23 marca 2018, w wieku 99 lat zmarła Anne Ancelin-Schützenberger [*]

Ze smutkiem informujemy, że profesor Anne Ancelin Schützenberger, autorka wielu prac z zakresu psychogenealogii w tym wydanych przez VIRGO książek "Tajemnice przodków" i "Psychogenealogia w praktyce" zmarła w dniu 23 marca 2018 r. w wieku 99 lat.

W okoliczności śmierci tej inspirującej badaczki, chcemy przypomnieć Wam o jej znaczącym wkładzie w rozwój psychoterapii. To dobry moment, by jeszcze raz pochylić się nad przekazem transgeneracyjnym, który był tematem przewodnim jej zawodowego dorobku.
Artykuły i nagrania poświęcone prof. Anne Ancelin Schützenberger:

Emocjonalny spadek i ogród rodzinny, czyli przekaz transgeneracyjny w ujęciu Anne Ancelin Schützenberger  >>>

Psychogenealogia w praktyce, czyli jak uwolnić się od niechcianego dziedzictwa? >>>

Czyją historią jest Twoje życie? Obejrzyj nagranie - dr Barbara Tyboń opowiada o Psychogenealogii>>>

Rodzinne traumy w psychogenealogii >>>

Opowieści z drzewa rodowego >>>
 Prof. Anne Ancelin Schützenberger

(1919 r. - 2018 r.)

profesor psychologii na uniwersytecie w Nicei i psychoterapeutka o międzynarodowej renomie, która wprowadziła do psychologii pracę z psychogenealogią i transgeneracyjnością.
TAJEMNICE PRZODKÓW
Ukryty przekaz rodzinny
Anne Ancelin Schützenberger

Przewodnik dla psychoterapeutów i wszystkich, którzy chcą  pracować nad polepszeniem relacji we własnej rodzinie. Dzięki  tej książce odkryjesz, dlaczego kolejna osoba w rodzinie zapada na określoną chorobę lub ma wypadek, zupełnie jak kiedyś dziadek, ciotka czy wujek. Dowiesz się, jakie ukryte powody mają wpływ na decyzje wyboru partnera czy  wykonywanego zawodu. Nauczysz się rysować swoje drzewo genealogiczne i zobaczysz co jest w rodzinie ukryte, o czym nie wolno mówić a nawet myśleć.PSYCHOGENEALOGIA W PRAKTYCE
Anne Ancelin Schützenberger

Dziedziczymy po przodkach nie tylko geny ale też podejście do życia, zawód czy  nawyki żywieniowe. Wszystko to stanowi przekaz intergeneracyjny i zazwyczaj jest jawne i oczywiste. Ta książka mówi o czymś więcej – o przekazie transgeneracyjnym, czyli o nieświadomym dziedziczeniu tego, co jest w rodzinie trzymane w tajemnicy, ukryte, niewypowiedziane a często ujawnia się u potomków w postaci powtarzających się w każdym pokoleniu chorób, nagłych lub przedwczesnych śmierci i tragicznych wypadków.

 

Udostępnij tę treść