Jaki film kręcisz w swojej głowie? / EMPATYCZNE RELACJE 2


   EMPATYCZNE RELACJE – ROZWOJOWE LATO Z VIRGO

   Tego lata będziemy Was wspierać w budowaniu
   świadomej komunikacji i relacji pełnych bliskości.
   Zapraszamy na bezpłatny cykl artykułów i nagrań 
   z Emilią Kulpą-Nowak – trenerką Porozumienia 
   bez przemocy (NVC), która wprowadzi nas 
   w świat empatii, odkrywania potrzeb 
   i wzajemnego zrozumienia.Każdy z nas opowiada sobie różne historie na temat rzeczywistości i relacji.
Sprawdź jaki film Ty kręcisz w swojej głowie. Brazylijską telenowelę, a może krwawy horror?
I jaki ma to wpływ na Twoje związki. 

PO OBEJRZENIU FILMIKU ZRÓB ĆWICZENIE:

Poproś bliską Ci osobę, by opowiedziała jakieś zdarzenie. Skup się na wychwytywaniu każdego słowa, które jest oceną lub interpretacją, np. ładny, dużo, jak zawsze, no oczywiście, spóźnił się, co za idiota, spokojne i dobrze wychowane dziecko, tak znacząco, po swojemu, no chyba wiadomo, o co mogło mu chodzić; sama rozumiesz; krzyczał itd., itp.

Spróbuj je zapisać i poszukać dla nich alternatywy – wyrazić je faktami, poszukać języka czystej obserwacji, miar, odległości, gestów, ilości itp., np. trzy razy, głośniej niż poprzednio, 15 minut po czasie, o umówionej porze, powiedziało dzień dobry, nie odezwał się przez całe spotkanie, powiedział „ty idioto” itp.POLECAMY KSIĄŻKI

 JAK BUDOWAĆ RELACJĘ Z DZIECKIEM?

 Droga do Porozumienia bez przemocy

 Emilia Kulpa-Nowak

Poznaj rodzicielstwo oparte na idei Porozumienia bez przemocy,
w którym rodzic jest przewodnikiem, a nie dyktatorem.

Książka mówi o tym, jak tworzyć relację, w której dziecko jest ważne,
ale nie najważniejsze. W której mamy równowagę.
W której szukamy autentyczności i szacunku. W obie strony.
W której dziecko czuje się bezpieczne i wie, że ma znaczenie.

   POROZUMIENIE BEZ PRZEMOCY W ZWIĄZKACH
 Zbadaj swoje relacje
 Liv Larsson

Większość z nas dba o to, by regularnie oddawać samochód do przeglądu. Podobnie warto oddawać do przeglądu swoje ważne znajomości, by naprawić je i skorygować, co zapobiegnie różnym wypadkom. Takie przeglądy pozwolą ci zbudować relacje, o których marzysz. Relacja nie jest czymś statycznym, każde jej badanie daje nowy, świeży wynik. Autorka prezentuje narzędzia, których od ponad 10 lat używa podczas kursów poświęconym relacjom, wykorzystując metodę Porozumienia bez przemocy Marshalla Rosenberga.

  POROZUMIENIE BEZ PRZEMOCY W MEDIACJACH
 Jak być trzecią stroną w konflikcie
 Liv Larsson

Książka pomoże ci rozwiązać konflikty wśród najbliższych: rodziny, dzieci, przyjaciół, współpracowników. Znajdziesz wskazówki jak naprawiać relacje między jednostkami oraz wewnątrz grup. Zamieszczone ćwiczenia pozwolą, nie tylko mediatorom, zdobyć i pogłębić praktyczną wiedzę o tym, jak działać w sytuacji konfliktu. Podstawą opisanych technik i zasad jest Porozumienie bez przemocy – świadome uczestnictwo, odczuwanie i doświadczanie życia – droga rozwoju zaproponowana przez dr. Marshalla Rosenberga.

  
WDZIĘCZNOŚĆ 
 Najtańszy bilet do szczęścia
 Liv Larsson

Dostajesz do ręki narzędzie, które pomoże ci silniej odczuwać wdzięczność i bardziej doceniać to, co masz. Dzięki temu narzędziu możesz się uczyć, jak aktywnie wpływać na przeżywanie szczęścia, zamiast być biernym i tylko tęsknić do miejsca lub do stanu, w którym chciałbyś się znaleźć. Ta książka zawiera ćwiczenia wdzięczności na 52 tygodnie. Wykonując je, przeżyjesz cały rok wdzięczności, a uczucie szczęścia stanie się twoim wiernym towarzyszem.

 
 POROZUMIENIE BEZ PRZEMOCY
 O języku życia
 Marshall B.Rosenberg

Za pomocą anegdot i przykładów twórca Porozumienia bez przemocy (NVC) demonstruje, jak w życiu codziennym rozwiązywać problemy, które wynikają z nieumiejętnego komunikowania się. Z pomocą książki możemy przyjrzeć się naszym emocjom i potrzebom, nauczyć się odróżniać obserwacje od ocen, formułować oczekiwania wobec innych. Te wszystkie elementy tworzą metodę Porozumienia bez przemocy. 

  POROZUMIENIE BEZ PRZEMOCY
 Ćwiczenia
 Lucy Leu

Praktyczny podręcznik do doskonalenia metody komunikacji stworzonej przez Marshalla Rosenberga, przeznaczony dla zorganizowanych grup lub osób ćwiczących samodzielnie. Ćwiczenia pomogą nauczyć się rozpoznawać własne i cudze uczucia, potrzeby oraz komunikować się w empatyczny sposób. Zostały ułożone w formie 14-tygodniowego kursu, który można odbyć samodzielnie lub w grupie adeptów NVC.

 

Strona virgobooks.pl korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami przeglądarki internetowej. Polityka prywatności