NIE TRZEBA SŁÓW

Armando Quintero, Marco Soma
Ostatnie sztuki w magazynie
34,00 zł
Brutto

Dotyk jako wyraz czułości ma zasadnicze znaczenie dla rozwoju emocjonalnego: daje poczucie bezpieczeństwa, jest fundamentem tworzenia zaufania do siebie i innych, wspiera poczucie własnej wartości. Autorzy książki "Nie trzeba słów" skupiają się na tym aspekcie więzi rodzinnej. Ukazują bohaterów podczas codziennych zabaw.

Przeczytaj fragment klikając w "Zajrzyj do środka".

Dostawa do Paczkomatów 10 zł. Poczta Polska 10 zł. Kurier 12 zł. Przesyłka za pobraniem 13 zł.
DARMOWA DOSTAWA OD 200 zł.

 

Dotyk jako wyraz czułości ma zasadnicze znaczenie dla rozwoju emocjonalnego: daje poczucie bezpieczeństwa, jest fundamentem tworzenia zaufania do siebie i innych, wspiera poczucie własnej wartości. Autorzy książki "Nie trzeba słów" skupiają się na tym aspekcie więzi rodzinnej. Ukazują bohaterów podczas codziennych zabaw.Wszyscy komunikują się za pomocą głosu: ludzie mówią, koty miauczą, psy szczekają, ptaki śpiewają . I tylko żyrafa oraz jej dziecko nie porozumiewają się werbalnie. Potrafią za to wyrażać emocje w inny sposób: gestem i dotykiem. Mała żyrafa, która bardzo lubi ten rodzaj czułości, postanawia nauczyć przyjaciół przytulania. Wkrótce wszyscy jej znajomi przekonują się, że nie trzeba słów, by powiedzieć "kocham cię"."Ilustracje w książce są tak ładne, że spokojnie pozwolą na samodzielne rozwinięcie tej krótkiej historii. To jedna z tych książek, których samo przeglądanie sprawia Maluchowi przyjemność. Zresztą nie tylko jemu...

Myślę, że z uwagi na małą ilość tekstu, książka najlepiej sprawdzi się u dzieci od 2 roku życia. Mój Maluch ma niecałe 4 lata i też bardzo mu się podoba. Może się sprawdzić jako wstęp do rozmów z dzieckiem o różnych emocjach, a zwłaszcza o tym, w jaki sposób można okazywać innym uczucia."

- recenzja autorki bloga czymzajacmalucha.pl"To właśnie o przytulaniu i sile dotyku jest ta książka. O tym, co daje pocieszenie, co jest wyrazem uczucia, co łączy i umacnia więź. I choć treść wydaje się być prosta, to niesie za sobą niezwykle ważne przesłanie – tam, gdzie jest wrażliwy dotyk i bliska relacja, tam nie trzeba zbyt wielu słów.

To jedna z tych pozycji, o których nie chcę i nie muszę pisać dużo, bo ona broni się sama. Naprawdę warto mieć ją w swojej biblioteczce i rozważać ten zakup zawsze wtedy, kiedy myślimy o książkowym prezencie dla innego dziecka. „Nie trzeba słów nie ma granicy wieku, tak jak nie ma jej dotyk, więź i bliskie relacje."

- Anita Janeczek-Romanowska, autorka bloga bycblizej.pl
Autor
Armando Quintero, Marco Soma
Przekład
Beata Haniec
Waga
454 g
Format
250 x 230 mm
Ilość stron
32
Wydanie
I, 2015
ISBN
978-83-62737-72-7
Tako
119
Nowy produkt

Zobacz także

Strona virgobooks.pl korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami przeglądarki internetowej. Polityka prywatności