ŚNIENIE NA JAWIE

Metody całodobowego świadomego śnienia

Arnold Mindell
Dostępne
29,00 zł
Brutto

To jedna z prac A.Mindella, która rozwija wątek pracy nad śnieniem, a dokładnie nad procesem śnienia. Autor sięgając głęboko do archetypów kultury aborygeńskiej śnienie porównuje do pierwotnej idei lub aury otaczającej rzeczy i wszelkie zjawiska. Tworzą one świetlistą architekturę wokół każdego przedmiotu...DOSTAWA: Paczkomat 15 zł. Kurier InPost: 16 zł. Kurier DPD 17 zł. Poczta Polska 20 zł. Za pobraniem kurier InPost 20 zł. Darmowa dostawa od 300 zł.

 

Autor rozwija tu wątek pracy nad śnieniem, a dokładnie nad procesem Śnienia. Sięgając głęboko do archetypów kultury aborygeńskiej porównuje Śnienie do pierwotnej idei lub aury otaczającej rzeczy i wszelkie zjawiska. My - ludzie Zachodu straciliśmy instynkt komunikowania się ze Śnieniem, a to właśnie ono jest podstawą wszelkiego życia. Żeby odzyskać  kontakt ze Śnieniem i wyczuwać je w codziennej rzeczywistości, nie wystarczy tylko uważność. Bardzo pomocne będą opisane przez autora różne ćwiczenia uwrażliwiające naszą sferę doświadczeń pozawerbalnych.

Freud i Jung mówiliby o Śnieniu w kategoriach podświadomości i nieświadomości, rdzenni mieszkańcy Ameryki nazwaliby je mocą Wielkiego Ducha, a fizycy potencjałem kwantowym. Być w kontakcie ze Śnieniem to podążać za procesem życia.

Zgodnie z poglądem pierwotnych mieszkańców Australii oraz licznych mistyków, Śnienie obecne jest przez cały dzień, wydarzając się w subtelnych doświadczeniach, które są zbyt szybkie, aby je odnotować. Te doświadczenia są irracjonalne, podobne do snów oraz trudne do określenia. Śnienie ma miejsce przez cały czas, ujawnia się tuż przed zaistnieniem nowych myśli i działań.

Autor opowiada o tym, jak odzyskać kontakt ze Śnieniem i nauczyć się wyczuwać je w ruchach ciała, wysyłanych i otrzymywanych sygnałach w relacji z ludźmi i ze światem.

„Ignorowanie Śnienia oznacza marginalizację najgłębszych, niesformułowanych doświadczeń, które kreują twoją aktywność w codziennym życiu. Za każdym razem, gdy ignorujesz doświadczenia z poziomu poczuć, czyli ogólne, trudno rozpoznawalne, podobne do snów wrażenia, to coś w tobie doznaje lekkiej formy szoku, ponieważ przeoczyłeś ducha życia – twoją największą potencjalną moc. Bez Śnienia żyjesz jedynie połową swego życia i dostrzegasz tylko połowę świata.

Arnold Mindell

urodzony w 1940 roku, amerykański psychoterapeuta, psycholog, twórca nowej orientacji psychologicznej i terapeutycznej zwaną psychologią zorientowaną na proces (popularny skrót POP od. ang. Process Oriented Psychology).

Arnold Mindell skończył fizykę na Massachusetts Institute of Technology. Wyjechał następnie do Zurychu, by tam przeprowadzać badania z fizyki teoretycznej, ale na miejscu pod wpływem spotkań z Marie Louise von Franz zdecydował się na porzucenie kariery fizyka i rozpoczął karierę analityka jungowskiego. Ze względu na własne kłopoty zdrowotne Mindell zainteresował się pracą z symptomami fizycznymi. W swych poszukiwaniach poszedł o krok dalej niż Jung i zaczął myśleć, że nie tylko sny są znaczące i mają swój cel, ale także choroby i symptomy fizyczne nie są jedynie przejawem patologii, ale niosą dla osoby chorej znaczące i celowe doświadczenia.

Wraz ze swą życiową partnerką Amy Mindell rozwija idee POP-u budowane w szerokim spektrum odniesień teoretycznych; od fizyki współczesnej, przez psychologię analityczną C. G. Junga, czy twórczość Carlosa Castanedy po inspiracje czerpane z kosmologii, mitologii, antropologii i praktyki wielu systemów religijnych (szamanizm, buddyzm, taoizm, religie Aborygenów australijskich). 

ZOBACZ TAKŻE

Podtytuł
Metody całodobowego świadomego śnienia
Autor
Arnold Mindell
Waga
0,331
378 g
Format
145 x 205 mm
Ilość stron
304
Wydanie
I, 2009
ISBN
978-83-89375-32-2
094
Nowy