Nakład wyczerpany AJURWEDA I ŚWIADOMOŚĆ CIAŁA

W poszukiwaniu uzdrawiających wspomnień

Donald VanHowten

Nakład wyczerpany
Wszyscy nosimy zapisane w naszym ciele wzorce, które tak silnie wrosły w nasze tkanki, że dosłownie zostawiły w nich niezatarte ślady. Okazuje się, że tkanka łączna (tzw. powięź) oplatająca całe ciało zapamietuje nasze nawykowe wzorce ruchu, emocje, przekonania. Wydarzenia naszego życia zostawiają ślad w naszym ciele, tworząc to co autor nazywa Odciskiem Życia. Dzięki tej książce dowiesz się, w jaki sposób pracować ze starymi Odciskami Życia, budując na nowo świadomość swego ciała.

DOSTAWA: Paczkomat 12 zł. Kurier InPost: 13 zł. Kurier DPD 16 zł. Poczta Polska 16 zł. Za pobraniem kurier InPost 16 zł. Darmowa dostawa od 300 zł.

 

To ważna i przemieniająca lektura, która zmieni Twój sposób traktowania własnego ciała. Jesteśmy przyzwyczajani do tego, że więcej znaczy lepiej, że powinniśmy starać się bardziej aby uzyskać efekty. W jaki sposób to podejście wpływa na nasze zdrowie? Okazuje się, że nasze ciało aby się rozluźnić i rozpuścić blokady potrzebuje dokładnie odwrotnego podejścia. Gdy nie staramy się niczego na nim wymusić, ani osiągnąć, wówczas ono odpowie nam otwartością i podatnością na zmianę. Dowiedz się jak zająć się nim z czułą uważnością dając mu wsparcie i bezpieczeństwo, którego potrzebuje aby przejść transformację.


Donald VanHowten przedstawia istotę własnej praktyki pracy z ciałem w oparciu o założenia Ajurwedy oraz odblokowywanie pamięci naszego organizmu. Wyjaśnia w jaki sposób nasze ciało zapamiętuje w swoich tkankach emocjonalne doświadczenia, nasze przekonania i lęki, które dosłownie zostawiają niezatarte ślady w błonach tkanki łącznej i wpływają na nasze zdrowie w jego fizycznym i mentalnym aspekcie. Okazuje się, że tkanka łączna (tzw. powięź) oplatająca całe ciało zapamiętuje nasze nawykowe wzorce ruchu, emocje i przekonania. Wydarzenia naszego życia zostawiają ślad w naszym ciele, tworząc to co autor nazywa Odciskiem Życia. Dzięki tej książce dowiesz się, w jaki sposób pracować ze starymi Odciskami Życia, budując na nowo świadomość swego ciała.

"W naszych umysłach i ciałach nosimy zapis wszystkich przeżytych wrażeń. Część z nich wciąż ma zastosowanie w życiu obecnym, ale niektóre są już całkiem nieaktualne i to one właśnie nas blokują. Zachowujemy się więc i działamy w oparciu o obraz sprzed lat. Praca z Odciskami Życia służy bezpiecznemu uwalnianiu wzorców przetrzymywanych w naszym ciele."


Niezależnie od tego, czy jesteś profesjonalistą w dziedzinie zdrowia czy też laikiem pragnącym lepiej zadbać o siebie, dzięki tej książce zyskasz nowe spojrzenie na swoje ciało i dowiesz się jak z nim świadomie pracować, odczytując i rozpuszczając niekorzystne wzorce i wspomnienia „odciśnięte w naszych tkankach. Zawarte w książce ćwiczenia pomogą Ci doświadczyć transformującej mocy świadomości połączonej z delikatnym ruchem i dotykiem. Wykorzystując metodę Odcisków Życia mamy możliwość stać się tym, kim naprawdę jesteśmy –  stania się wolnym od nieaktualnych już obrazów samego siebie i blokad, które sami stworzyliśmy. 


Książka zawiera opis i zdjęcia ćwiczeń do samodzielnego wykonania oraz instrukcje prostych lecz bardzo skutecznych zabiegów manualnych przywracających równowagę tkankom.
  


„Donald VanHowten – amerykański specjalista pracy z ciałem, terapeuta i nauczyciel – opisuje mechanizmy, w jaki sposób nasze doświadczenia zapisują się w ciele wpływając nie tylko na funkcjonowanie naszego ciała, ale również także na nasze relacje z samym sobą i naszymi bliskimi. Co więcej, autor prowadzi nas krok po kroku do uświadomienia sobie naszych rozmaitych uwarunkowań, zaakceptowania ich i łagodnej, nie krzywdzącej nas zmiany. Ostrzega: ‘Gdy przyglądamy się sposobom wywoływania zmian, musimy wybrać takie, które zostały stworzone w zgodzie z naszym organizmem i uczą jak z nim współpracować, a nie działają przeciwko niemu. Powinniśmy docenić sposób, w jaki nasze ciała się zorganizowały. Jeśli ocenimy jakiś określony wzorzec jako zły i postanawiamy go zmienić, możemy wywołać dysharmonię.’

W pierwszym rozdziale VanHowten przedstawia swoją teorię powstawania Odcisku Życia, przez co rozumie proces zapisywania się doświadczeń w błonach tkanki łącznej w ciele, w drugim rozdziale przybliża pokrótce Ajurwedę, najstarszy system medyczny świata i pokazuje jak ją odnieść do pracy z ciałem. Trzeci rozdział rozpatruje rozmaite kwestie związane z naszym obrazem samego siebie, samooceną, a w szczególności pokazuje mechanizmy samoograniczania się, a czwarty, który wieńczy pierwszą część książki poświęconą samopoznaniu, opisuje funkcje powięzi i innych struktur tkanki łącznej. Styl pisarski autora skłania do samoobserwacji, podobnie proponowane przez niego ćwiczenia.Donald VanHowten 

od ponad 40 lat jest terapeutą i nauczycielem w Stanach Zjednoczonych i Europie w dziedzinie pracy z ciałem i rozwoju osobistego. Współpracuje również jako instruktor z The Ayurvedic Institute dr Vasanta Lad'a w Albuquerque, USA oraz jest założycielem Life Impressions Institute w Santa Fe w stanie Nowy Meksyk. Prowadził warsztaty prezentujące jego metodę pracy w Polsce (m.in. w Przesiece k. Jeleniej Góry i Warszawie). Cieszyły się one dużym uznaniem wśród terapeutów manualnych oraz osób zainteresowanych poprawą jakości swojego zdrowia. 

 

Podtytuł
W poszukiwaniu uzdrawiających wspomnień
Autor
Donald VanHowten
Waga
393
Format
145 x 207 mm
Oprawa
miękka
Ilość stron
306
ISBN
978-83-923879-0-9
Virgo
001
Nowy

Strona virgobooks.pl korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami przeglądarki internetowej. Polityka prywatności