RODZINA 8: Dotyk Motyla - Łagodna Bio-Energetyka

- Kategorie: Artykuły

 

Nazwa Dotyk Motyla mówi o dotyku, który jest tak delikatny, że gdyby za jego pomocą uchwycono motyla, to pyłek z jego skrzydeł pozostałby nienaruszony. Ten delikatny dotyk pomaga rozszerzać energetyczną aurę człowieka i sprawia, że osoba poddawana masażowi odpręża się a jej ciało uwalnia od napięcia.

 

Pierwotnie stosowany, aby przygotować dzieci do życia poza łonem matki i uzdrowić wspomnienia okołoporodowe, przeistoczył się we wszechstronną i skuteczną technikę.

 

MIARA DELIKATNOŚCI

Łagodna Bio-Energetyka jest metodą, która łączy terapię werbalną z pracą z ciałem w celu przywrócenia zdrowia oraz wspomagania rozwoju. Określenie Bio-Energetyka odnosi się do energii życiowej płynącej swobodnie, chyba że zostanie zablokowana przez „zbroję” pojawiającą się w wyniku traumatycznych doświadczeń.

 

Jedną z podstaw tej metody jest podejście psychoterapeuty Wilhelma Reicha, znanego ucznia Freuda, który uznawał, że wypełniająca nas energia życiowa jest centralną siłą sprawczą wszystkich procesów w żywych organizmach. Wykazał on, że delikatne głaskanie powierzchni skóry skutkuje poszerzeniem pola energetycznego, a używanie siły powoduje jego kurczenie się do wewnątrz.

Odkrycie to znalazło zastosowanie w tworzonym przez Evę Reich (córkę Wilhelma) Masażu Dotyk Motyla. Dzięki praktyce Evy stał się on nie tylko techniką, ale również miarą delikatnego dotyku stosowanego w całej terapii Łagodnej Bio-Energetyki.

 

UMIERAMY BEZ… DOTYKU!

W katach 50 tych XX wieku uważano, że układ nerwowy niemowlęcia nie jest jeszcze w pełni rozwinięty, więc nie będzie ono nic czuć ani pamiętać. Po porodzie przedwcześnie urodzone dzieci oddzielano od matek i umieszczano w inkubatorze, na zimnych metalowych stołach. Leżały długo w jednej pozycji, niedotykane przez najbliższych. Cierpiały z powodu deprywacji sensorycznej. Śmiertelność była bardzo wysoka.

 

Dr Eva Reich zaczęła pracować z najbardziej wątłymi niemowlętami, używając Masażu Dotyk Motyla i zaobserwowała, że zaczynają reagować i wychodzą z szoku związanego z porodem oraz z późniejszymi procedurami. Skóra niemowląt nabierała koloru, stawała się różowa, czasami dzieci otwierały oczy i zaczynały głębiej oddychać – uśmiechały się i nawiązywały kontakt.

 

MASAŻ DOTYK MOTYLA

Dr Reich pracowała później z osobami w każdym wieku (niemowlętami, dziećmi i dorosłymi).  Zaobserwowała, że poważne choroby i schorzenia często mają swoje korzenie w traumie pierwotnej, szczególnie powstałej w trakcie porodu i z powodu niechcianej ciąży. Charakteryzowało się to mocnym skurczeniem pola energetycznego, szarością skóry, bladością i wyziębieniem ciała. Po zastosowaniu Masażu Dotyk Motyla zachodziły ogromne zmiany w ekspansji energii i procesie zdrowienia.

 

Masaż Dotyk Motyla wspiera proces zdrowienia i wspomaga rozwój. Może być stosowany także jako automasaż oraz jako pomoc…zwierzętom domowym.

 

JAK TO SIĘ ROBI?

W Masażu Dotyk Motyla wyodrębniamy trzy podstawowe ruchy: głaskanie, ruchy okrężne, delikatne wstrząsanie. Tempo ruchów przypomina pełen wdzięku rytm lotu motyla. Jeśli osoba jest wrażliwa na dotyk, ruchy mogą być wykonywane nad powierzchnią skóry, na leżąco albo na siedząco.

 

Masaż może być wykonywany przez ubranie. Składa się z powtarzalnych sekwencji, jest prosty i łatwy do zapamiętania. Nauka sekwencji zajmuje zazwyczaj około 20 do 30 minut. Gdy już opanujesz sekwencję, cały masaż zajmie 5–10 minut, w zależności od tego, jak duża jest osoba której się go wykonuje.

 

EMOCJONALNE FLOW

W trakcie masażu niejednokrotnie wracają wspomnienia, emocje i odczucia, które zdawały się dawno pogrzebane i zapomniane. Delikatny dotyk rozpuszcza napięcie, uzdrawia traumę i przywraca przepływ energii od samego rdzenia kręgowego do powierzchni skóry i dalej poza ciało.

 

Więcej przeczytasz w książce Richarda C. Overly’ego „Masaż Dotyk Motyla dr Evy Reic. Dla niemowląt, dzieci i dorosłych”.  Jest to przystępny podręcznik z instruktażem na płycie DVD. Zajrzyj do niej na naszej stronie

 

Richard C. Overly uczył się bezpośrednio od dr Evy Reich. Jest terapeutą, założycielem i jednym z dyrektorow Gentle Bio-Energetics Institute w Asheville w Karolinie Połnocnej USA. Uczy Łagodnej Bio-Energetyki w rożnych krajach, m.in. na Łotwie, Litwie, w Boliwii, Singapurze, Malezji, Estonii, Holandii, Polsce i Grecji.

 

Masujmy się na zdrowie!

Wydawnictwo Virgo


 

Źródło:

1)  Richard C. Overly, Masaż Dotyk Motyla dr Evy Reich, Wyd.Virgo 2014.

 

 

Jeśli zainteresowały Cię informacje z newslettera Virgo,
podziel się nimi z Twoimi przyjaciółmi – 
polub nas na facebooku 
i udostępniaj ważne dla Ciebie treści.

 

 

 

 

 

Strona virgobooks.pl korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami przeglądarki internetowej. Polityka prywatności