NOWE ROZWAŻANIA 1

Wiedzieć skąd

Bert Hellinger
Dostępne
38,00 zł
Brutto

Tom 1. Bert Hellinger jest twórcą ustawień rodzin i autorem 83 książek przetłumaczonych na kilkadziesiąt języków. Przez kilka lat publikował także cykliczne, krótkie audycje filozoficzne, w których poruszał najważniejsze dla niego tematy. Audycje te zostały ujęte w formie tekstów w czterech tomach zatytułowanych "Nowe rozważania". W swoich refleksjach Bert Hellinger prowadzi nas poza dobro i zło, prawdę i fałsz, z serca do serca - w kierunku przezwyciężania przeciwieństw.


Przeczytaj fragment i spis treści klikając w "Zajrzyj do środka"

DOSTAWA: Paczkomat 15 zł. Kurier InPost: 16 zł. Kurier DPD 17 zł. Poczta Polska 20 zł. Za pobraniem kurier InPost 20 zł. Darmowa dostawa od 300 zł.

 

Od 2011 roku w każdą niedzielę Bert Hellinger dzieli się swoimi refleksjami nad tym, co wydarzyło się w minionym tygodniu. Rozważania te zostały spisane, zebrane i opublikowane w serii książek pt. NOWE ROZWAŻANIA.

Autor mówi :
Nowe refleksje nawiedzały mnie nieodparcie. Przychodziły do mnie, a potem odchodziły, jakby dyktował mi je jakiś wyższy głos, kierując je zarówno do mnie, jak i do innych. Oddaję zatem tę książkę do rąk czytelnika jak posłaniec przekazujący wiadomość od sił, które działają ponad nami.

CO ZAWIERA TA KSIĄŻKA? GŁÓWNE TEMATY

  • Bert Hellinger prowadzi nas poza dobro i zło, prawdę i fałsz, z serca do serca – w kierunku przezwyciężenia przeciwieństw.
  • Książka jest podzielona na rozdziały, w każdym z których Autor dzieli się paroma przemyśleniami na dany temat.
  • Rozważania dotyczą m.in. rodziny, miłości, rozwoju duchowym, ciężkich doświadczeń, przemijania, śmierci, oczekiwania i czasu.

Nikt nie przychodzi na świat jako niezapisana karta.

W ustawieniach rodzin jesteśmy ciągle z tym konfrontowani, kiedy pokazuje się, jak losy wcześniejszych członków naszych rodzin są powtarzane przez niebędące tego świadome osoby urodzone później. Niesiemy to, co niedopełnione we wcześniejszych pokoleniach, również ich winę. Stoimy na końcu wielu pokoleń. Dlatego nasze korzenie sięgają głęboko, nieskończenie głęboko.

- Bert Hellinger


To, co odbiega od znanego nam albo spodziewanego przez nas porządku, odbieramy jako nadzwyczajne. Przy czym to, co nadzwyczajne kieruje się po prostu innym porządkiem niż ten, który był nam do tej pory dostępny.

Dlatego musimy zrewidować nasz obraz porządku, nie wyciągając pośpiesznych wniosków, co jest nadzwyczajne a co zwyczajne.

Jeżeli się zastanowić jak mało wiemy o naszym ciele i jego niepojętej dla nas liczbie twórczych ruchów w każdej sekundzie, to jest ono dla nas pod każdym względem nadzwyczajne. Nadzwyczajna wydaje się przede wszystkim nasza niewiedza.

Jaki w związku z tym płynie wniosek? Pozostajemy ciągle otwarci wewnętrznie na niespodzianki, nie wyciągając pośpiesznych wniosków, co jest możliwe, a co niemożliwe. Ostatecznie wszystko, czego doświadczamy naszymi zmysłami, jest nadzwyczajne. Każdy postrzegany przez nas porządek, nawet porządek cyfr, pozostaje przejściowy, tylko przejściowy.

- Bert Hellinger

OPINIA

Metoda ustawień rodzinnych narodziła się z ponownego odkrycia tego, co od kilkudziesięciu lat określano jako system rodzinny. Twórca ustawień systemowych, Bert Hellinger, pogłębił i uściślił wcześniejsze obserwacje i wnioski oraz rozpoznał nowe prawa rządzące systemami rodzinnymi. Wykazał, że siła oddziaływania rodziny jest większa, niż zakładano wcześniej. System rodzinny sięga daleko poza tych, którzy są ze sobą w bezpośrednich interakcjach, i obejmuje nie tylko żyjących, ale też zmarłych, a niekiedy również osoby niespokrewnione.

Metoda ustawień rodzinnych Berta Hellingera odkryła siłę czynników nieświadomych i niezależnych od nas, ale ukazała też wielki zakres naszej sprawczości. Ma to znaczenie w kontekście wyzwalania się z urazów dzieciństwa, rezygnacji z tendencji samobójczych, radzenia sobie z problemami psychicznymi, wzięcia odpowiedzialności za własne życie, pojednania z rodzicami i odzyskania poczucia mocy życiowej. Przyjęcie życia i siły, która do nas płynie, zależy od nas. Nie jesteśmy tak zdeterminowani, naznaczeni i zależni od okoliczności, jak sądziliśmy dotąd.

- Damian Janus, autor książki „Ustawienia systemowe Berta Hellingera”

Bert Hellinger Bóg w kościołachBert Hellinger
Anton Hellinger, znany jako Bert, urodził się w 1925 roku w Niemczech. W wieku 20 lat wstąpił do katolickiego Zgromadzenia Misjonarzy z Mariannhill. Studiował filozofię i teologię na Uniwersytecie w Würzburgu, po czym został wysłany do diecezji Mariannhill w Południowej Afryce, gdzie skończył kolejne studia zdobywając University education Diploma. Później został wysłany do diecezji Mariannhill jako duszpasterz, a następnie pracował jako dyrektor jednej z najlepszych szkół dla rdzennych mieszkańców w Południowej Afryce. W Afryce zapoznał się z wiedzą na temat dynamiki grupowej, którą z sukcesem stosował w swojej szkole. Po 16 latach posługi w Południowej Afryce został przeniesiony z powrotem do Niemiec, gdzie w Würzburgu prowadził seminarium duchowne Zgromadzenia Misjonarzy z Mariannhill.

Po dwóch latach opuścił zarówno zakon, jak i stan kapłański. Rozpoczął studia w dziedzinie psychoanalizy, które ukończył jako psychoanalityk z państwowym dyplomem. Jednocześnie oferował warsztaty dotyczące dynamiki grupy, poszerzając je krok po kroku o metody, w których kształcił się w szeroko zakrojony sposób (był zapoznany np. z analizą transakcyjną), z których rozwinął z czasem ustawienia rodzinne.

Od 1979 roku zaczął praktykować ustawienia rodzin, z którymi przede wszystkim łączy się jego nazwisko. Jest twórcą ustawień rodzin, które są metodą porządkowania splątanych i zerwanych więzów ludzkich. Prowadzą w głąb, ku pojednaniu tego, co w naszym ludzkim pojęciu wydaje się niemożliwym do pojednania. Do innej świadomości i innego wymiaru miłości — miłości ducha.

ZOBACZ TAKŻE

Podtytuł
Wiedzieć skąd
Autor
Bert Hellinger
Przekład
Katarzyna Preiss-Jastrzębska
Waga
208 g
Format
123 x 210 mm
Oprawa
miękka
Ilość stron
192
Wydanie
I, 2016
ISBN
978-83-65400-03-1
Tematy
Hellinger
Rozwijanie świadomości
Virgo
144
Nowy