Obejrzyj rozmowę D.Wellman i M.Prokopa w TVN z najsłynniejszą położną na świecie

ina may gaskinIna May Gaskin, autorka "Duchowego położnictwa", najsłynniejsza położna na świecie uhonorowana w 2011 roku alternatywną nagrodą Nobla Right Livelihood Award gościła w Polsce.

Położna, która stworzyła najbezpieczniejsze miejsce do rodzenia w USA, opowiada o istocie porodów naturalnych w studiu Dzień Dobry TVN.

Zobacz o czym mówiła Iny May Gaskin autorka "Duchowego położnictwa", w Dzień Dobry TVN:

OBEJRZYJ TUTAJ

Ina May Gaskin – jedna z największych ekspertek w dziedzinie położnictwa na świecie. W swojej karierze odebrała ponad 2000 porodów domowych. Posiada wyjątkową wiedzę i doświadczenie w przyjmowaniu porodów naturalnych. Podczas ponad 40 lat jej działalności nie zmarła ani jedna rodząca. Gdy skończyła 69 lat, jej nazwisko stało się znakiem jakości położnictwa domowego. Jest jedyną położną w historii, której imieniem nazwano technikę położniczą (tzw. „manewr Gaskin”). Założyła Farm Midwifery Center w Tennessee.
W języku polskim dostępna jest książki Iny May Gaskin:

DUCHOWE POŁOŻNICTWO
Intymność narodzin
Ina May Gaskin

Pierwsze polskie wydanie kultowej publikacji Iny May Gaskin. Książka stanowi szczegółowe studium procesu narodzin jako aktu w pełni zgodnego z Naturą, napisana na podstawie obserwacji ponad dwóch tysięcy porodów domowych. Jest to dzieło życia Iny May Gaskin, prezentujące wiedzę i doświadczenia niedostępne w toku typowych studiów medycznych, jest źródłem bezcennych, praktycznych wskazówek dla kobiet oczekujących dziecka, jak również dla dla położnych, doul i lekarzy.
Udostępnij tę treść