ZAJRZYJ DO ŚRODKA

PSYCHOGENEALOGIA W PRAKTYCE

Ukryty przekaz rodzinny

Anne Ancelin Schützenberger

Dziedziczymy po przodkach nie tylko geny ale też podejście do życia, zawód czy  nawyki żywieniowe. Wszystko to stanowi przekaz intergeneracyjny i zazwyczaj jest jawne i oczywiste. Ta książka mówi o czymś więcej – o przekazie transgeneracyjnym, czyli o nieświadomym dziedziczeniu tego, co jest w rodzinie trzymane w tajemnicy, ukryte, niewypowiedziane a często ujawnia się u potomków w postaci powtarzających się w każdym pokoleniu chorób, nagłych lub przedwczesnych śmierci i tragicznych wypadków.

 

38,00 zł
Brutto
Dostępne

 

Dostawa do Paczkomatów 8 zł. Poczta Polska 9 zł. Kurier 12 zł. Przesyłka za pobraniem 13 zł. DARMOWA DOSTAWA OD 200 zł.

Autorka, profesor psychologii Anne Ancelin Schützenberger twierdzi, że w ten sposób objawia się dawna trauma, niedomknięta żałoba, dramaty, tajemnice i sprawy niezałatwione często od wielu pokoleń. A to, co zostało jedynie wyrażone w postaci niejasnych odczuć czy też dolegliwości, bez udziału naszej woli przechodzi w ukryciu na następne pokolenia i ma nad nami władzę.

Psychogenealogia jest nauką i zarazem sztuką. Pomaga zrozumieć to, co w sferze psychiki przekazywane jest poprzez pokolenia. Dzięki psychogenealogii to dziedzictwo staje się dla nas bardziej dostępne, możemy z niego korzystać, a jeśli zajdzie potrzeba, zmienić. Psychogenealogia powstała na bazie psychologii klinicznej, w oparciu o psychoanalizę, rozszerzoną o więzy międzypokoleniowe z użyciem techniki socjopsychologicznej i genogramu przekształconego w geneosocjogram, czyli w drzewo genealogiczne ukazujące więzi między osobami i ważne fakty z ich życia.

Dzięki tej książce dowiesz się:

   *
Czego szukać w swoim drzewie genealogicznym by uwolnić siebie i swoje dzieci od skutków traum przodków

   * Krok po kroku nauczysz się jak zrobić swój geneosocjogram,specjalne drzewo rodowe swojej rodziny dzięki któremu łatwo odnajdziesz tropy kolejnych tajemnic.

 


Anne Ancelin Schutzenberger - foto sepia.jpgprof. Anne Ancelin Schützenberger

(1919 - 2018) profesor psychologii
na uniwersytecie w Nicei
i psychoterapeutka o międzynarodowej
renomie, która wprowadziła do psychologii
pracę z psychogenealogią
i transgeneracyjnością.
Inne książki Autorki:


Tajemnice przodków front.png
TAJEMNICE PRZODKÓW
Ukryty przekaz rodzinny

Anne Ancelin Schützenberger

NAJLEPSZA KSIĄŻKA PSYCHOLOGICZNA 2016
Podwójna nagroda główna przyznana przez jury oraz internautów w plebiscycie portalu granice.pl

Przewodnik wybitnej psycholożki, nieoceniona pomoc dla psychoterapeutów i wszystkich, którzy chcą pracować nad polepszeniem relacji we własnej rodzinie. Przyda się też osobom chorym, które w głębi duszy czują, że zachorowanie na konkretną chorobę nie jest przypadkowe, lecz kryją się za nim jakieś ważne powody. Dzięki tej książce odkryjesz, dlaczego kolejna osoba w rodzinie zapada na określoną chorobę lub ma wypadek, zupełnie jak kiedyś dziadek, ciotka czy wujek. Dowiesz się, jakie ukryte powody mają wpływ na decyzje wyboru partnera czy  wykonywanego zawodu. Nauczysz się rysować swoje drzewo genealogiczne i zobaczysz co jest w rodzinie ukryte. Książka stała się bestsellerem we Francji  – miała 18 wydań, sprzedano ponad 500 tys. egzemplarzy.

 

 

 

Virgo
171

Opis

Podtytuł
Ukryty przekaz rodzinny
Autor
Anne Ancelin Schützenberger
Przekład
Blanka Łyszkowska
Waga
353 g
Format
145 x 207 mm
Ilość stron
280
Wydanie
I, 2017
ISBN
978-83-65400-07-9

Zobacz także