HITOPADESIA

Interpretacja i komentarz

Śri Narajana Pandita
Dostępne
61,00 zł
Brutto

Hitopadesia, lub inaczej "dobre wskazówki" to jedno z najsłynniejszych dzieł dotyczących etyki i sposobów rządzenia państwem. Powstała w czternastowiecznym Bengalu, w formie szkatułkowej opowieści-w-opowieści ze zwierzętami w rolach głównych. W chwilach niezdecydowania i zwątpienia Hitopadesia może posłużyć dla rozjaśnienia inteligencji, nauczyć nas rozpoznawać prawdziwą naturę otaczających nas ludzi, natchnąć nas do konfrontacji z problemami życia codziennego, a także pomóc nam przekroczyć przeszkody na ścieżce do przebudzenia.

Książka wydana w oprawie twardej z płócienną oklejką i kolorową obwolutą. Doskonale nadaje się na elegancki prezent.

Dostawa do Paczkomatów 10 zł. Poczta Polska 10 zł. Kurier 12 zł. Przesyłka za pobraniem 13 zł.
DARMOWA DOSTAWA OD 200 zł.

 


HITOPADESIA wywiad z dr Satya Narayanem Dasa

Hitopadesia, lub inaczej "dobre wskazówki" to jedno z najsłynniejszych dzieł dotyczących etyki i sposobów rządzenia państwem (nitisiastry). Powstała w czternastowiecznym Bengalu, w formie szkatułkowej opowieści-w-opowieści ze zwierzętami w rolach głównych. Składa się z czterech ksiąg. Niniejsze wydanie przedstawia pierwszą z nich, księgę Mitralabha (Dobieranie przyjaciół), którą dr Satja Narajana Dasa (starszy brat dr Partapa Chauhana) opatrzył obszernym i aktualnym komentarzem, przybliżającym praktyczne zastosowanie tych cennych wskazówek w obecnej epoce (Kalijudze).


W chwilach niezdecydowania i zwątpienia Hitopadesia może posłużyć dla rozjaśnienia inteligencji, nauczyć nas rozpoznawać prawdziwą naturę otaczających nas ludzi, natchnąć nas do konfrontacji z problemami życia codziennego, a także pomóc nam przekroczyć przeszkody na ścieżce do przebudzenia. Jest narzędziem szczególnie pomocnym, jeśli chodzi o podejmowanie decyzji, ponieważ uczy nas wartościowej sztuki spostrzegawczości i rozróżniania. A w momentach decyzji pisany jest los.


Książka wydana w oprawie twardej z płócienną oklejką i kolorową obwolutą. Doskonale nadaje się na elegancki prezent.

hitopadesia_zdjecie otwartej.jpghitopadesia_zdjecie grzbietow.jpg
Interpetacja i komentarze:

dr Satja Narajana Dasa

Autor przekładu z sanskrytu na angielski oraz obszernego komentarza, wybitny znawca sanskrytu, tłumacz, autor kilkunastu książek dotyczących kultury i filozofii indyjskiej, założyciel Jiva Institute, zajmującego się promocją nauk wedyjskich oraz ajurwedy. Wykłada w Indiach, Europie i Ameryce. Prowadzi także warsztaty w Polsce.

Podtytuł
Interpretacja i komentarz
Autor
Śri Narajana Pandita
Przekład
Jakub Godawa
Waga
584 g
Format
147x212 mm
Ilość stron
368
Wydanie
I, 2017
ISBN
978-83-64299-61-2
176
Nowy produkt

ZOBACZ TAKŻE

Strona virgobooks.pl korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami przeglądarki internetowej. Polityka prywatności