Sukces jest dla Ciebie - David R. Hawkins

dziewczyna skok

Sukces to manifestacja mocy, jaka za nim stoi – pisze dr David R. Hawkins i zachęca do... życzliwości, która jest gwarantowaną, choć nieczęsto uczęszczaną drogą do bycia człowiekiem sukcesu. Do bycia człowiekiem przede wszystkim – człowiekiem z lwim sercem na dłoni. W przepysznym mercedesie. I starych trampkach albo na boso – jeśli ktoś lubi.

Człowiek sukcesu nie boi się konkurencji ani ocen, bo doskonale zna tajemniczego klienta, którym jest ludzka natura. Wie, że sukces jest czymś, co się wydarza „na zewnątrz” na skutek tego, co się wydarzyło „wewnątrz” i że: wzmacniamy w sobie dokładnie to, co wzmacniamy w innych. Dlatego właśnie człowiek sukcesu jest promotorem wszystkiego, co służy ekspansji potencjału ludzkiego. Wszystkiego, co niesie radość, miłość i pokój. Człowiek ten staje się tym, co zrozumiał o byciu – i to właśnie przynosi mu sukces!

Pozbądź się biznesu

Co zrobić, żeby być takim człowiekiem? Pozbądź się biznesu oraz bezdusznego myślenia o nim – radzi autor, który wie, że „Sukces jest dla Ciebie”. Zdając sobie sprawę ze skuteczności coachingu prowokatywnego, prostoty i szczerości, Hawkins dodaje:

Chcę, abyś wyrzucił wszystkie książki opisujące „drogę do sukcesu”. Chcę, żebyś po prostu był życzliwym człowiekiem. To szokujące, że możemy zarobić więcej dzięki życzliwości, niż poprzez dążenie do sukcesu. To jedyne o co cię teraz proszę: bądź życzliwy i miej otwarty umysł. Życzliwość to danie drugiej osobie szansy bycia usłyszaną. Jeśli to potrafisz, jesteś na dobrej drodze. Ponieważ źródłem prawdziwego sukcesu jest sposób bycia.

Walka o sukces - skazana na porażkę

Zapomnij o konkurencji i uznaj strach, który odczuwasz przed porażką. Jeśli nie ma konkurencji, to nie ma z kim walczyć. Wyobraź sobie towarzystwo złożone z samych zwycięzców – witaj wśród ludzi sukcesu, do których należysz.

Wbrew pozorom, które książka Hawkinsa pozwoli ci zobaczyć i uwolnić, świat sukcesu jest otwarty i życzliwy – jak umysły ludzi, którzy nim żyją. Jeśli natomiast coś lub ktoś zmusza cię do walki, to znak, że szukasz w nieodpowiednim miejscu. Lepiej wyjdź – zanim cię ktoś sprowokuje i sprowadzi na manowce. Po prostu zrozum, że:

Rozpaczliwa walka o sukces z góry skazana jest na porażkę. Tacy ludzie szukają w nieodpowiednim miejscu. Szukają „na zewnątrz”, podczas gdy tego, czego szukają nie ma „na zewnątrz”. Ludzie rozglądają się wokół i widzą u innych oznaki sukcesu: limuzyny, luksusowe domy, ekstrawaganckie ciuchy, dobre kluby, i stwierdzają, że właśnie do tego należy dążyć.

Mylą skutek z przyczyną! Goniąc za skutkiem – oddalają się od przyczyny i gubią siebie. Działają z poziomu siły, zapominając o mocy, która w nich drzemie. Czas więc obudzić moc!

Zawsze to wiedzieliśmy

„Sukces jest dla Ciebie” to zbiór tropów i trików oraz prawda powtórzona wystarczająco wiele razy i na wystarczająco wiele sposobów, żeby pozostawić czytelnika z jakąś jej częścią – z tym, co uzna za prawdziwe dla siebie – w danym momencie. Za pomocne i skuteczne na teraz. Przy czym nie jest to lista do sprawdzenia i odhaczenia – Hawkins zastrzega:

W tej książce nie przekazuję informacji w sposób linearny, który by mówił, że należy „zacząć tutaj”, lecz w sposób spiralny – i dodaje –  Stale krążąc wokół tego samego tematu, zaznajomimy się z nim na tyle, że go zrozumiemy. Nie musimy nic zapamiętywać. Zanim skończymy czytać tę książkę, omawiane w niej kwestie zadomowią się w nas. Będzie to tak oczywiste, że powiemy: „Zawsze to wiedzieliśmy”.

Mężczyzna sukcesu

Książkę tę polecamy szczególnie wszystkim prawdziwym i aspirującym mężczyznom sukcesu – którzy już przeżyli albo dopiero przeżyją opowiedzianą przez jednego z pacjentów Hawkinsa historię:

Wychowałem się polując na jelenie. Polowali wszyscy mężczyźni w mojej rodzinie i tego roku znów poszedłem z nimi. Usiedliśmy na ambonie. Był ostatni dzień sezonu. Żaden z nas nic nie upolował. I wtedy, na polanie przede mną stanęły trzy jelenie. Jeden z nich był ogromny. Spojrzałem w celownik i go namierzyłem w sam środek klatki piersiowej. W tym momencie nagle poczułem niesamowite piękno i wspaniałość tego zwierzęcia, stojącego tam, dostojnie, z wdziękiem i godnością – ogarnął mnie podziw dla niego. Postanowiłem nie pociągnąć za spust. Postanowiłem uratować mu życie – wyznaje mężczyzna.

W tym momencie zakończył okres dojrzewania i stał się mężczyzną, który naprawdę jest w swojej mocy – pisze o nim Hawkins i dodaje – Mężczyźni w rodzinie go skrytykowali, ale on wiedział, że to było jego wielkie zwycięstwo. Oni utknęli w wieku nastoletnim, a on wyszedł poza. Oni nadal musieli coś udowadniać.

Człowiek sukcesu nie musi niczego udowadniać – sukces emanuje z jego sposobu bycia – z tego kim jest i jak się czuje. I to właśnie ten wewnętrzny sukces, przyciąga dobrobyt, zachwyt i uznanie – rosnąc niczym kula śniegowa zepchnięta ze zbocza. Stojący u podnóża góry nie mogą oderwać od niej wzroku.

 

SUKCES JEST DLA CIEBIE
David R. Hawkins
(wyd. Virgo 2017)

Czy można rozwijać świadomość w 
pracy zawodowej, w biznesie? 
Co przyciąga, promuje i buduje sukces, 
a nie wymaga wysiłku?

 

Udostępnij tę treść