MIŁOŚĆ ZAKLĘTA W CHOROBIE

Bert Hellinger, Andrzej Nehrebecki
Dostępne
100,00 zł
Brutto

Jak wyzdrowieć z ciężkiej choroby somatycznej czy psychicznej? Kiedy można skutecznie pomóc choremu a kiedy nie? Jak odnaleźć szczęście, sens życia, spełnienie, miłość? Co jest prawdą a co mitem dotyczącym metody Berta Hellingera? To niektóre z wielu pytań na które znajdziemy odpowiedź w książce "Miłość zaklęta w chorobie" autorstwa Berta Hellingera i Andrzeja Nehrebeckiego.

DOSTAWA: Paczkomat 10 zł. Poczta Polska 10 zł. Kurier InPost: 11 zł. Kurier DPD 13 zł. Za pobraniem kurier InPost 13 zł. Darmowa dostawa od 200 zł.

 

Jak wyzdrowieć z ciężkiej choroby somatycznej czy psychicznej? Kiedy można skutecznie pomóc choremu a kiedy nie? Jak odnaleźć szczęście, sens życia, spełnienie, miłość? Co jest prawdą a co mitem dotyczącym metody Berta Hellingera? To niektóre z wielu pytań na które znajdziemy odpowiedź w książce "Miłość zaklęta w chorobie" autorstwa Berta Hellingera i Andrzeja Nehrebeckiego.


To wyjątkowa książka. Wprowadza nas w nieznany, niedostępny świadomemu poznaniu wymiar decydujący o tym jak wygląda nasze życie. Podobnie jak mikroskop dzięki któremu możemy zobaczyć niedostępny poznaniu zmysłowemu świat bakterii, decydujący często o naszym zdrowiu i życiu.


Andrzej Nehrebecki, któremu Bert Hellinger powierzył napisanie książki pełni rolę tłumacza i interpretatora. Praca Berta Hellingera, hermetyczna, otoczona nimbem kontrowersji, wzbudzająca skrajne emocje od zachwytu do potępienia, tu została przedstawiona w formie niezwykle przejrzystej i wyczerpującej. To pionierska pod względem formy i zawartości praca.


Na zawartość książki składają się cztery elementy: tekst samego Berta Hellingera, przygotowane przez Andrzeja Nehrebeckiego fotografie będące stop klatkami z nakręconego w czasie seminarium materiału filmowego, krótkie wyjaśnienia do tych fotografii oraz obszerne komentarze na końcu książki.


Dzięki zilustrowaniu kolejnych faz sesji terapeutycznych materiałem fotograficznym, opatrzonym opisem, można niemal dotknąć pracy Berta Hellingera. Sugestywny obraz to nie jedyna niespodzianka. Drugą są przystępne komentarze Andrzeja Nehrebeckiego do narracji Hellingera i zapisu jego pracy. Dzięki nim można zrozumieć na czym rzeczywiście polega metoda, poznać uzasadnienie decyzji terapeutycznych oraz fascynujące zjawiska, które stały się niejako znakiem firmowym jego metod pracy.


Miłość – to słowo wstydliwie wykreślone ze słownika współczesnej psychoterapii, psychologii i psychiatrii. Zostało zastąpione terminami więź, przywiązanie, pozytywne odniesienie, afiliacja, a nawet relacja z obiektem. Związek miłości z mechanizmami powstawania chorób jest wątkiem przewijającym się przez całą książkę. Dla kogoś, kto sam się boryka z chorobą czy nieszczęściem, jeszcze ciekawszym może być obserwowanie jak w procesie psychoterapii miłość prowadzi do wyleczenia.


Książka Hellingera i Nehrebeckiego przeznaczona jest zarówno dla szerokiej publiczności jak i profesjonalistów ochrony zdrowia. Dla wielu może stać się przełomem w rozumieniu zdrowia, choroby, życia, miłości i śmierci.


Metody Berta Hellingera zostały podchwycone przez profesjonalistów z różnych dziedzin. Nie można więc utożsamiać dorobku stworzonej przez niego praktyki jedynie z psychoterapią. Pedagogika i pomoc społeczna, psychoterapeutyczne wspomaganie leczenia chorób somatycznych, medycyna i medycyna alternatywna, doradztwo prawne, dramatopisarstwo, coaching, konsultacje i szkolenie biznesowe to obszary gdzie profesjonaliści zaadaptowali metody Hellingera. Zamieszczone w książce komentarze Andrzeja Nehrebeckiego umożliwiają odniesienie jej do naszego codziennego doświadczenia.


Życie dopisało do książki ciąg dalszy. Kiedy autorzy po kilku latach mogli spotkać pacjentów w niej opisanych, zmiany w nich i ich życiu okazały się niemal niewiarygodne.
ZOBACZ TAKŻE

Autor
Bert Hellinger, Andrzej Nehrebecki
Przekład
Anna Ciężkowska
Waga
1324 g
Format
186x233 mm
Ilość stron
420
Wydanie
I, 2012
ISBN
978-83-63148-01-0
201
Nowy
Nie ma jeszcze żadnych opinii

Strona virgobooks.pl korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami przeglądarki internetowej. Polityka prywatności