AJURWEDA I PIĘKNO

Partap Chauhan
Dostępne
43,00 zł
Brutto

Ajurwedyjskie receptury dr. Partapa Chauhana na piękną cerę, skórę i włosy. Szybkie i łatwe przepisy na maseczki i domowe naturalne kremy. Kwestie dziennej rutyny, odżywiania, pielęgnacji i zdrowia dobrane do osobistego typu konstytucji wg Ajurwedy. 

Czym jest prawdziwe piękno według Ajurwedy? Dlaczego niektórzy ludzie są bardziej promienni niż inni i jak wzmacniać w sobie ten wewnętrzny blask? Czy można spowolnić starzenie się ciała? Co robić gdy nie lubisz ćwiczyć? Co zrobić z nadwagą lub otyłością? Tu znajdziesz odpowiedzi na te i inne ważne pytania.

Książka napisana jest w prosty sposób, który daje możliwość wypróbowania opisanych w niej praktyk. Dzięki temu poradnikowi będziesz mogła stać się własną kosmetyczką, dietetykiem, trenerem, doradcą, stylistką i uzdrowicielką.

DOSTAWA: Paczkomat 15 zł. Kurier InPost: 16 zł. Kurier DPD 17 zł. Poczta Polska 20 zł. Za pobraniem kurier InPost 20 zł. Darmowa dostawa od 300 zł.

 

Celem tej książki jest wyjaśnienie podstaw ajurwedyjskiej koncepcji piękna i zasad ajurwedyjskiego stylu życia. Przedstawia ona w prosty sposób oryginalną wiedzę praktyczną, efektywną i łatwą do zastosowania. Porady zawarte w tej książce zostały zaczerpnięte z oryginalnych tekstów ajurwedyjskich i dostosowane do współczesnego stylu życia i preferencji żywieniowych. Ajurwedyjskie przepisy może stosować każdy! Nie wymagają one żadnego skomplikowanego sprzętu ani wiedzy eksperta.  

CO ZAWIERA TA KSIĄŻKA?

Pierwsze dwa rozdziały zawierają podstawowe, ogólne informacje, które pomogą Ci lepiej zrozumieć koncepcję piękna w myśli Zachodu i Wschodu oraz poznać podstawy fizjologii w ujęciu ajurwedyjskim. Zawierają też podstawowe informacje, co zrobić, by być piękną i zdrową. 

Następne cztery rozdziały pokazują, jak wprowadzić zasady ajurwedy do życia codziennego: zapoznają z codziennymi ajurwedyjskimi zabiegami pielęgnacyjnymi, zasadami odżywiania, instrukcjami dotyczącymi ćwiczeń fizycznych oraz zasadami detoksykacji i oczyszczania.

W kolejnych sześciu rozdziałach przedstawione są zarówno praktyki o charakterze ogólnym, jak i porady szczegółowe dla osób vata, pitta i kapha dotyczące pielęgnacji urody, a także objaśnienia podstaw wewnętrznego piękna - mowa o umyśle i duszy oraz o ajurwedyjskim odmładzaniu. Znajdziesz także przepisy na pyszne zdrowe potrawy oraz podsumowanie, które pomoże Ci połączyć i lepiej zrozumieć to, czego się nauczyłaś.

Książkę zamyka praktyczny Słownik ziół i składników oraz pomocna bibliografia.

CZY POTRZEBUJESZDROGICH KOSMETYKÓW, BY POCZUĆ SIĘ PIĘKNĄ?

Kiedy wprowadzisz w życie proste zasady Ajurwedy, szybko się okaże, że już nie potrzebujesz wydawać majątku, aby upiększyć ciało. Wspaniałe, zdrowe kosmetyki łatwo przygotujesz z ogólnie dostępnych ziół i produktów, które na co dzień masz prawdopodobnie w kuchni. Dr Partap Chauhan, znany lekarz ajurwedyjski w tej książce przedstawia jak można dbać o urodę naturalnymi sposobami i podaje na to wiele przepisów. 

Według ajurwedy, prawdziwe piękno to ten wewnętrzny blask, który pojawia się wówczas, kiedy jesteśmy zrównoważeni na poziomie umysłu i spełnieni w duszy. Jeśli tego nie ma, zabiegi kosmetyczne same w sobie nie przyniosą trwałych efektów. Nie powinniśmy gonić za sposobami chwilowego poprawiania urody fizycznej, tylko osiągnąć taki etap rozwoju wewnętrznego, w którym zaczynamy rzeczywiście całym sobą emanować ponadczasowym, niezniszczalnym pięknem.

KORZYŚCI Z PRZECZYTANIA KSIĄŻKI

Dzięki książce „Ajurweda i piękno”:

  • możesz lepiej zrozumieć koncepcje piękna w myśli Zachodu i Wschodu  
  • możesz poznać podstawy fizjologii w ujęciu ajurwedyjskim
  • uzyskasz podstawowe porady, co zrobić, by być piękną i zdrową
  • poznasz wiele przepisów na domowe kosmetyki, maseczki, kremy
  • dobierzesz dietę właściwą dla swojego osobistego typu konstytucji
  • możesz opracować i przygotować specjalne osobiste ajurwedyjskie SPA. 

Wiedza i praktyki zawarte w tej książce mają wielki potencjał do tego, by można było zmienić swoje życie na lepsze!

PODSUMOWANIE

Moim celem jest przede wszystkim pokazanie różnych sposobów, jak dbać o ciało fizyczne. Ujmując to w jednym zdaniu: zadbaj o odpoczynek i odpowiednią ilość snu, ćwicz codziennie, jedz zdrowe jedzenie, oddychaj świeżym, czystym powietrzem, zażywaj też codziennie trochę słońca, pij ciepłą wodę przez cały dzień, podążaj ustalonym rytmem dnia, korzystaj z naturalnych zabiegów i kosmetyków – i pamiętaj także, by uśmiechać się jak najwięcej, śmiać się w głos i cieszyć się życiem każdą chwilą, tu i teraz. 

Życie nabierze wówczas nowej jakości, być może będzie dłuższe, a na pewno szczęśliwsze i pogodniejsze.

Dr Partap Chauhan

Książka została nagrodzona w kategorii „Zdrowie, dieta” przez jury konkursu na najlepszy poradnik serwisu granice.pl

Nagroda Granic za Ajurwede i piekno 201710.jpg

Ajurweda Jak dbać o siebie Dr Partap


Dr Partap Chauhan

Jest lekarzem ajurwedyjskim - Ayurvedacharyą, autorem, wykładowcą. Pełni funkcję dyrektora Instytutu Jiva Ayurveda w Faridabad, Indie - gdzie stoi na czele wszystkich działań medycznych i farmaceutycznych. Ukończył Ayurvedę na Uniwersytecie w Delhi, Indie.

Jest ekspertem w leczeniu tzw. chorób nieuleczalnych i w farmakologii i Rasashastra, pionierem w stosowaniu nowoczesnych technologii do starożytnej nauki Ayurwedy - w 1995 r. stworzył stronę internetową z bazą wiedzy na temat Ajurwedy (www.jiva.com) i założył pierwsze na świecie Ajurwedyjskie Centrum Telemedycyny, gdzie setki lekarzy udzielają bezpłatnych porad i konsultacji zdrowotnych.

Dr Chauhan popularyzuje Ajurwedę na świecie od 1992 roku, prowadził konsultacje, warsztaty i wykłady w ponad 50 krajach. Jest jednym z najbardziej podróżujących ajurwedyjskich lekarzy. W Indiach jest bardzo znany - jego programy telewizyjne o zdrowiu, są nadawane na głównych kanałach telewizji indyjskiej, ogląda je ponad 20 milionów ludzi.

ZOBACZ TAKŻE

Autor
Partap Chauhan
Przekład
Przemysław Skwarczyński, Elżbieta Żuk-Widmańska
Waga
560 g
Format
155 x 214 mm
Ilość stron
320
Wydanie
I, 2017
ISBN
978-83-65400-09-3
Virgo
170
Nowy