AJURWEDA I PIĘKNO

Partap Chauhan
Dostępne
43,00 zł
Brutto

Ajurwedyjskie receptury dr. Partapa Chauhana na piękną cerę, skórę i włosy. Szybkie i łatwe przepisy na maseczki i domowe naturalne kremy. Kwestie dziennej rutyny, odżywiania, pielęgnacji i zdrowia dobrane do osobistego typu konstytucji. Dowiemy się także, czym jest prawdziwe piękno według ajurwedy, dlaczego niektórzy ludzie są bardziej promienni niż inni i jak wzmacniać w sobie ten wewnętrzny blask.

DOSTAWA: Paczkomat 12 zł. Kurier InPost: 13 zł. Kurier DPD 16 zł. Poczta Polska 16 zł. Za pobraniem kurier InPost 16 zł. Darmowa dostawa od 300 zł.

 

Ajurweda to wiedza o funkcjonowaniu człowieka, swoista „instrukcja  obsługi ciała, umysłu i ducha spisana tysiące lat temu. Dr Partap  Chauhan, jeden z najsłynniejszych obecnie doktorów ajurwedyjskich  na świecie pisze zarówno o tym, jak można dbać o urodę naturalnymi  sposobami, i jak osiągnąć piękno wewnętrzne.


Kiedy wprowadzisz w życie proste zasady ajurwedy, szybko się okaże,  że w ogóle już nie potrzebujesz drogich kosmetyków. Ajurwedyjskie przepisy może stosować każdy. Wiele wspaniałych, zdrowych kosmetyków można szybko przygotować z ogólnie dostępnych ziół i produktów, które na co dzień masz w swojej kuchni.


Ta książka zawiera sporo przepisów. Wypróbuj wszystko, co tylko się da! Nie tylko będziesz wyglądać lepiej, ale też będziesz mieć więcej energii i wewnętrznego spokoju.


Celem tej książki jest wyjaśnienie podstaw ajurwedyjskiej koncepcji piękna i zasad ajurwedyjskiego stylu życia. Przedstawia ona w prosty sposób oryginalną wiedzę praktyczną, efektywną i łatwą do zastosowania. Porady zawarte w tej książce zostały zaczerpnięte z oryginalnych tekstów ajurwedyjskich i dostosowane do współczesnego stylu życia i preferencji żywieniowych.


Pierwsze dwa rozdziały zawierają podstawowe, ogólne informacje, które pomogą Ci lepiej zrozumieć koncepcję piękna w myśli Zachodu i Wschodu oraz poznać podstawy fizjologii w ujęciu ajurwedyjskim. Zawierają też podstawowe informacje, co zrobić, by być piękną i zdrową.


Następne cztery rozdziały pokazują, jak wprowadzić zasady ajurwedy do życia codziennego: zapoznają z codziennymi ajurwedyjskimi zabiegami pielęgnacyjnymi, zasadami odżywiania, instrukcjami dotyczącymi ćwiczeń fizycznych oraz zasadami detoksykacji i oczyszczania.


W kolejnych sześciu rozdziałach przedstawione zostaną zarówno praktyki o charakterze ogólnym, jak i porady szczegółowe dla osób vata, pitta i kapha dotyczące pielęgnacji urody, a także objaśnienia podstaw wewnętrznego piękna - mowa o umyśle i duszy oraz o ajurwedyjskim odmładzaniu. Znajdziesz także przepisy na pyszne zdrowe potrawy oraz podsumowanie, które pomoże Ci połączyć i lepiej zrozumieć to, czego się nauczyłaś.


Książkę zamyka praktyczny Słownik ziół i składników oraz pomocna bibliografia.

Nagroda Granic za Ajurwede i piekno 201710.jpg

 

 

Ajurweda Jak dbać o siebie Dr Partap


Dr Partap Chauhan

jest lekarzem ajurwedyjskim - Ayurvedacharyą, autorem, wykładowcą. Pełni funkcję dyrektora Instytutu Jiva Ayurveda w Faridabad, Indie - gdzie stoi na czele wszystkich działań medycznych i farmaceutycznych. Ukończył Ayurvedę na Uniwersytecie w Delhi, Indie.

Jest ekspertem w leczeniu tzw. chorób nieuleczalnych i w farmakologii i Rasashastra, pionierem w stosowaniu nowoczesnych technologii do starożytnej nauki Ayurwedy - w 1995 r. stworzył stronę internetową z baza wiedzy na temat Ajurwedy (www.jiva.com) i założył pierwsze na świecie Ajurwedyjskim Centrum Telemedycyny, gdzie setki lekarzy udzielają bezpłatnych porad i konsultacji zdrowotnych.

Dr Chauhan popularyzuje Ajurwedę na świecie od 1992 roku, prowadził konsultacje, warsztaty i wykłady w ponad 50 krajach. Jest jednym z najbardziej podróżujących ajurwedyjskich lekarzy. W Indiach jest bardzo znany - jego programy telewizyjne o zdrowiu, są nadawane na głównych kanałach telewizji indyjskiej, ogląda je ponad 20 milionów ludzi.
ZOBACZ TAKŻE

Autor
Partap Chauhan
Przekład
Przemysław Skwarczyński, Elżbieta Żuk-Widmańska
Waga
560 g
Format
155 x 214 mm
Ilość stron
320
Wydanie
I, 2017
ISBN
978-83-65400-09-3
Virgo
170
Nowy

Strona virgobooks.pl korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami przeglądarki internetowej. Polityka prywatności