ZDROWIE 9: Przywracanie Zdrowia

- Kategorie: Artykuły

 

Źródłem choroby często jest nieświadome poczucie winy i określony system wierzeń, pogorszone jeszcze przez stłumione emocje. (..) Nasze ciało jest tylko odbiciem umysłu. Źródło stresu nigdy nie leży na zewnątrz. Zdrowie powraca automatycznie, kiedy uzdrowiony zostaje umysł – pisze dr D. R. Hawkins i dodaje:

 

Omawiając te wyzwania, cały czas będę odnosić się do Mapy Świadomości – by wyjaśnić relacje pomiędzy ciałem, umysłem i duchem, co w przypadku samouzdrawiania jest bardzo ważną do przyswojenia informacją.

 

Doświadczenia Hawkinsa pokazują, że możemy nauczyć się aktywizować wewnętrznego uzdrowiciela, który za sprawą Natury jest obecny w nas wszystkich.

 

MAPA ŚWIADOMOŚCI

Mapa Poziomów Świadomości skorelowana jest z konkretnymi postawami, emocjami, światopoglądami i dążeniami duchowymi. Określa poziom świadomości wszystkiego, co istnieje – ludzi, przedmiotów, idei. Jest fascynującym narzędziem na drodze wewnętrznego rozwoju. Od Apatii i Depresji, Smutku i Żalu oraz Strachu, przez Żądzę, Gniew i Dumę, do Odwagi, Akceptacji, Miłości i Pokoju.

 

W miarę tego, jak wznosimy się na wyższe poziomy świadomości, zaczyna w nasze życie wkraczać wewnętrzna radość, cisza i rozwija się wewnętrzna wiedza i intuicja. Jest to początek transfiguracji świadomości, początek wewnętrznej pogody ducha, oraz otworzenie się na współczucie. Współczucie jest sposobem poznania i wglądu w serca innych. Oddzielenie pomiędzy nami samymi a innymi jednostkami zaczyna się załamywać, aż w końcu całym sobą czujemy się jednością z Całością.

 

UWOLNIENIE OD CHORÓB

Dr Hawkins przedstawia kliniczne metody przywracania zdrowia, dzięki którym sam wyleczył się z wielu przypadłości, a następnie osiągał spektakularne efekty w pracy ze swoimi pacjentami, których dolegliwości były tak poważne, że określano ich mianem "przypadków beznadziejnych". Przeczytasz o nich w książce Przywracanie zdrowia. Zajrzyj do jej wnętrza

 

Nauczymy się, jak można wyleczyć się z chorób, których karmiczne parametry odziedziczyliśmy – pisze Hawkins – Nie ma tu czegoś takiego jak stopnie trudności, niezależnie od tego, jak poważnie może wyglądać dana choroba.

 

Niezbędne warunki uwolnienia się od chorób to: unieważnienie swoich negatywnych przekonań, nawiązanie lepszego kontaktu ze swoim prawdziwym ja-Jaźnią i bezwarunkowe poddanie się woli Wyższej Opatrzności. Jak tego dokonać? Jednym ze sposobów jest Techinka Uwalniania.

 

TECHNIKA UWALNIANIA

Każde uczucie generuje tysiące myśli. Ponieważ większość ludzi przez całe życie tłumi uczucia lub próbuje od nich uciec, negatywna energia kumuluje się i szuka ujścia poprzez choroby psychosomatyczne, zaburzenia na poziomie fizycznym, zaburzenia emocjonalne, zaburzenia zachowania i relacji osobistych. Skumulowane emocje blokują zarówno rozwój duchowy, jak i świadomość, a także powodzenie w wielu obszarach życia.

 

Technika uwalniania działa u sceptyków, cyników, pragmatyków, osób religijnych i ateistów. Działa u osób w każdym wieku, niezależnie od tego z jakiej kultury się wywodzą. Pozwala nam skontaktować się ze swoją wewnętrzną Jaźnią, i poczuć, że to ona jest tym prawdziwym ja.

 

EMOCJONALNE KATHARSIS

Technika uwalniania jest prostą i skuteczną metodą, która pozwala uwolnić się od negatywnych emocji i stanów umysłu, by w pełni cieszyć się miłością, powodzeniem, zdrowiem i szczęściem.

 

Książka Hawkinsa zawiera praktyczne wskazówki, jak poradzić sobie w życiu codziennym samodzielnie z apatią, smutkiem, żalem, strachem, żądzą czy gniewem. Każdy, kto poważnie traktuje własny rozwój powinien ją znać. Zajrzyj do jej wnętrza

 

Pamiętajmy, że wszystkie uczucia są jedynie programami przetrwania, w których niezbędność wierzy umysł. Technika uwalniania progresywnie kasuje te programy. Dzięki niej można osiągać coraz wyższe poziomy świadomości.

 

NIEOCENIONE KORZYŚCI

Korzyści stosowania techniki uwalniania pojawiają się na kilku poziomach:

  1. Poziom fizyczny – pozbycie się stłumionych emocji zmniejsza nadmierną stymulację autonomicznego układu nerwowego i odblokowuje akupunkturowy system energetyczny. Cofają się procesy patologiczne i ciało zaczyna z powrotem optymalnie funkcjonować.
  2. Poziom behawioralny – zmniejsza się niepokój i negatywne emocje, zatem znika potrzeba by od nich uciekać sięgając po narkotyki, alkohol, rozrywkę i nadmiernie długi sen. Jednocześnie zwiększa się witalność, wzrasta poziom energii, uważność, dobrostan, wydajność we wszystkich obszarach życia.
  3. Relacje międzyludzkie – usunięcie negatywnych blokad pozwala osiągać cele zawodowe z dużo większą łatwością, a zachowanie oparte na poczuciu winy coraz bardziej zanika. Coraz mniej wówczas intelektualizujemy, w coraz większym stopniu korzystamy z intuicji.

 

Skupienie się na wewnętrznym dojrzewaniu i rozwoju osobistym często ujawnia kreatywność i zdolności psychiczne, których się po sobie nie spodziewaliśmy. Kto się boi spróbować?

 

Z życzeniami odwagi, akceptacji, miłości i pokoju,

Wydawnictwo VirgoŹródła:

1)  D. R. Hawkins, Przywracanie zdrowia, Wydawnictwo Virgo, 2012.

2)  D. R. Hawkins, Technika uwalniania, Wydawnictwo Virgo, 2016.

 


Jeśli zainteresowały Cię informacje z newslettera Virgo,
podziel się nimi z Twoimi przyjaciółmi – 
polub nas na facebooku 
i udostępniaj ważne dla Ciebie treści.

 

 

 

 

 

 

Strona virgobooks.pl korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami przeglądarki internetowej. Polityka prywatności