POROZUMIENIE BEZ PRZEMOCY

O języku życia

Marshall B.Rosenberg
Dostępne
39,00 zł
Brutto

Porozumienie bez przemocy jest zapomnianym językiem ludzkości - mową ludzi, którzy troszczą się o siebie wzajemnie i pragną żyć w harmonii. Za pomocą anegdot, przykładów i pokazowych dialogów doktor Rosenberg demonstruje, jak w życiu codziennym można rozwiązywać problemy, które wynikają z nieumiejętnego komunikowania się.

DOSTAWA: Paczkomat 10 zł. Poczta Polska 10 zł. Kurier InPost: 11 zł. Kurier DPD 13 zł. Za pobraniem kurier InPost 13 zł. Darmowa dostawa od 200 zł.

 

"Jeśli umiemy okazywać empatię, możemy pozostać bezbronni, zapobiec wybuchom przemocy, znieść cudzą odmowę, nie dopatrując się w niej dowodu, że nas odtrącono, ożywić drętwą rozmowę, a nawet usłyszeć uczucia i potrzeby wyrażane w milczeniu." 

- Marshall Rosenberg

 

Dzięki lekturze tej książki możemy przyjrzeć się naszym emocjom, potrzebom, wziąć za nie odpowiedzialność (w odróżnieniu do unikania odpowiedzialności i przerzucania jej na innych). Nauczymy się też odróżniać obserwacje od ocen, co wbrew pozorom nie jest wcale łatwe, bo jesteśmy od kołyski traktowani nieustanną oceną naszej osoby i naszych zachowań. Dowiemy się również jak formułować swoje oczekiwania wobec innych, które Rosenberg nazywa ładnie "prośbą o gest wzbogacający życie". Te wszystkie elementy razem tworzą metodę porozumienia bez przemocy. 

 
Nowe wydanie "Porozumienia bez przemocy: o języku życia" Marshalla Rosenberga wzbogacone zostało o obszerny rozdział na temat mediacji w duchu PBP - zupełnie niepodobnych do klasycznych mediacji, z którymi ktokolwiek z nas miał szansę się zetknąć. Punktem wyjścia w procesie opisywanym przez Rosenberga jest, jak i w całej jego metodzie, kontakt międzyludzki na poziomie serca, bez którego mediacje nie mogą się w ogóle rozpocząć. Inny jest też cel: Rosenberg jako mediator nie dąży do kompromisu, lecz - uwaga! - do tego, by każda ze stron zakończyła konflikt w pełni usatysfakcjonowana. Brzmi niewiarygodnie, lecz, jak udowadnia autor na licznych przykładach ze swojej pracy, jest to możliwe.

Podtytuł
O języku życia
Autor
Marshall B.Rosenberg
Przekład
Marta Markocka-Pepol, Michał Kłobukowski
Waga
472 g
Format
165 x 240 mm
Oprawa
miękka
Ilość stron
279
Wydanie
II, 2016
ISBN
978-83-80154025
Czarna Owca
156
Nowy produkt

ZOBACZ TAKŻE

Strona virgobooks.pl korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami przeglądarki internetowej. Polityka prywatności