O pogodzie ducha i synchroniczności, czyli Hawkins na wakacje

Stan naszego ducha rzeczywiście wpływa na innych. Możemy pozytywnie wpływać na ludzi, nawet jeśli nie przebywamy z nimi fizycznie. Uczucia są energią, a wszelka energia to wibracja. Jesteśmy niczym stacje odbiorcze i nadawcze.

Im mniej mamy w sobie negatywności, tym bardziej możemy być świadomi tego, co inni czują do nas. Im bardziej kochamy, tym bardziej jesteśmy otoczeni miłością. Zastąpienie negatywnych uczuć tymi z wyższych poziomów świadomości odpowiada za wiele cudów, których doświadczamy w ciągu życia. Będą się one zdarzać coraz częściej w miarę postępów w uwalnianiu.

Gdy stosujemy Technikę Uwalniania, życie wymaga coraz mniejszego wysiłku. Coraz więcej jest w nim szczęścia i przyjemności i aby ich doświadczyć, potrzebujemy od świata zewnętrznego coraz mniej. Słabną potrzeby i oczekiwania wobec innych. Przestajemy szukać na zewnątrz tego, czego doświadczamy teraz we własnym wnętrzu. Uwalniamy się od iluzji, że inni są źródłem naszego szczęścia. Zamiast oczekiwać, że coś od nich dostaniemy, szukamy możliwości, by dawać. Ludzie pragną więc naszego towarzystwa, zamiast nas unikać. W Opowieści wigilijnej Charlesa Dickensa Scrooge doznaje przyjemności, jaką daje dawanie zamiast chęci uzyskania czegoś od innych. Każdy z nas może doświadczyć radości takiej przemiany.

Carl Jung pisał o zjawisku zwanym „synchronicznością”, określanym też jako „symultaniczność”, wyjaśniając istnienie korelacji zachodzenia zjawisk niemających ze sobą dającego się racjonalnie wyjaśnić powiązania. Gdy uwalniamy i jednocześnie odpuszczamy coraz więcej, synchroniczność staje się normą.

Ilustracją tego niech będzie doświadczenie relacjonowane przez pewnego biznesmena, który przez około rok praktykował Technikę Uwalniania: „Byłem prezesem niewielkiej korporacji zatrudniającej około pięćdziesięciu pracowników. Mianowaliśmy szefem jednego z działów firmy pewnego obiecującego młodzieńca. Okazało się jednak, że jest on bardzo niedojrzały. Zamiast być wdzięczny za wszystko, co zostało dla niego zrobione zachowywał się, jakby miał manię wielkości, był roszczeniowy i zaczął popadać w paranoję. Zapowiedział, że pojawi się na najbliższym zebraniu rady nadzorczej i przedstawi takie oskarżenia, że zrobi w firmie wielki przewrót. Choć wszystkie jego zarzuty z łatwością można było odeprzeć, cała afera zwiastowała paskudne doświadczenie, przez które trzeba będzie przejść. Przez kilka dni ział nienawiścią i groził. W dniu zebrania rady, które miało odbyć się, jechałem do biura na godz. 13 i myślałem o nim ze złością. W pewnym momencie po prostu odpuściłem te wszystkie emocje i całkowicie się poddałem. Dostrzegłem w nim przerażone dziecko i zacząłem wysyłać mu miłość. Cały mój niepokój zniknął i poczułem do niego pełną współczucia miłość. Spojrzałem na zegarek – była godzina 12.30. Gdy dotarłem do biura, moja sekretarka powiedziała, że młodzieniec wszedł do biura i oświadczył, że odwołuje całą sprawę, w ostatniej chwili zmienił zdanie. Zapytałem ją, o której godzinie przyszedł. Powiedziała, że zapamiętała godzinę, ponieważ zbliżał się czas zebrania. Kiedy ogłosił swoją decyzję o zmianie postawy, spojrzała na zegarek. Była dokładnie godzina 12.32”.

Wpływ pozytywnych uczuć

Gdy mamy w sobie spokój, pogodę ducha, ciszę, wewnętrzne nieporuszenie, otwartość, prostotę – wpływa to na innych ludzi, podnosząc ich świadomość i dając im poczucie wolności, doskonałości, zjednoczenia i bycia jednością. Wówczas czują z nami połączenie, potrafią się wczuć w naszą sytuację, rozumieją nas na głębokim poziomie i mają poczucie wspólnoty. Wskutek tego szukają naszego towarzystwa, ponieważ czują się przy nas spełnieni, uznani i mają poczucie wzajemnej więzi, lepszy kontakt ze swoim prawdziwym ja. Czują się lepiej od samego przebywania z nami lub nawet tylko o nas myśląc. Za błogosławieństwo naszej obecności odpowiadają miłością i wdzięcznością.

W takiej relacji cele osiąga się automatycznie i bez wysiłku. Ponieważ nie trzymamy się negatywności, nie ma niczego, co chcielibyśmy ukryć przed drugą osobą, i ta otwartość pozwala jej porzucić wszelkie mechanizmy obronne. Dzięki temu, że obie strony nic przed sobą nie kryją ze strachu czy poczucia winy, dochodzi do bardzo świadomego psychicznego połączenia. To na tym poziomie często występuje tak zwana telepatia. Gdy jesteśmy z kimś w całkowitej harmonii, nie ma po naszej stronie żadnego pragnienia, by ukrywać lub wstrzymywać jakiekolwiek myśli i uczucia. Jako że druga osoba również zachowuje otwartość, obie strony łatwo odczytują swoje myśli i stan emocjonalny. Następuje pełna akceptacja tego, co ludzkie w nas i w innych ludziach.

Kiedy jesteśmy z innymi naprawdę zestrojeni, przebaczamy im przejściową zazdrość czy wzburzenie. Wiemy, że one po prostu są częścią ich ludzkiej natury. Zdajemy sobie sprawę, że inni odczuwają też naszą chwilową złość. Jednak nie zważają na nią, akceptują to, że jesteśmy tylko człowiekiem i rozumieją sytuację. Znają nas tak dobrze, że wiedzą, że w określonych sytuacjach się złościmy, lecz wiedzą też, że pracujemy nad sobą. Osoby, z którymi łączy nas relacja pełna miłości i akceptacji, czują się dobrze i z naszą ludzką naturą, i ze swoją. Pomimo powierzchownych emocji pozostajemy świadomi miłości, akceptacji i harmonii, jaką mamy ze sobą i światem. Taki poziom komunikacji możemy osiągnąć z każdym.(…)

Fragment książki D. R. Hawkinsa „Technika uwalniania”.Poniżej znajduje się lista wydanych po polsku książek Davida Hawkinsa:


PRAWDA CZY FAŁSZ
(wyd. Virgo 2020)

Autor omawia wyniki wielu kalibracji.
Opierając się na uzyskanych wynikach,
przenikliwie diagnozuje zarówno zjawiska kulturowe,
jak i sytuację społeczno-polityczną współczesnego świata.DOŚWIADCZANIE RZECZYWISTOŚCI
(wyd. Virgo 2018)

Autor, który doświadczył wysokich
stanów świadomości, demaskuje
najpowszechniejsze błędy postrzegania
i ukryte mechanizmy ego.

TECHNIKA UWALNIANIA
(wyd. Virgo 2015)

Autor krok po kroku opisuje prostą
i skuteczną metodę, która pozwala
uwolnić się od negatywnych emocji
i stanów umysłu, by w pełni cieszyć
się miłością, zdrowiem i szczęściem.SUKCES JEST DLA CIEBIE
(wyd. Virgo 2017)

Czy można rozwijać świadomość w
pracy zawodowej, w biznesie?
Co przyciąga, promuje i buduje sukces,
a nie wymaga wysiłku?

OKO W OKO Z JAŹNIĄ
(wyd. Virgo 2014)

zawiera szczegółowy opis zaawansowanych
stanów świadomości i doświadczeń autora
tradycyjnie określanych mianem oświecenia.
Wykracza poza odwieczne opozycje między
nauką a religią oraz między ego a duchem. PRZYWRACANIE ZDROWIA
(wyd II, Virgo 2021)

przedstawia koncepcję zakładającą
wykorzystanie świadomości w radzeniu sobie
z całą gamą ludzkich problemów, takich jak stres,
alkoholizm, różne choroby, strach i poczucie straty,
i inne.PRZEKRACZANIE POZIOMÓW ŚWIADOMOŚCI
(wyd. Virgo 2012)

szczegółowy przewodnik rozwoju świadomości
i samodoskonalenia omawiający sposób
pokonywania kolejnych etapów duchowej ewolucji
w oparciu o Mapę Świadomości. SIŁA CZY MOC
(wyd IV, Virgo 2020)

pierwsza książka dr. Hawkinsa
będąca wprowadzeniem do Mapy Świadomości
i badań kinezjologicznych,
przetłumaczona dotąd na ponad 25 języków.

 

RZECZYWISTOŚĆ, DUCHOWOŚĆ A CZŁOWIEK WSPÓŁCZESNY
(wyd. Virgo 2022)

Autor wyjaśnia, że ludzkie życie na ziemi
jest optymalnym środowiskiem dla postępu
świadomości i odkrycia duchowej rzeczywistości,
dzięki której wszelkie życie jest transformowane,
aby ujawnić przyrodzoną doskonałość samego istnienia.EGO A PRAWDZIWY TY
(wyd. Virgo 2023)

Kolekcja inspirujących cytatów na temat ego,
umysłu i duchowego oświecenia autorstwa
eksperta od ludzkiej świadomości. 
Czy chcesz porzucić postrzeganie siebie takim,
jakim ego sądzi, że jesteś? Czy chcesz pójść dalej
i wiedzieć, że samo ego jest iluzją?

Udostępnij tę treść