ZDROWIE 2: Choroba – doskonały program naszego mózgu

- Kategorie: Artykuły

 

Jeśli nasz mózg jest komputerem doskonałym, to dlaczego podsuwa nam choroby? Według koncepcji Totalnej biologii choroba jest idealnym rozwiązaniem mózgu, aby utrzymać nas przy życiu.

 

Choroba nie przybywa z zewnątrz jako wróg. Przybywa ona z naszego wnętrza – w reakcji na sytuację, która zagraża życiu, w przypadku gdy nie zostałaby rozwiązana...

 

ZACHOROWAĆ LUB ZGINĄĆ

U wilka, który połknął łapczywie zajęczą łapę, bez dokładnego jej rozgryzienia (zatem może zginąć z powodu niedrożności przewodu pokarmowego), powstanie specjalny „narząd”, superaktywna tkanka, która ma za zadanie usunąć niestrawiony kęs – rak żołądka. A u człowieka?

 

Na poziomie biologii funkcjonujemy tak, jak cały świat zwierząt! Natura przewidziała specjalny biologiczny program, który sprowadza stres do poziomu tkanek i narządów. Miejsce, do którego jest on „sprowadzany” nie jest przypadkowe...

 

DEKODOWANIE BIOLOGICZNE

W latach 80. XX w., niemiecki lekarz dr R. G. Hamer sformułował rewolucyjną koncepcję zdrowia i choroby. Gdy on i jego żona zachorowali na raka po śmierci syna, stwierdził, że to może nie być przypadek. Zaczął analizować historie swoich pacjentów i zauważył wiele prawidłowości, które później uogólnił jako Germańska Nowa Medycyna (GNM).

 

Uczniowie doktora Hamera i ich kolejne pokolenia rozwinęli odkrycia GNM na podstawie własnych doświadczeń i spostrzeżeń. Powstały nowe gałęzie tej wiedzy – Biologika (Roberto Barnai), Uzdrawianie Biologią (Rainer Körner), Totalna Biologia (Claude Sabbah, Gerard Athias), Recall Healing (Gilbert Renaud), Dekodowanie Biologiczne (Christian Flèche, Patrick Obissier) i inne.

 

Przeczytasz o nich w artykule dr n. med. Marzanny Radziszewskiej-Konopki, która jest konsultantką medyczną książki Obissiera.

http://virgobooks.pl/alfabetyczny-katalog-ksiazek/143-zrozum-swoje-choroby.html

 

NOWE ROZUMIENIE ZDROWIA

Aby wyzdrowieć, wystarczy dotrzeć do początków, kiedy powstał w mózgu odpowiedni program biologicznego zachowania w odpowiedzi na silny stres. Następnie trzeba wyobrazić sobie tę początkową sytuację i świadomie ją przeżyć – obniżając poziom stresu, a póżniej "przekonać" mózg, że wcześniejszy program, obejmujący to co nazywamy chorobą, nie musi już być wykonywany.

 

Wystarczy „Zrozumieć swoje choroby” – do czego zachęca i przygotowuje Patrick Obissier, (jego książka została uznana za NAJLEPSZY PORADNIK 2015). Zobacz

 

Tytuł ten jest jasno napisanym i przystępnym wprowadzeniem do nowego rozumienia zdrowia, zarówno jednostki, jak i całej rodziny. Czyli do zagadnień Totalnej biologii.

 

EMOCJE, STRES, SAMOTNOŚĆ...

Nie każdy wstrząs emocjonalny prowadzi do choroby. Stres zostaje sprowadzony do poziomu tkanki/narządu wtedy, gdy spełnia określone kryteria: jest dramatyczny, przeżywany jako tragedia, obciążający, nie pozwalający zaznać spokoju. Jest niespodziewany – nie byliśmy na niego przygotowani, spotyka nas w nieodpowiednim momencie. Nie można go zaakceptować. Przeżywamy go samotnie, w izolacji, nie dzielimy się z nikim swoimi najgłębszymi odczuciami. W chwili, gdy go odczuwamy, nie widzimy jego rozwiązania,

dlatego odbieramy sytuację, która go spowodowała, jako zagrożenie dla naszej dalszej egzystencji... – pisze dr Radziszewska-Konopka.

 

Iluż chorób moglibyśmy uniknąć, gdybyśmy potrafili nazywać głębokie odczucia, przeżywane w trudnych sytuacjach, i rozmawiać o nich szczerze z bliskimi…

 

Zapraszamy do ekscytującej podróży w krainę Dekodowania Biologicznego.
I do szczerych rozmów,

Wydawnictwo Virgo

 

PS: Nie zdziw się, Drogi Czytelniku, gdy w trakcie lektury książek o Totalnej Biologii poczujesz nagle niezrozumiałą ulgę lub zmęczenie – to znak, że dotarłeś do ważnej informacji, która spoczywała w odmętach twojej podświadomości i domagała się uzdrowienia!

 

 

Źródło:

1) Patrick Obissier, Zrozum swoje choroby, Wydawnictwo Virgo, 2015.

 

 

Jeśli zainteresowały Cię informacje z newslettera Virgo,
podziel się nimi z Twoimi przyjaciółmi – polub nas na facebooku 
i udostępniaj ważne dla Ciebie treści.

 

 

 

Strona virgobooks.pl korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami przeglądarki internetowej. Polityka prywatności