WARSZTATOWNIA:

Z ZAWODU JESTEM PAPIEŻEM: Anegdoty z życia Papieża Jana Pawła II - Wolfgang Broer

Podaruj bliskim mądre i ciepłe słowa św. Jana Pawła II. Znajdziesz je w książce "Z Zawodu jestem Papieżem", która opisuje prawdziwe historie z życia Jana Pawła II, ujęte w krótkie anegdoty, pokazujące jego mądrość i serdeczność. Opisane sytuacje wyraziście pokazują, dlaczego "Papież Polak" był tak bardzo kochany. Jego słowa i działania podnoszą na duchu i inspirują, ponieważ najpiękniej nauczał swoim własnym przykładem. I o tym właśnie jest ta książka.

oprawa: twarda, format: 148x213 mm, stron: 240

KSIĄŻKA + AUDIOBOOKPrzeczytaj fragment i spis treści
klikając w "Zajrzyj do środka" na okładce

Więcej szczegółów

008

39,90 zł


To zbiór niepublikowanych dotychczas w Polsce ponad 400 anegdot, opowieści i epizodów zaczerpniętych z życia Jana Pawła II. Skrupulatnie spisał je i zebrał w jednym tomie dziennikarz Wolfgang Broer. Książka w całej pełni ukazuje naturę i osobowość Karola Wojtyły, który przełamał sztywny watykański protokół na nowo ożywiając w dużym stopniu zapomnianą cnotę chrześcijan – poczucie humoru. Książka jest zbiorem ciepłych, a jednocześnie zabawnych i mądrych anegdot.

Dzięki zebranym epizodom można się dowiedzieć,
z jakich licznych względów Jan Paweł II był „pierwszym Papieżem, który…”.
Książka prezentuje początki pontyfikatu i kontrast między żywą,
spontaniczną naturą Papieża, a etykietą obowiązującą w Watykanie.

z zawodu jestem papieżem


Do każdego egzemplarza książki
dołączony jest audiobook
(format mp3)
,
na którym Tomasz Kammel
czyta pełny tekst książki.

Posłuchaj fragmentu audiobooka


audiobook z zawodu jestem papieżem Tomasz Kammel

Tomasz Kammel
jako dziennikarz i prezenter telewizyjny w 2003 roku współprowadził transmisję

uroczystości z okazji 25-lecia pontyfikatu Papieża Polaka. Swój program nadawał
na żywo z Wadowic, z rodzinnego domu Ojca Świętego. W relacjach Tomasza
Kammela pojawiło się wiele anegdot z początku pontyfikatu, znalezionych w tomiku
kupionym w małym monachijskich antykwariacie.
Jan Paweł II, który oglądał ten program, widząc poczynania dziennikarza, szczerze
rozbawiony zapytał księdza Stanisława Dziwisza: "To naprawdę zabawne. Kim jest
ten człowiek?"
Doświadczenia tamtych chwil, rozpoznawalny głos i poczucie humoru Tomasza
Kammela sprawiły, że Wydawca właśnie jemu powierzył przygotowanie wersji
audio tej książki.

 
 
O AUTORZE
Dr Wolfgang Broer - pisząc tę książkę był dziennikarzem w redakcji 
dużej wiedeńskiej gazety codziennej, specjalistą do spraw Europy Wschodniej,
kościołów i komunizmu.Pozbierał anegdoty w trakcie swoich starannych badań.
Zna bardzo dobrze Polskę, ojczyznę Papieża, rozmawiał ze znajomymi
oraz współpracownikami Wojtyły i jako dziennikarz towarzyszył
Janowi Pawłowi II podczas jego najważniejszych podróży.
 

 
Recenzje czytelników portalu nakanapie.pl:

Z zawodu jestem Papieżem

Tydzień temu w moje ręce dzięki uprzejmości serwisu nakapanie.pl w moje ręce trafiła książka „Z zawodu jestem Papieżem” autorstwa Wolfganga Broera

Książka ta zawiera zbiór anegdot z życia Jana Pawła II, który aktualnie jest już błogosławionym. Wcześniej z Papieżem i jego humorem zetknąłem się kilka lat temu czytając „Kwiatki Jana Pawła II” wydane nakładem wydawnictwa Znak, a gdy czekałem aż „Z zawodu jestem Papieżem” dotrze do mnie to z nieco mniejszą przyjemnością przeczytałem „Nowe kwiatki Jana Pawła II” dołączone swego czasu do „Rzeczpospolitej”. Po przeczytaniu tych pozycji oczekiwałem jakieś małej książeczki, wręcz broszurki. Jakież wielkie i miłe było moje zaskoczenie kiedy listonosz dostarczył mi znakomicie wydane, grube tomiszcze w twardej oprawie. Wydawca zatroszczył się nawet o tych z nas, którzy są zbyt zajęci aby czytać i dołączył wersję audio swojego wydawnictwa w interpretacji Tomasza Kammela.

Niecierpliwie zacząłem czytać otrzymany egzemplarz i tu czekało mnie kolejne miłe zaskoczenie. Książka trafiła do Polski prawdopodobnie w związku z beatyfikacją Jana Pawła II. Wydanie oryginalne miało miejsce ponad 30 lat temu i okazało się to zbawienne dla zbioru anegdot. „Anegdoty” nie mają zadęcia związanego ze świętością Karola Wojtyły, nie dodają mu na siłę nadprzyrodzonych mocy. Po prostu opisują pierwsze lata papieża w Rzymie i ostatnie jako kardynała. Jest on wtedy jeszcze pełnym werwy i entuzjazmu mężczyzną, a nie przygniecionym przez chorobę i wiek człowiekiem. Obraz Papieża wyłania się z nich zdecydowanie bardziej autentyczny niż w późniejszych opowieściach. Ten facet to nie tylko odległy zwierzchnik kościoła katolickiego, ale prawdziwy duszpasterz, który czasem kiedy trzeba potrafi być nawet złośliwy. To pełen ciepła człowiek, który potrafi znaleźć wspólny język z wodzami afrykańskich plemion, wysokimi przedstawicielami kościoła i z zamiataczami rzymskich ulic. A sposób w jaki przechytrzył tureckie służy bezpieczeństwa to prawdziwe mistrzostwo świata. (...)

Wśród książek, których wysyp obserwujemy od majowych uroczystości beatyfikacyjnych publikacja Wolfganga Broera jawi się jako znakomita. Jest świetnie wydana i niesie ze sobą powiew świeżości w lekko już „przypudrowanym” wizerunku Karola Wojtyły. Zdecydowanie polecam wszystkim, nie tylko ortodoksyjnym katolikom i przeciwnikom Papieża, na pewno przeczytacie ją z przyjemnością.

Pełny tekst recenzjiMuszę się jeszcze nauczyć zawodu Papieża

Byłam złakniona takiej lektury o Janie Pawle II jak kania dżdżu. W książce „Z zawodu jestem Papieżem” austriacki dziennikarz Wolfgang Broer wykonał pracę wzorowo Tak powinno się pisać o wielkich ludziach. Nie możemy narzekać na brak ochów i achów pochwalnych pod adresem naszego rodaka. A tu całkiem inne podejście do tematu. Autor doskonale zrozumiał, że o ludziach takiego formatu najlepiej świadczy ich codzienne życie. Spisał zatem anegdoty dotyczące papieża, które przekazali mu w rozmowach bliscy Ojcu Świętemu ludzie. Powstała piękna w swej prostocie książka, bez namolnego tłumaczenia, na czym polegał fenomen tej postaci. Komentarze odautorskie są zredukowane do niezbędnego minimum tak, aby jedynie wprowadzić czytelnika w kontekst sytuacji. Anegdoty bronią się same, pozwalając poznać Papieża w sytuacjach prywatnych, jako osobę o błyskotliwym poczuciu humoru, zabarwionym czasem nutką uszczypliwości. Z lektury wyłania się obraz człowieka, który na zawsze pozostał sobą. I w tym właśnie tkwi urok Karola Wojtyły. Nie zmienił się. Nawet, gdy osiągnął najbardziej zaszczytne miejsce, nie miał zamiaru rezygnować ze swego stylu życia. Wprawiał w prawdziwe zakłopotanie szacownych kardynałów bieganiem w ogrodach Watykanu. Nie dał sobą manipulować i często zaskakiwał spontanicznym zachowaniem, którym zjednał sobie podczas pontyfikatu miliony ludzi na całym świecie.

Dowiadujemy się, że wybór Papieża Polaka wcale nie wzbudził w Watykanie powszechnego zachwytu. Oj byli tacy, którzy kręcili nosem na taką sytuację. Próbowano przerobić Wojtyłę według dotychczasowych schematów, ale nie dał się. Wiedział, że być bliżej Boga można jedynie przez bycie blisko człowieka, tego zwykłego, często wykluczonego, biednego, chorego, potrzebującego nadziei i wiary (...).

Ostatni rozdział to zbiór kilkunastu dowcipów związanych z Janem Pawłem II, które krążyły po Polsce w epoce komunizmu. Zabawne było przypomnieć sobie z dzisiejszego punktu widzenia tamte czasy: „Dlaczego teraz, przed wizytą Papieża w Polsce, nie można już dostać żadnego białego materiału w sklepach? Wszystko wykupiła milicja, ponieważ wszyscy milicjanci dostaną komże”. Dla mnie jeszcze zabawne, ale czy za kilkanaście lat ktoś zrozumie, że w czasie pielgrzymek papieskich milicjanci przebierali się, aby lepiej inwigilować tłum wiernych? Czy ktoś jeszcze doceni człowieka, który powiedział Polakom „Nie lękajcie się”? Dlatego cenne są takie publikacje, przekazujące pamięć o tym, który nam wskazał drogę do wolności. Bez nadęcia, bez patosu, on sam wystarczy, by świadczyć o sobie. Nie chcę, żeby stał się jedynie dobrotliwie uśmiechniętym błogosławionym z obrazka. (...)

Sięgnijcie po tę książkę, niezależnie od tego, czy papież był dla was ważny, czy nie. To ciekawa opowieść o ciekawym człowieku, którego warto bliżej poznać, bo nie mogę się oprzeć wrażeniu, że dużo o Janie Pawle II się mówi, a wciąż za mało wie. I dotyczy to zarówno zwolenników, jak i osób krytycznie nastawionych. Polecam „Z zawodu jestem Papieżem” wszystkim bez wyjątku również dlatego, aby trochę zastanowić się nad tym, jakimi jesteśmy ludźmi.

Wydawnictwo Virgo zadbało o to, by pozycja ta miała należną oprawę, zatem jest pięknie wydana, ze zdjęciami i dołączoną płytą z wersją audio.

Pełny tekst recenzji


Napisz swoją recenzję

Z ZAWODU JESTEM PAPIEŻEM: Anegdoty z życia Papieża Jana Pawła II - Wolfgang Broer

Z ZAWODU JESTEM PAPIEŻEM: Anegdoty z życia Papieża Jana Pawła II - Wolfgang Broer

Podaruj bliskim mądre i ciepłe słowa św. Jana Pawła II. Znajdziesz je w książce "Z Zawodu jestem Papieżem", która opisuje prawdziwe historie z życia Jana Pawła II, ujęte w krótkie anegdoty, pokazujące jego mądrość i serdeczność. Opisane sytuacje wyraziście pokazują, dlaczego "Papież Polak" był tak bardzo kochany. Jego słowa i działania podnoszą na duchu i inspirują, ponieważ najpiękniej nauczał swoim własnym przykładem. I o tym właśnie jest ta książka.

oprawa: twarda, format: 148x213 mm, stron: 240

KSIĄŻKA + AUDIOBOOKPrzeczytaj fragment i spis treści
klikając w "Zajrzyj do środka" na okładce

Napisz swoją recenzję

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: