ANATOMIA ENERGETYCZNA

Ciało jako świadomość

Bruce Burger
Dostępne
126,00 zł
Brutto

„Anatomia energetyczna” oferuje duchowe podejście do masażu, pracy z ciałem i psychologii somatycznej. Omawia podstawy Terapii Polarity, bazującej na zasadach medycyny ajurwedyjskiej i podaje instrukcje wykonania jedenastu sesji równoważenia energii. 

Zaprezentowane techniki można stosować w ramach samodzielnych sesji lub łatwo włączać w inne formy pracy z ciałem i terapii. Przedstawione zabiegi oczyszczają komórkową pamięć ciała z traumy, wzmacniają jasność umysłu, fizyczne zdrowie oraz wspomagają rozwój osobisty. 

Autor do opisu procesu budowania zdrowia i samorealizacji stosuje kompleksowe podejście oparte na rozumieniu ciała jako pola świadomej energii.

DOSTAWA: Paczkomat 15 zł. Kurier InPost: 16 zł. Kurier DPD 17 zł. Poczta Polska 20 zł. Za pobraniem kurier InPost 20 zł. Darmowa dostawa od 300 zł.

 

Na ponad 400 stronach Bruce Burger wyjaśnia starożytny model rozumienia energii w naturze i pracy ze świadomością. Autor opiera się na wiedzy wedyjskiej, jogicznej, ajurwedyjskiej, a także pracy osteopaty dr Stone'a na temat Terapii Polarity; dowodzi, że wszystko jest wibracją, a dźwięki, barwy, kształty mają takie samo znaczenie dla regulacji naszego ciała, jak nasze myśli, pragnienia i  działania.

Ważna lektura dla wszystkich zainteresowanych holistycznym podejściem do zdrowia oraz badaniem zależności między ciałem a świadomością.

Ten tekst ma pomóc lepiej zrozumieć fizyczną, emocjonalną i duchową koncepcję ciała-umysłu, a tym samym dać siłę do zrozumienia własnych chorób, które manifestują się w ciele.

CO ZNAJDZIESZ W TEJ KSIĄŻCE? GŁÓWNE TEMATY

Książka zawiera 3 części:

 1. pełne przedstawienie Terapii Polarity – wprowadza krok po  kroku w terapię. To praktyczny trening pracy z ciałem wraz z poradami, w szczególności Rozdział 4 prezentuje serię bezpiecznych, łatwych do nauczenia się, równoważących energię, protokołów postępowania

 2. szkice o anatomii energetycznej – wyjaśniają jak w dawnych czasach w Indiach rozumiano pracę z energią w sztuce leczenia. Tu zawartych jest wiele materiałów źródłowych

 3. praktyki psychologii somatycznej – prezentują wzór praktyk w psychologii somatycznej, które łączą wiele elementów, prezentowanych w części 1 i 2.

Jednym z podstawowych założeń w książce jest to, że choroba to skutek zakłócenia przepływu energii. Uzdrawianie należy zatem rozumieć jako proces usuwania przeszkód dla swobodnego jej przepływu, dzięki czemu energia będzie mogła ponownie w pełni połączyć się ze swym źródłem. Powrót do fizycznego zdrowia polega więc na ponownym połączeniu poszczególnych energii w ciele z ich ośrodkami.

W Terapii Polarity ciało rozumiane jest jako pole energii. Wykorzystuje się potężne strumienie sił życiowych emanujące z rąk, by równoważyć energię, usuwać napięcia i blokady, przywracać w ciele stan harmonii z naturą i wszechświatem.  Terapia Polarity:

 • oferuje techniki służące energetycznemu zbalansowaniu i uzdrawianiu poprzez pełen miłości dotyk oraz pełne troski nastawienie,
 • proponuje dynamiczny system terapii ruchowej oraz diety, służący oczyszczeniu organizmu i wzmacnianiu zdrowia,
 • zaleca dogłębną psychologię ciała/umysłu/ ducha oraz prawdziwe pojmowanie energii, natury i procesu przywracania zdrowia. 

Ewolucyjna filozofia uzdrawiania postrzega pacjenta jako rozwijającą się duchową istotę. Zajmuje się osobą, a nie tylko jej ciałem. Sesja terapeutyczna stanowi przestrzeń dla pracy ze zdrowiem i chorobą, jako zagadnieniami w procesie samorealizacji danego człowieka. Każda osoba reprezentuje wyjątkowy skrawek wszechświata, wyjątkowy aspekt, odzwierciedlenie Nieskończonej Jaźni. Jej rozwój jest mikrokosmosem ekspresji i doświadczenia owego Jestestwa. Ciało odzwierciedla stopniowy proces, w którym Duch przekształca się w materię. Fizyczna powłoka pojmowana jest jako świadomość, skrystalizowany wyraz mentalnych i emocjonalnych wzorców.

W Terapii Polarity ciało uważane jest za biegun ujemny, umysł za biegun dodatni, dusza zaś za neutralne jądro pola energetycznego naszej fizyczności.

Kiedy pobudzamy w ciele przepływ energii, jej strumień przechodzi na subtelniejsze poziomy uczuć i umysłu. Tym samym ułatwiamy emocjonalną i mentalną integrację. Jest to istotny aspekt związku elementu fizycznego i intelektualnego, który stanowi podstawę współczesnej terapii somatycznej. Praca z ciałem jest w istocie pracą z umysłem.

KORZYŚCI Z PRZECZYTANIA KSIĄŻKI

Przeczytanie tej książki a jeszcze lepiej jej przestudiowanie i wykonanie, co najmniej, protokołów równoważenia energii:

 • zaznajamia z ideą, że uzdrawianie i choroba są procesami, które można opisać w kategoriach energetycznych,
 • pomaga zrozumieć ajurwedyjski system opisu człowieka i jego energetyki,
 • pomaga lepiej zrozumieć fizyczną, emocjonalną i duchową koncepcję ciała-umysłu,
 • pozwala poznać Terapię Polarity, zarówno jej założenia jak i techniki równoważenia energii, 
 • może nauczyć Cię jak łagodzić cierpienie fizyczne, psychiczne, emocjonalne i duchowe,
 • może poprowadzić Cię ku lepszemu zdrowiu, rozwojowi osobistemu i przemianie duchowej.

Dokładna, wnikliwa i pełna ilustracji „Anatomia energetyczna” to fascynujący kurs medycyny energetycznej!

Bruce Burger

M.A., R.P.P., jest założycielem Heartwood Institute, jednego z czołowych ośrodków, prowadzących profesjonalne kursy masażu i psychologii somatycznej. Instytut, położony w pobliżu Garberville, Kalifornia, istnieje już ponad 30 lat jako społeczność oraz instytut edukacyjny. Burger otrzymał stopnie naukowe na Uniwersytecie Pensylwanii i New School for Social Research. Był członkiem kadry Uniwersytetu Newady i Uniwersytetu Rutgersa. Odkąd w roku 1972 porzucił karierę akademicką, dużo podróżował i studiował w Azji oraz w Indiach.

ZOBACZ TAKŻE

Podtytuł
Ciało jako świadomość
Autor
Bruce Burger
Waga
926 g
Format
202 x 254 mm
Ilość stron
440
Wydanie
I, 2008
ISBN
978-83-923879-1-6
Virgo
002
Nowy
978-83-923879-1-6