ROZWÓJ 7: Technika Uwalniania

- Kategorie: Artykuły

 

David Hawkins stawia pytania i opisuje sytuacje, w których każdy człowiek może się przejrzeć. Z humorem wkłada do naszych ust modlitwę: O Panie, ocal nas przed tymi, którzy znają odpowiedź! Ocal nas przed tymi, którzy mają rację! I ocal nas przed tymi, którzy uszczęśliwiają innych! Zamiast tego proponuje prostą technikę i zachęca do jej regularnego stosowania.

W UWALNIANIU JEST METODA!

Metoda ta działa  u cyników, pragmatyków, osób religijnych i ateistów (…). Spróbujesz? Mechanizm uwalniania jest twój – podkreśla Hawkins – nikt nie może cię go pozbawić. Tym samym chroni to przed rozczarowaniem.

Nieważne na którym z poziomów świadomości się znajdujesz – zawsze możesz zacząć uwalniać i zawsze znajdzie się coś do uwalniania! Nawet teraz, w trakcie lektury tego tekstu –Proces uwalniania rozpoczyna się samoczynnie, ponieważ w naturze umysłu jest poszukiwanie ulgi od bólu i cierpienia oraz dążenie do szczęścia.

UWALNIANIE EMOCJI – REDUKCJA STRESU

Hawkins pokazuje, w jaki sposób określone stany emocjonalne (w jego systemie skalibrowane rosnąco w poziomy świadomości) wpływają na naszą percepcję, a przez nią – na życie codzienne.

To co czujemy i myślimy zabarwia nasze widzenie świata – pisze i dodaje: Czy na dany bodziec zareagujemy lękiem zależy od tego, ile jest lęku w nas. Im więcej, tym bardziej widzimy świat przez pryzmat ostrożności i strachu. Dla osoby przepełnionej złością, świat jest chaosem, frustracją i udręką (...)

Gdy pojawia się frustrująca myśl i gdy już mamy za nią iść, warto pamiętać, że są inne metody i drogi – świadoma redukcja stresu ( i zmiana sposobu myślenia o nim!) oraz poddanie negatywności, bo jak wspomina autor „TECHNIKI UWALNIANIA”:  

Za przyczynę stresu uważa się coś lub kogoś, podczas gdy w rzeczywistości jest to tylko napór wewnętrznego napięcia pochodzącego z wypartych emocji. To właśnie emocje sprawiają, że jesteśmy  wrażliwi na zewnętrzną presję. Jak je uwolnić, poddać i odpuścić?

JAK TO SIĘ ROBI? – MECHANIZM PODDANIA

1. Uświadom sobie dane uczucie. Pozwól by się ukazało i pozostań z nim w kontakcie.

2. Nic w nim nie zmieniaj, nic z nim nie rób. Pozwól, by swobodnie popłynęło. Oznacza to po prostu zgodę na to, co czujesz i skupienie na uwolnieniu ukrytej za tym energii.

Pozwól sobie na odczuwanie, bez opierania się temu, co czujesz, bez rozładowywanie tego uczucia, obawiania się go, potępiania czy moralizowania na jego temat. (…) Odpuść też chęć, żeby stawiać opór. To właśnie opór sprawia, że uczucie trwa. Gdy przestaniesz stawiać opór lub próbować je zmieniać, przejdzie ono w następne uczucie i towarzyszyć mu będą łagodniejsze doznania. Uczucie, któremu się opieramy zniknie, gdy tylko wyczerpie się energia, która je napędza.

NIEOCENIONE KORZYŚCI

Korzyści stosowania techniki uwalniania pojawiają się na kilku poziomach:

  1. Poziom fizyczny – pozbycie się stłumionych emocji zmniejsza nadmierną stymulację autonomicznego układu nerwowego i odblokowuje akupunkturowy system energetyczny. Cofają się procesy patologiczne i ciało zaczyna z powrotem optymalnie funkcjonować.
  2. Poziom behawioralny – zmniejsza się niepokój i negatywne emocje, zatem znika potrzeba by od nich uciekać sięgając po narkotyki, alkohol, rozrywkę i nadmiernie długi sen. Jednocześnie zwiększa się witalność, wzrasta poziom energii, uważność, dobrostan, wydajność we wszystkich obszarach życia.
  3. Relacje międzyludzkie – usunięcie negatywnych blokad pozwala osiągać cele zawodowe z dużo większą łatwością, a zachowanie oparte na poczuciu winy coraz bardziej zanika. Coraz mniej wówczas intelektualizujemy, w coraz większym stopniu korzystamy z intuicji.

 

Gotowi na zmianę? Chyba już się zaczęła... Powodzenia!

Zespół Wydawnictwa Virgo


Źródło:

1)      David R. Hawkins, „TECHNIKA UWALNIANIA. Podręcznik rozwijania świadomości”, Wydawnictwo Virgo, Warszawa 2015.

 

Jeśli zainteresowały Cię informacje z newslettera Virgo, podziel się nimi z Twoimi przyjaciółmi – polub nas na facebooku i udostępniaj ważne dla Ciebie treści.

 

 

Strona virgobooks.pl korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami przeglądarki internetowej. Polityka prywatności