NIEBIESKI KWIATEK NADZIEI

Opowieści z Zamojszczyzny

Alfred Budzyński
Dostępne
34,00 zł
Brutto

Zbiór Historii opartych na doświadczeniu wojennym Alfreda Budzyńskiego i płynących z nich Refleksji, które przeplatają się z ekologiczną filozofią życia Autora, oraz jego wierszami.

"Na kamiennej płycie grobowej siedział w zamyśleniu żołnierz bez pasa, w rozchełstanej koszuli, o nieco osmolonej twarzy, tak jakby urwał się z jakiejś bitwy, aby tutaj bezpiecznie się zadekować.

 - Pan Alfred. Witaj, bracie - odezwał się cicho."

(z opowiadania Rozmowa z biesem)

DOSTAWA: Paczkomat 15 zł. Kurier InPost: 16 zł. Kurier DPD 17 zł. Poczta Polska 20 zł. Za pobraniem kurier InPost 20 zł. Darmowa dostawa od 300 zł.

 

Alfred Budzyński otrzymał 28 czerwca 2018r.

Nagrodę Zarządu Województwa Podkarpackiego

za całokształt działalności twórczej."Niebieski Kwiatek Nadziei" to zbiór Historii opartych na doświadczeniu wojennym Alfreda Budzyńskiego i płynących z nich Refleksji, które przeplatają się z ekologiczną filozofią życia Autora, oraz jego wierszami.

"Zdarza się również, że zło wyeliminuje tę resztkę dobra, która odzywa się w nas jako głos sumienia. Wówczas w sprzyjających warunkach, jakie stwarza totalitaryzm, następuje inkubacja i gwałtowne rozmnażanie się wyczłowieczonych istot, zdolnych do zrealizowania ludobójstwa. Moje dzieciństwo zetknęło mnie z takimi istotami. W zacisznym, zasłanym dymem z jesiennych ognisk, ocienionych daliami, ozłoconym wschodzącym słońcem Turzyńcu. W tym raju ludzie urządzili mi piekło."

(z opowiadania Biała Dusza)budzyński zdjęcie na stronę.png
Alfred Budzyński
(ur. w 1935 roku w Turzyńcu na Roztoczu) - poeta, pisarz, filozof, inżynier, emerytowany nauczyciel. Jako dziecko był świadkiem pacyfikacji Zamojszczyzny.
Posiada kilkanaście publikacji z ochrony środowiska, wyróżnienie w międzynarodowym konkursie ECO-2000. Jest autorem globalnego podejścia do ochrony środowiska pod nazwą "Ekologiczne Sumienie" oraz pomysłodawcą Światowego Rejestru Ochrony Atmosfery pod znakiem Ankh (najstarszy egipski hieroglif ludzkości oznaczający życie). Za radą Al Gore'a, wiceprezydenta USA w latach 1993-2001, ideę tę zgłosił na konkurs Virgin Earth Challenge. Jego ideę "Ekologicznego Sumienia" nieżyjący już profesor Julian Aleksandrowicz ocenił w słowach: "Wcześniej czy później ludzkość będzie musiała przyjąć pana ideę, jeśli wyrazi wolę dalszego rozwoju".logo_festiwal jezyka polskiego.jpg
Książka "Niebieski kwiatek nadziei"
miała premierę podczas
Festiwalu Stolica Języka Polskiego 2017

IMG_2030.JPG

IMG_2025.JPGZOBACZ TAKŻE

Podtytuł
Opowieści z Zamojszczyzny
Autor
Alfred Budzyński
Waga
243 g
Format
194x125 mm
Oprawa
miękka ze skrzydełkami
Ilość stron
222
Wydanie
I, 2017
ISBN
978-83-65400-08-6
Virgo
175
Nowy