HITOPADESIA

Interpretacja i komentarz

Śri Narajana Pandita
Dostępne
61,00 zł
Brutto

Hitopadesia, lub inaczej "dobre wskazówki" to jedno z najsłynniejszych dzieł dotyczących etyki i sposobów rządzenia państwem. Powstała w czternastowiecznym Bengalu, w formie szkatułkowej opowieści-w-opowieści ze zwierzętami w rolach głównych. W chwilach niezdecydowania i zwątpienia Hitopadesia może posłużyć dla rozjaśnienia inteligencji, nauczyć nas rozpoznawać prawdziwą naturę otaczających nas ludzi, natchnąć nas do konfrontacji z problemami życia codziennego, a także pomóc nam przekroczyć przeszkody na ścieżce do przebudzenia.

Książka wydana w oprawie twardej z płócienną oklejką i kolorową obwolutą. Doskonale nadaje się na elegancki prezent.

DOSTAWA: Paczkomat 15 zł. Kurier InPost: 16 zł. Kurier DPD 17 zł. Poczta Polska 20 zł. Za pobraniem kurier InPost 20 zł. Darmowa dostawa od 300 zł.

 


HITOPADESIA wywiad z dr Satya Narayanem Dasa

Hitopadesia, lub inaczej "dobre wskazówki" to jedno z najsłynniejszych dzieł dotyczących etyki i sposobów rządzenia państwem (nitisiastry). Powstała w czternastowiecznym Bengalu, w formie szkatułkowej opowieści-w-opowieści ze zwierzętami w rolach głównych. Składa się z czterech ksiąg. Niniejsze wydanie przedstawia pierwszą z nich, księgę Mitralabha (Dobieranie przyjaciół), którą dr Satja Narajana Dasa (starszy brat dr Partapa Chauhana) opatrzył obszernym i aktualnym komentarzem, przybliżającym praktyczne zastosowanie tych cennych wskazówek w obecnej epoce (Kalijudze).


W chwilach niezdecydowania i zwątpienia Hitopadesia może posłużyć dla rozjaśnienia inteligencji, nauczyć nas rozpoznawać prawdziwą naturę otaczających nas ludzi, natchnąć nas do konfrontacji z problemami życia codziennego, a także pomóc nam przekroczyć przeszkody na ścieżce do przebudzenia. Jest narzędziem szczególnie pomocnym, jeśli chodzi o podejmowanie decyzji, ponieważ uczy nas wartościowej sztuki spostrzegawczości i rozróżniania. A w momentach decyzji pisany jest los.


Książka wydana w oprawie twardej z płócienną oklejką i kolorową obwolutą. Doskonale nadaje się na elegancki prezent.

hitopadesia_zdjecie otwartej.jpghitopadesia_zdjecie grzbietow.jpg
Interpetacja i komentarze:

dr Satja Narajana Dasa

Autor przekładu z sanskrytu na angielski oraz obszernego komentarza, wybitny znawca sanskrytu, tłumacz, autor kilkunastu książek dotyczących kultury i filozofii indyjskiej, założyciel Jiva Institute, zajmującego się promocją nauk wedyjskich oraz ajurwedy. Wykłada w Indiach, Europie i Ameryce. Prowadzi także warsztaty w Polsce.

ZOBACZ TAKŻE

Podtytuł
Interpretacja i komentarz
Autor
Śri Narajana Pandita
Przekład
Jakub Godawa
Waga
584 g
Format
147x212 mm
Ilość stron
368
Wydanie
I, 2017
ISBN
978-83-64299-61-2
176
Nowy