ROZWÓJ 10: Inne założenia nauki

- Kategorie: Artykuły

Nowy paradygmat nauki – nowa medycyna


Znana nam nauka opiera się na ideale prawdy obiektywnej, z czego wynika, że dopuszcza ona istnienie tylko jednej zwycięskiej teorii. Przykład? Choć istnieje wiele systemów – np. medycznych – takich jak osteopatia, naturopatia i homeopatia jedynie medycyna alopatyczna (konwencjonalna) otrzymuje miano „naukowej”, a co za tym idzie sponsorowany przez państwa monopol władzy, autorytetu i wsparcia finansowego.

 
UŻYTECZNOŚĆ METOD ALTERNATYWNYCH

 
Medycyna konwencjonalna, w związku z rozwojem technologii, dość powszechnie korzysta obecnie w diagnozowaniu np. ze skanerów rezonansu magnetycznego (MRI lub fMRI) w celu obrazowania stanu i funkcji narządów. A jednocześnie i paradoksalnie w tej samej medycynie konwencjonalnej nie przyjmuje się do wiadomości, że komórki organizmu są w stanie wytwarzać pole elektromagnetyczne, które to pole może mieć niezerową wartość sumaryczną energii dla całego organizmu i rozciągać się poza materialne granice ciała, tworząc coś, co od dawna nazywane jest aurą przez medycynę alternatywną.

 
Elektronika żywych organizmów (bioelektronika) zajmująca się m.in. słabymi polami elektromagnetycznymi ich komórek pozostaje poza sferą badań i edukacji w medycynie konwencjonalnej, a jakiekolwiek działania na aurze człowieka od razu są piętnowane przez lekarzy jako niebezpieczna dla zdrowia szarlataneria, a w najlepszym razie - ezoteryczne bzdury.

Przypadki spontanicznych wyzdrowień pacjentów, którzy jednak spróbowali jakiejś metody alternatywnej zamiast naukowego zbadania, komentowane są jako efekt pomyłki we wcześniejszej diagnozie lub nagłej remisji choroby (z prognozą, że ta na pewno się jeszcze pojawi).

Gdyby przyjąć kryterium użyteczności i porównać skuteczność terapii konwencjonalnych i alternatywnych okazałoby się, że alternatywne metody, w stosunku do nakładów jakie na nie się ponosi – są bardzo efektywne!

 

ILUZJA NAUKI

 
Gdy społeczeństwo bezkrytycznie zakłada wyjątkowy obiektywizm nauki, prowadzi to do powstania niewłaściwego wizerunku naukowców. Badacze mając iluzję bezstronności, mają skłonność do oszukiwania siebie i innych, co jest poważną przeszkodą w poszukiwaniu prawdy.

 
Rezygnując z iluzji obiektywizmu nauki, demokratyzując dostęp do środków i narzędzi badawczych mamy szansę na powrót do wielkich pytań ludzkości i otrzymanie nowych inspirujących odpowiedzi. 

Czy wiesz, że:

 
GENY I DZIEDZICZENIE

 
Projekt poznania ludzkiego genomu nie spełnił oczekiwań. Wynikło to z przyjęcia błędnych założeń na temat działania genów. Geny nie kodują, ani nie programują struktury i kształtu organizmu czy sposobu jego funkcjonowania. Geny ustalają jedynie sekwencję aminokwasów w cząsteczkach białek, a niektóre z nich biorą udział w sterowaniu syntezą białek – pisze dr  Rupert Sheldrake – jeden z najbardziej innowacyjnych naukowców naszych czasów.

 
Dowodzi on, że dziedziczenie budowy ciała i zachowań może zależeć od pól organizujących, które mają właściwą sobie pamięć. Ponadto cechy nabywane w trakcie życia przez rośliny i zwierzęta mogą być epigenetycznie przekazywane potomkom. Odbywa się to poprzez modyfikację ekspresji genów, a nie przez ich mutację.

 
POLE I REZONANS MORFICZNY

 
Nawyki związane ze wzrostem i zachowaniem mogą być dziedziczone przez zbiorową pamięć gatunku tzw. pole morfogenetyczne. Każdy osobnik korzysta z tej pamięci oraz przyczynia się do jej powiększenia. Dzięki zjawisku rezonansu morficznego w polu morfogenetycznym organizmy pobierają od przedstawicieli swojego gatunku wzorce związane z budową ciała i z zachowaniami, które nie są kodowane genetycznie. Rezonans morficzny może również grać rolę w dziedziczeniu kulturowym – zauważa Sheldrake.

 
Genetyka wyjaśnia tylko trochę – resztę znajdziesz w  książce Sheldrake’a – NOWA BIOLOGIA – zajrzyj do jej wnętrza

 
Hipoteza Sheldrake’a mówi, iż pola morfogenetyczne mają mierzalne efekty fizyczne. A co jeśli dziedziczność obejmuje zarówno genetyczne dziedziczenie białek, jak i rezonans morficzny od podobnych form z przeszłości?

 
Książka „NOWA BIOLOGIA” zawiera również opis intrygujących eksperymentów naukowych oraz rozmowę Ruperta Sheldrake'a z Davidem Bohmem - wybitnym fizykiem kwantowym.Zachęcamy do lektury i rozszerzania pola poznania
– z myślą o prawdzie i tych, którzy po nas dziedziczą,
Wydawnictwo VirgoŹródło:
1) Rupert Sheldrake, NOWA BIOLOGIA. Rezonans morficzny i ukryty porządek, Wyd. Virgo 2013.

 Jeśli zainteresowały Cię informacje z newslettera Virgo,
podziel się nimi z Twoimi przyjaciółmi – polub nas na facebooku 
i udostępniaj ważne dla Ciebie treści.

 

 

 

 

Strona virgobooks.pl korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami przeglądarki internetowej. Polityka prywatności