Recenzja książki P. Obissiera

stetoskop i serce na niebieskim tleZapraszamy do zapoznania się z recenzją książki P. Obissiera "Zrozum swoje choroby. Dekodowanie biologiczne" autorstwa p. Violetty Karys - psycholożki klinicznej, specjalistki psychosomatyki, psychodietetyki, a także pasjonatki odczytywania biologicznego kodu choroby.

"Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek nad znaczeniem choroby? Czy próbowałeś ją zrozumieć? Najczęściej sięgamy po tabletkę, chcąc szybko pozbyć się kłopotu. Problem pojawia się wówczas, gdy choroba staje się w naszym odczuciu zagrażająca. I dopiero gdzieś na samym końcu, zadajemy sobie pytanie: dlaczego się pojawiła?

Autor książki "Zrozum swoje choroby. Dekodowanie biologiczne" Patrick Obissier, terapeuta, przełamuje stereotypowe myślenie o przyczynach choroby. Dokładnie omawia emocjonalne rodzaje konfliktów, które prowadzą do objawów chorobowych oraz zapoznaje Czytelnika z procesem dekodowania biologicznego, usuwania emocjonalnej przyczyny choroby. Wyjaśnia, dlaczego choroba jest biologicznym przystosowaniem organizmu w celu przetrwania, a umiejętność przedstawienia mechanizmów dziedziczenia emocji w rodzinie, zdecydowanie wyróżnia go wśród autorów podobnych publikacji.

Na uwagę zasługuje fakt, że autor nie zgadza się ze stereotypem, twierdzącym, że z chorobą „trzeba walczyć”. Wyjaśnia destrukcyjne dla organizmu znaczenie lęku, wynikającego z diagnozy chorobowej, lęku przed nieodwracalnością choroby oraz totalnej bezradności w jej obliczu. Według niego, zmiana tych stereotypów jest punktem wyjścia… do wyjścia z choroby.

Mając przegląd pozycji popularno–naukowych, omawiających rozumienie choroby w naszym życiu, zastanawiałam się, co nowego może wnieść autor tej książki. W miarę czytania mój sceptycyzm znikał, ustępując miejsca uznaniu. Znalazłam kilka perełek, którymi Patrick Obissier dzieli się z odbiorcą, a które są bezcenne w procesie powrotu do zdrowia. Pozostawiając Czytelnikowi odnalezienie wszystkich, wspomnę tylko o odkryciu własnej świadomości ciała w procesie rozumienia choroby.

Jako psycholog kliniczny i specjalista psychosomatyki, zachęcam Państwa do przeczytania książki Patricka Obissiera, napisanej przystępnym językiem, która proponuje zdrowe spojrzenie na chorobę oraz pomaga usystematyzować wiedzę o procesie powrotu do zdrowia. Proponuje także, zadanie sobie pytania o przyczynę pojawienia się choroby na samym jej początku. I to jest najważniejszy powód, dla którego polecam Państwu tę cenną pozycję."Violetta Karys
Psycholog kliniczny, specjalista psychosomatyki i psychodietetyki. Pasjonatka odczytywania biologicznego kodu choroby i Certyfikowany Facilitator Recall Healing.https://akademiapsychobiologii.pl/
ZROZUM SWOJE CHOROBY
Dekodowanie biologiczne
Patrick ObissierUdostępnij tę treść