ZDROWIE 6: Bezprzewodowa anatomia człowieka

- Kategorie: Artykuły

 

Czy istnieje jakiś brakujący składnik, głębia której nie widzi ani medycyna akademicka, ani stosowane na Zachodzie terapie naturalne? – zastanawiał się dr Randolph Stone i skierował swoje zainteresowanie na tradycyjną chińską oraz indyjską medycynę.

 

Zdrowie postrzegane jest w nich jako płynny i harmonijny ruch energii. Jej stan manifestuje się w naszym ciele fizycznym. Stosując właściwą terapię, możemy przywrócić równowagę przepływu, a co za tym idzie – zdrowie.

 

TERAPIA POLARITY

Opierając się na założeniach Ajurwedy, mówiących m.in. o współzależnościach Pięciu Żywiołów w organizmach i o tym, że energia subtelna porusza się w ludzkim ciele falami, rozszerzającymi się i kurczącymi w powiązanych ze sobą harmonijnych wzorach – dr Randolph Stone stworzył zachodnią summę myśli Wschodu – Terapię Polarity. Jest ona całościowym programem troski o zdrowie. Obejmuje:

 

• System terapeutycznego dotyku.

• Oczyszczającą i zdrową dietę.

• Specjalne ćwiczenia, tzw. jogę polarity.

• Utrzymywanie pozytywnego nastawienia i stylu życia.

 

PRZEPŁYW SIŁ ŻYCIOWYCH

Na Wschodzie przepływająca, witalna energia zwana jest „chi” lub „prana”. W filozofii chińskiej polaryzacja sił życiowych nazywana jest „jin i jang”; w filozofii Ajurwedy mówi się o gunach. Dr Stone określa je jako energie lub siły życiowe.

 

Polaryzacja tych sił powoduje ruch. Jeden biegun bezpośrednio przeciwstawia się drugiemu – będącemu z nim w relacji, a ruch powstaje pomiędzy nimi na skutek ich opozycji. Jest to traktowane jako podstawowe prawo rządzące całością życia. Dr Stone nazwał je Zasadą Polarity.

 

Zaburzenia ruchu energii odbijają się we wzajemnych związkach powięzi, mięśni, kośćca i organów. Każdy, zarówno mentalny, jak i fizyczny brak równowagi związany jest ze zmianą energii subtelnych, które są ściśle związane ze sferą świata fizycznego. Odpowiedzią na nie jest odpowiedni – stosowany z wiedzą, wglądem i intuicją – dotyk.

 

JAK TO SIĘ ROBI?

Kursy terapii polarity cieszą się coraz większym zainteresowaniem, traktowane są jako wstęp do dalszego kształcenia się w ramach terapii czaszkowo-krzyżowej. W typowej sesji polarity terapeuta stosuje dotyk, wcześniej, zanim pacjent położy się na stole do masażu – przeprowadza obserwację i wywiad. Sesja trwa zazwyczaj 60–90 minut, nie wymaga zdejmowania ubrania. Niektóre układy rąk można stosować także na siedząco. Dotyk terapeuty jest zarówno punktowy, jak i wzdłuż całego ciała. Może być zdecydowany, średni lub bardzo delikatny (motylkowy).

 

Terapeuta daje wsparcie, które sprawia, że zwiększa się samoświadomość subtelnych doznań energetycznych, które są często odbierane jako mrowienie, ciepło, drżenie, wewnętrzne pulsowanie. Efekty sesji polarity są różnie odczuwane – mogą obejmować zarówno głęboką relaksację i bardzo wyraźne odczucie przepływu wzorców energetycznych w ciele, jak i odczucie głębokiego zmęczenia. Może pojawić się zwiększona potrzeba snu, wynikająca z uwolnienia ciała od napięcia podczas zabiegu.

 

Zabiegi Polarity mają głębokie, zdrowotne działanie relaksacyjne. Wyrównują pole bioenergetyczne ludzkiego organizmu, zakłócane obecnie stale z powodu przebywania w miejscach o dużym natężeniu smogu elektromagnetycznego. Służą przywróceniu zdrowia na wszystkich poziomach funkcjonowania.

 

Zachęcamy do doświadczania i praktykowania,

Zespół Wydawnictwa Virgo

 

 

Źródła:

1)   Franklyn Sills, Proces polarityWracając do źródeł zdrowia, Wyd. Virgo, 2011.Jeśli zainteresowały Cię informacje z newslettera Virgo,
podziel się nimi z Twoimi przyjaciółmi – 
polub nas na facebooku 
i udostępniaj ważne dla Ciebie treści.

 

 

 

 

 

 

Strona virgobooks.pl korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami przeglądarki internetowej. Polityka prywatności