DOGADAĆ SIĘ Z DZIECKIEM

Porozumienie bez przemocy - ćwiczenia dla rodziców

Joanna Berendt, Magdalena Sendor
Ostatnie sztuki w magazynie
40,00 zł
Brutto

Dzieci nie zawsze zachowują się tak, jak chcemy. My jako rodzice nie zawsze reagujemy tak, jak chcemy.

• Co zrobić gdy emocje dorosłego lub małego człowieka sięgają zenitu?
• Jak rozmawiać z dzieckiem tak, aby się dogadać?
• Co zwiększa szansę na empatyczną komunikacje i wzajemne usłyszenie się?
• Jak budować relację opartą na wzajemnym szacunku, akceptacji i zaufaniu?

To tylko niektóre z ważnych pytań, na które wspólnie odpowiemy.


Przeczytaj fragment i spis treści klikając w "Zajrzyj do środka"

DOSTAWA: Paczkomat 15 zł. Kurier InPost: 16 zł. Kurier DPD 17 zł. Poczta Polska 20 zł. Za pobraniem kurier InPost 20 zł. Darmowa dostawa od 300 zł.

 

Ta książka jest o tym, co pomaga budować takie relacje z dziećmi, o jakich marzymy. Pierwszy krok to zrozumienie i poznanie siebie w roli rodzica. Jakim rodzicem chcę być? O co potrzebuję zadbać by zbudować takie kontakty z dzieckiem, jakich chcę? Kolejny etap to poznanie i zrozumienie dziecka – dzieci bowiem czasem robią wszystko na opak w stosunku do rodzicielskich oczekiwań i to w najmniej odpowiednim momencie! Słodki aniołek odchodzi wówczas na bok a do akcji wkracza mały buntownik. Jak za każdym z tych zachowań dostrzec sedno – potrzeby dziecka, jego motywacje i uczucia? Ostatni element to praktyka – konkretne narzędzia inspirowane Porozumieniem bez Przemocy i podejściem coachingowym. Jest to ważna część książki, gdyż wspiera ona rodzica w przełożeniu teorii na działanie. Chcemy przyjrzeć się różnym stronom rodzicielstwa by dzięki praktycznym ćwiczeniom wesprzeć rodziców w czerpaniu radości i satysfakcji z rodzicielstwa. Rodzic mówi - dziecko mówi – a to już dobry krok by zwiększyć szanse na ich wzajemne usłyszenie!

"Ta książka nie jest kolejnym zbiorem przemądrzałych, dobrych rad na temat: jak być lepszym rodzicem. To głęboko zakorzeniony w osobistym doświadczeniu, przemyślany, dynamiczny i praktyczny podręcznik wewnętrznej podróży ku nieznanym krainom naszych serc i umysłów. Nie są one zbyt odległe ani trudne do osiągnięcia, dynamiczny i praktyczny podręcznik wewnętrznej podróży ku nieznanym krainom naszych serc i umysłów. Nie są one zbyt odległe ani trudne do osiągnięcia, a rozpoznanie ich i uświadomienie zdecydują o harmonii związków nie tylko z naszymi dziećmi, ale z ludźmi w ogóle. Ze wszech miar warto podjąć tę wyprawę. Tym bardziej, że na każdym etapie - w stylu wysokiej klasy coachingu - wspierać nas będą i dopingować pełne empatii autorki."

Wojciech Eichelberger


"To zawsze jest wyzwanie. Napisać książkę dla rodziców tak, żeby była blisko życia i konkretnych sytuacji, jakie pojawiają się w relacjach z dziećmi, a jednocześnie żeby nie była ona typowym poradnikiem ani instrukcją obsługi dziecka. Książkę, która zostanie w głowie na dłużej, rzeczywiście cos zmieni i skłoni dorosłego do głębszej refleksji nad własnym rodzicielstwem. Autorki sprostały wyzwaniu, którego się podjęły."

Agnieszka SteinZOBACZ TAKŻE

Podtytuł
Porozumienie bez przemocy - ćwiczenia dla rodziców
Autor
Joanna Berendt, Magdalena Sendor
Waga
242 g
Format
171 x 240 mm
Ilość stron
115
Wydanie
II, 2020
ISBN
978-83-63860-35-6
Co Ja Na To
109
Nowy