Trafiłeś na przypadek beznadziejny? Obejrzyj nagranie z Frankiem Farrellym

tonacy w morzu wystajace receZdarzają się przypadki beznadziejne... Czasami jesteśmy tak zastygli w swoich programach i przekonaniach, że żadne terapie, czy techniki nie są w stanie się przez nie "przedrzeć".

Czasami nawet nie chcemy skorzystać z żadnej pomocy, pomimo, że głośno wyrażamy niezadowolenie z powodu różnego rodzaju dyskomfortów.

Czy można z tym coś zrobić? Tak, jeśli potrafimy zastosować... prowokację, która wytrąci nas z dotychczasowego sposobu myślenia i wywoła chęć do działania!

Z powodzeniem stosował ją psycholog Frank Farelly, nazywając terapią prowokatywną. Narzędziem tej  terapii są: drwina, ironia, absurd i humor. Przerysowuje się w niej najgorsze myśli i obawy prowokowanego, ukazuje jego przyszłość w najczarniejszych barwach oraz zachęca do wytrwania w patologicznych wzorcach zachowań, co przeważnie owocuje... buntem i zmianą!
O tym na czym to polega opowiada Frank Farrelly, z właściwym sobie poczuciem humoru:

 

Zapraszamy do zapoznania się z prowokacją. Porządna jej porcja znajduje się w przewodniku sarkastycznym Billa L. Little "Autodestrukcja krok po kroku". W tej książce można się przejrzeć niczym w krzywym zwierciadle, a przy okazji serdecznie pośmiać.

 

 okladka autodestrukcja krok po krokuAUTODESTRUKCJA KROK PO KROKU
Przewodnik sarkastyczny
Bill L. Little

„Nieszczęście to nie tylko stan umysłu, to prawdziwa sztuka!”
– twierdzi Autor, używający z werwą komunikacji prowokatywnej w swojej pracy terapeutycznej. Bezkompromisowo demaskuje różne neurotyczne zachowania i niezdrowe relacje, pokazując w jaki sposób samodzielnie „produkujemy” swoje uzależnienia, niepowodzenia i fobie. Skuteczność tego podejścia dowodzi, że mamy o wiele większy potencjał osiągania swoich celów, niż zakładamy to my sami i większość terapeutów.
Dla kogo może być pomocna komunikacja prowokatywna?

  • Dla wszystkich tych, którzy przeczuwają lub rozumieją, że mogą mieć większe możliwości niż te, z których korzystają.
  • To podejście przydatne w komunikacji z mężem, żoną, dziećmi, szefem, kolegami z pracy... po prostu z ludźmi.
  • Dla terapeutów,  psychoterapeutów,  psychologów,  psychiatrów  pragnących poszerzyć i urozmaicić swoje metody działań (w  szczególności poszukujących  metodą  Totalnej  Biologii  źródeł  konfliktów  biologicznych),  trenerów,  coachów,  promotorów,  mentorów,  szefów,  członków  zespołów, tych, których praca polega na kontakcie z innymi ludźmi, osób pragnących osobistej zmiany (szczególnie jeśli próbowali już jej bezskutecznie dokonać).

UWAGA! Tylko dla tych, którzy kochają ludzi i wierzą, że w każdym człowieku jest coś wartościowego.

 

Udostępnij tę treść