Claude Sabbah – twórca Totalnej Biologii Organizmów Żywych

mozg na rozowym tle

Claude Sabbah – twórca Totalnej Biologii Organizmów Żywych, która jest owocem 35 lat jego badań. Zdobył wykształcenie w zakresie onkologii, medycyny ratunkowej, sportowej i hiperbarycznej oraz psychoterapii. W Totalnej Biologii zintegrował wiedzę pochodzącą z różnych obszarów medycznych, badań i obserwacji roślin, zwierząt oraz ludzi.

Punktem zwrotnym w praktyce medycznej Claude’a Sabbaha było spotkanie z odkryciami dr. Ryke Geerda Hamera (twórcy Nowej Germańskiej Medycyny), który opisał  biologiczne powiązania między psyche, mózgiem i ciałem (w latach 1978 – 1983). Wysunął on tezę, że mózg jest głównym zawiadowcą wszystkich funkcji biologicznych w naszym organizmie, a choroba jest jednym z programów, które mózg włącza w sytuacji silnego stresu lub głębokiego konfliktu, którego doświadczamy jako żyjące istoty.

Claude Sabbah zaczął stosować te odkrycia od 1985 roku. I łącząc je z własnym doświadczeniem medycznym i współpracą z innymi badaczami, stworzył koncepcję Totalnej Biologii.
Niektórzy zarzucają Sabbah plagiat odkryć dr. Hamera, a środowisko związane z Nową Germańską Medycyną konsekwentnie krytykuje Totalną Biologię Organizmów Żywych.

Udostępnij tę treść