10 Dogmatów Ograniczających Naukę

- Kategorie: Rozwój osobisty

Które są Przyjmowane na Wiarę przez Większość Naukowców i Ludzi Wykształconych

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego wykładu Ruperta Sheldrake'a - naukowca, który ma odwagę publicznie kwestionować założenia współczesnej mechanistycznej nauki:

"Mówię o uwolnieniu nauki. Od czego należy naukę uwolnić?
Iluzją nauki jest przekonanie, że rozumie wystarczająco naturę rzeczywistości, a pozostają już tylko detale do uzupełnienia.Takie przekonanie przeważa w naszym społeczeńśtwie i jest powodem dogmatyzmu, który każdy z nas spotyka i co jest denerwujące, ludzie myślą, że już znają prawdę. Szczerze w to wierzą, i jest to prawdopodobnie jedna z najszerzej rozpowszechnionych iluzji w naszym społeczeństwie."

10 głównych dogmatów nauki zostało krótko omówione w poniższym nagraniu: 

 
Właśnie ukazała się w języku polskim najnowsza książka Ruperta Sheldrake'a,

w której dokładnie omawia dziesięć głównych dogmatów nauki. Do każdego z nich podaje listę pytań, które każdy może zadać sobie samodzielnie i zweryfikować, w jakim stopniu dany dogmat determinuje nasze postrzeganie rzeczywistości:NAUKA. Wyzwolenie z dogmatów

Rupert Sheldrake

Duch swobodnego dociekania regularnie wyzwala naukowe myślenie z narzuconych ograniczeń. Dzięki swoim śmiałym hipotezom i prowadzonym pracom badawczym, dr Rupert Sheldrake jest jednym z tych pionierów, którzy pokazują nowe kierunki oraz kładą podwaliny pod przyszłe badania naukowe.


W niniejszej książce Sheldrake analizuje 10 głównych doktryn materializmu zarówno z perspektywy historycznej, jak i dostępnych badań naukowych. Zamiast automatycznie akceptować światopogląd obowiązujący w świecie akademickim, przyjmuje postawę naukową i zamienia dogmatyczne stwierdzenia w pytania. Odpowiedzi pokazują, co tak naprawdę nauka wie, a czego nie wie.

NAUKA
Wyzwolenie z dogmatów

Rupert Sheldrake
Polecamy też wcześniejsze książki autora:


Nowa biologia Rupert SheldrakeNOWA BIOLOGIA
Rezonans morficzny i ukryty porządek

Rupert Sheldrake


NATURALNA ŁASKA
Dialogi o nauce i duchowości

Rupert Sheldrake, Matthew Fox

Strona virgobooks.pl korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami przeglądarki internetowej. Polityka prywatności