BOGINIE W KAŻDEJ KOBIECIE
  • BOGINIE W KAŻDEJ KOBIECIE

ZAJRZYJ DO ŚRODKA

BOGINIE W KAŻDEJ KOBIECIE

Jean Shinoda Bolen

Kariera czy rodzina? Namiętny romans czy stabilne małżeństwo? Kompromis czy ostra rywalizacja? Pieniądze czy satysfakcja z pracy? Takie decyzje nie są łatwe, bo na naszą psychikę wpływają różne, czasem sprzeczne, siły wewnętrzne, przez autorkę przedstawiane pod postacią greckich bogiń. Wiedza na temat tych archetypowych wzorców sprawia, że lepiej rozumiemy siebie i swoje związki z mężczyznami, kobietami, rodzicami, kochankami i dziećmi. Pozwala wyraźniej zobaczyć to, co nas motywuje do działania, do czego mamy powołanie, co nas frustruje, a co daje satysfakcję.


Przeczytaj spis treści klikając w "Zajrzyj do środka"
43,00 zł
Brutto
Ostatnie sztuki w magazynie

  • Dostawa do Paczkomatów 8 zł. Poczta Polska 9 zł. Kurier 12 zł. Przesyłka za pobraniem 13 zł.  DARMOWA DOSTAWA OD 200 zł. Dostawa do Paczkomatów 8 zł. Poczta Polska 9 zł. Kurier 12 zł. Przesyłka za pobraniem 13 zł. DARMOWA DOSTAWA OD 200 zł.

Książka ta zawiera nowe ujęcie psychologii kobiety. Jego podstawą są zaczerpnięte z greckiej mitologii wizerunki kobiet, obecne w ludzkiej wyobraźni od ponad trzech tysięcy lat. Czerpiąc z perspektywy jungowkiej autorka pokazuje, że kobietami kierują potężne wewnętrzne siły, czyli archetypy, które można przedstawić pod postaciami greckich bogiń. Oddziałują na nie też zewnętrzne siły, czyli stereotypy, do których kobiety nieświadomie próbują się dostosować i faworyzują niektóre boginie, wykluczając inne.
Kiedy kobieta zda sobie sprawę z oddziałujących  na nią sił, zdobywa moc, którą daje wiedza. "Boginie" są potężnymi, niewiedzialnymi siłami kształtującymi zachowanie i emocje. Gdy kobieta wie, które "boginie" w niej dominują, zdobywa wiedzę o swoich instynktach, priorytetach i umiejętnościach. Zaczyna rozumieć, że dokonując wyborów, których inni nie popierają może odnaleźć sens życia.
Każda kobieta otrzymuje od swojej bogini dary, które musi rozpoznać i z wdzięcznością zaakceptować. Ale dostaje też ograniczenia, które powinna poznać i przezwyciężyć, jeśli ma się zmieniać. Nie uda nam się przeciwstawić archetypowi swojej bogini, dopóki nie zdamy sobie sprawy, że taki archetyp istnieje i ciągle daje o sobie znać.

Kariera czy rodzina? Namiętny romans czy stabilne małżeństwo? Kompromis czy ostra rywalizacja? Pieniądze czy satysfakcja z pracy? Takie decyzje nie są łatwe, bo na naszą psychikę wpływają różne, czasem sprzeczne, siły wewnętrzne, przez autorkę przedstawiane pod postacią greckich bogiń. Hera pogania: "Kiedy wreszcie wyjdziesz za mąż?". Dla Demeter najważniejsze są dzieci. "Używaj życia, póki czas" - kusi Afrodyta. "Jeśli chcesz zrobić karierę , musisz skupić się tylko na tym" - ostrzega Atena. Której posłuchać? Jak dokonywać mądrych wyborów?

O tym właśnie pisze Jean Shinoda Bolen: jak pogodzić swoje wewnętrzne boginie, by żyć w zgodzie z własną prawdziwą naturą.

"Zadziwiające, jak wiele łączy nas, współczesne kobiety, z mieszkankami Olimpu. Poznanie ich to podróż w głąb samej siebie. Być kobietą można na wiele sposobów, a najważniejsze to odkryć swój własny. Poznać boginie, które tkwią w każdej z nas. Gdy je zrozumiemy i polubimy, zrozumiemy i polubimy siebie. Odzyskamy moc, jaką daje zgodność tego, kim jestem, z tym, co robię"

                                                                                                                                                                                                 - Hanna Samson, pisarkaO AUTORCE
Jean Shinoda Bolen
jest profesorem psychiatrii na University of California w San Francisco i wybitną psychoterapeutką z blisko 40-letnim doświadczeniem. Prowadzi liczne wykłady i warsztaty. Jej książki - wydała do tej pory trzynaście tytułów - zostały przetłumaczone na kilkanaście języków.

142

Opis

Autor
Jean Shinoda Bolen
Waga
315 g
Format
135 x 204 mm
Ilość stron
312
Wydanie
I, 2016
ISBN
978-83-944271-2-2

Specyficzne kody

Nowy produkt

Zobacz także