fuzzy, że najchętniej byś go zabił...".

 

Bardzo mi się ten pomysł spodobał! Chociaż złapanie takiego dystansu zajmuje mi około... tygodnia. Najpierw koncentruję się na problemach, emocjach i nagle w jakimś przebłysku świadomości przychodzi pytanie: Czy to naprawdę ja jestem teraz taka przejęta?

 

Z reguły okazuje się, że faktycznie, tam w głębi wszystko gra. Można zaobserwować inny stan wewnętrzny, kiedy ze spokojem potraktuje się treść myśli – jak coś ulotnego, a nie fakt. Przynajmniej na jakiś czas...    

 

Nikt nie mówił, że będzie łatwo

Książka „Oko w oko z Jaźnią” dała mi poczucie zakotwiczenia, oparcia i ugruntowania. Wiedza z niej płynąca budzi sprzeciw umysłu... Sprawia, że wejście w stary sposób funkcjonowania wydaje się być nieadekwatne – trochę jak wciskanie stóp w za małe buty.

 

W życiu często łapię się na powrotach do starych uwikłań emocjonalnych, oddawaniu kontroli Ego czy traktowaniu życia 1:1. Cóż, jesteśmy ludźmi, takimi stworzył nas Bóg, więc wszystkie te trudności przyjmuję z pokorą. Cieszę się jednak, że później udaje mi się powrócić do podjętej pracy nad spotkaniem z prawdą. Wszystkie te „wpadki” nie budzą już we mnie niepokoju ani poczucia winy. Jestem spokojna, bo jak pisze Hawkins: „Znajomość własnych ograniczeń jest siłą, a nie słabością .”

 

Anna Szulc-Rudzińska 

Oko w oko z Jaźnią 
David R. Hawkins

Zawiera szczegółowy opis zaawansowanych 
stanów świadomości i doświadczeń autora 
tradycyjnie określanych mianem oświecenia.
Autor wykracza poza odwieczne opozycje między
nauką a religią, tym co materialne i tym co duchowe,
oraz między ego a duchem. 

Przeczytaj fragment

 

 


Siła czy moc 
David R. Hawkins

pierwsza książka dr. Hawkinsa będąca 
wprowadzeniem do Mapy Poziomów Świadomości
i badań kinezjologicznych, przetłumaczona dotąd 
na ponad 25 języków.


Przeczytaj fragment
 

 


Posted in David Hawkins Rozwój Świadomości Aktualności  

04-01-2018

Ihr Kommentar wurde erfolgreich gesendet. Vielen Dank für Kommentar!
Dodaj komentarz
Nazwa:*
Email:*
Wiadomość:*
  Captcha
  Dodaj komentarz