ARCHITEKTURA ŻYWEJ POWIĘZI CZŁOWIEKA

Pozakomórkowa matryca i komórki przedstawione przez endoskopię

Jean-Claude Guimberteau, Colin Armstrong
Dostępne
200,00 zł
Brutto

Wprowadza w całkowicie nowe rozumienie anatomii człowieka. Endoskopowe obserwacje żywych i ruchomych struktur podskórnych wykazują, że struktura ciała zależy w rzeczywistości od totalnej ciągłości tkanki oraz, że architektura ciała i jego tkanek dość mocno różni się od "rozkawałkowanej" anatomii, jakiej uczyliśmy się od wieków. Dzięki fotografiom i filmom wideo publikacja ta prezentuje, co tak naprawdę dzieje się w owych tkankach, gdy wykonywane są na nich techniki terapeutyczne. Książka obowiązkowa dla każdego, kto zajmuje się terapią manualną, chirurgią czy w inny sposób pracuje z żywą tkanką!

+ DVD: zawiera 92 nagrania


Przeczytaj fragment klikając w "Zajrzyj do środka"

DOSTAWA: Paczkomat 15 zł. Kurier InPost: 16 zł. Kurier DPD 17 zł. Poczta Polska 20 zł. Za pobraniem kurier InPost 20 zł. Darmowa dostawa od 300 zł.

 

Pięknie ilustrowana książka i DVD wprowadzające w tajniki pracy dr. Guimberteau. Jest on pierwszą osobą, która opublikowała wideo pokazujące struktury tkanki powięzi żywego organizmu. Bazując na swoich obserwacjach stworzył on własny koncept wielowłókienkowej organizacji struktur w ciele. W koncepcie tym to mikrowakuola jest podstawową jednostką architektury ciała. Filmy zawarte na DVD potwierdzają teorię tensegracji cytoszkieletów komórek oraz połączenie ich z pozakomórkową matrycą opisywaną przez Jamesa Oschmana. Wiadomości zawarte w książce oraz towarzyszące jej filmy na płycie DVD są wielce pomocne w zrozumieniu wpływu technik wykonywanych przez  osteopatów, masażystów i innych terapeutów medycyny manualnej. Dr Guimberteau tłumaczy zasady według których zorganizowane są włókna tkanki łącznej człowieka które jednocześnie zapewniają jego ciału stabilność i ruchomość.

Chirurdzy, badacze komórek oraz terapeuci medycyny manualnej wszystkich zawodów skorzystają z wiedzy tu zawartej. Odkryją, że zachodzi potrzeba zastanowienia się i oceny metod diagnostycznych i sposobu, w jaki pracują na żywej tkance, gdy wykonują techniki manualne. Książka zawiera komentarze części współczesnych myślicieli i praktyków w dziedzinie anatomii, mechaniki ciała i terapii manualnych.Uzupełnieniem książki jest dołączona płyta DVD,
zawierająca 92 nagrania z endoskopii, poniżej wybrane fragmenty video:"Zdjęcia i wideo dr. Guimberteau przedstawiające tkankę łączną człowieka w akcji są zdumiewające. Odkrył on coś, co tworzy 'nowy' system, który stanie się oczywisty dla każdego kto go zobaczy. Eksploracje doktora pokazują wysoce adaptacyjny system płynów, żeli i włókien, który natychmiastowo reaguje na oddziałujące na niego siły."

- Thomas W. Myers
Dr Jean-Claude Guimberteau

Jest współzałożycielem i byłym dyrektorem naukowym Instytutu Aquitain de la Main oraz byłym prezydentem 2011-2012 French Society for Plastic and Reconstructive Surgery (SOFCPRE). Przyczynił się do pogłębienia naszej wiedzy na temat struktury i funkcji fizjologii ścięgna oraz stworzył pionierską metodę naprawy ścięgien drugorzędnych zginaczy. Prawdopodobnie największy wkład, jaki wniósł w zrozumienie biologii, to pomysłowe wykorzystanie wideoendoskopii. Badanie struktur powięzi in vivo przyczyniło się do powstania nowego konceptu anatomii żywej tkanki oraz nowej ontologii architektury ciała człowieka.


Colin Armstrong DO

Jest wykształconym w Wielkiej Brytanii osteopatą. Pierwsze pięć lat swojej kariery spędził w Zimbabwe, obecnie mieszka we Francji. Posiada ponad 30-letnie doświadczenie kliniczne oraz solidne i bogate wykształcenie podyplomowe zdobyte we Francji i Wielkiej Brytanii. Szczególnym zainteresowaniem darzy osteopatię pediatryczną oraz osteopatyczne postępowanie w ciąży. Jest członkiem i założycielem French Academy of Osteopaths.

ZOBACZ TAKŻE

Podtytuł
Pozakomórkowa matryca i komórki przedstawione przez endoskopię
Autor
Jean-Claude Guimberteau, Colin Armstrong
Przekład
Mariusz Kurkowski
Waga
1075 g
Format
223 x 284 mm
Ilość stron
204
Wydanie
I, 2017
ISBN
978-83-942605-1-4
152
Nowy