JAK PRAWIDŁOWO CHODZIĆ, STAĆ, SIEDZIEĆ

Nowe zasady

Mary Bond
Dostępne
79,00 zł
Brutto

Często wiemy, że źródłem bólu pleców jest nieprawidłowa postawa, ale nie wiemy jak zmienić swoje długotrwałe nawyki. W książce znajdziesz wiele informacji na ten temat, oraz praktyczne ćwiczenia, przez które Autorka przeprowadzi Cię krok po kroku.

Jeśli tańczysz, uprawiasz fitness, jogę, pilates czy bieganie i chcesz uniknąć ryzyka kontuzji oraz rozwinąć świadomość ciała, jeśli zajmujesz się fizjoterapią i dbasz o to, by pacjenci, dzięki zmianie starych nawyków ruchowych byli w stanie uwolnić się od przewlekłego bólu – ta książka jest dla Ciebie.

DOSTAWA: Paczkomat 15 zł. Kurier InPost: 16 zł. Kurier DPD 17 zł. Poczta Polska 20 zł. Za pobraniem kurier InPost 20 zł. Darmowa dostawa od 300 zł.

 

Często wiemy, że źródłem bólu pleców jest nieprawidłowa postawa, ale nie wiemy jak zmienić swoje długotrwałe nawyki. W książce znajdziesz wiele informacji na ten temat, oraz praktyczne ćwiczenia, przez które Autorka przeprowadzi Cię krok po kroku.

KORZYŚCI Z PRZECZYTANIA KSIĄŻKI

Dzięki tej książce:

  • Doświadczysz innej jakości ruchu, wykonywanego ze świadomością ciała, co przełoży się na to jak się poruszasz w codziennych sytuacjach.
  • Nauczysz się ustawiania prawidłowej postawy od wewnątrz.
  • Nauczysz się, jak być ugruntowanym, lecz nie tracić przy tym elastyczności i lekkości.

Jeśli tańczysz, uprawiasz fitness, jogę, pilates czy bieganie i chcesz uniknąć ryzyka kontuzji oraz rozwinąć świadomość ciała, jeśli zajmujesz się fizjoterapią i dbasz o to, by pacjenci, dzięki zmianie starych nawyków ruchowych byli w stanie uwolnić się od przewlekłego bólu – ta książka jest dla Ciebie.

OD AUTORKI

Do napisania tej książki zainspirowały mnie słowa jednej z moich studentek, której pomogłam odnaleźć sposób, w jaki może siedzieć i stać, by zredukować wpływ stresu związanego z wykonywaną przez nią pracą. Była pod wrażeniem tego, jak te proste rozwiązania, które jej pokazałam, mogą zwiększyć swobodę ruchu i dobre samopoczucie. Powiedziała mi wtedy: "Musisz to spisać! To jest jak instrukcja obsługi ciała".

"Jak prawidłowo chodzić, stać, siedzieć" jest właśnie taką instrukcją. To nowe zasady ustawiania ciała, nowe – ponieważ postawa nie jest tu rozumiana tak jak dotąd jako to, na co psychika nie ma wpływu. Nowe zasady zamieszczone w tej książce mówią o pełnym, żywym doświadczaniu swojego ciała pozostającego jednocześnie w relacji otoczeniem. Są one holistyczne, ponieważ przyjmują postawę za odzwierciedlenie zarówno stanu ciała, jak i stanu umysłu.

Duży wkład w holistyczne podejście do ciała miała dr Ida Rolf, która w latach pięćdziesiątych ubiegłego stulecia opracowała technikę zwaną "integracją strukturalną". Wyjątkowość jej podejścia wynikała z tego, że skupiła się ona na wpływie pola grawitacyjnego na postawę ciała. Integracja strukturalna, powszechniej znana jako "rolfing", polega na manualnym uwalnianiu napięć fizycznych, które uniemożliwiają optymalne ułożenie ciała, czyli takie, które nazywamy prawidłową postawą.

W 1969 roku, jako tancerka nieustannie poszukująca sposobów na uzyskanie większej elastyczności i lepszej równowagi, odkryłam, że rolfing daje mi to, czego potrzebuję. Technika ta umożliwiła mi także nawiązanie kontaktu z inteligencją mojego ciała. To doświadczenie było dla mnie tak przełomowe, że porzuciłam pracę w studiu tańca i rozpoczęłam naukę u Idy Rolf. Wtedy jeszcze nie wiedziałam, że dzielenie się z innymi doświadczaniem swojego ciała stanie się moją życiową misją.

Ci, którzy mieli kontakt z integracją strukturalną, wiedzą, że to coś o wiele więcej niż terapia manualna. Tak naprawdę rolfing jest filozofią, odkrywaniem natury ludzkiego ciała. Mam nadzieję, że książka "Jak prawidłowo chodzić, stać, siedzieć" przybliży szerszemu gronu odbiorców odkrycia doktor Rolf.

OPINIE

"Ta książka jest świetnym dopełnieniem wszelkiego rodzaju pracy z ciałem, od chiropraktyki, poprzez osteopatię, pilates, aż po jogę. Przeczytaj ją uważnie i z jej zaleceń korzystaj codziennie – twoje ciało ci się odwdzięczy."

Thomas Myers, autor książki "Taśmy anatomiczne"


"Nieprawidłowa postawa ciała i nieprawidłowe używanie własnego ciała są kwestią nawyku i jak każdy nawyk wymagają przede wszystkim zrozumienia. Przedstawione w tej książce objaśnienia to umożliwiają, dzięki czemu przejść możemy do kolejnego etapu – nauki opanowania takiego ustawiania swojego ciała, które będzie skuteczniejsze i bardziej bezpieczne. Terapeuci oraz każdy, kto szuka ulgi w bólu wynikającym z nieprawidłowych nawyków posturalnych, powinien poznać tę cenną książkę i zastosować się do zawartych w niej porad."

Dr Leon Chaitow, neuropata, osteopata, profesor Uniwersytetu Westminster w Londynie, autor książki "Manipulacje czaszkowe na tkankach kostnych i tkankach miękkich"


"Dzięki Mary Bond, jej rozległej wiedzy i talentowi mogłam tańczyć zawodowo do pięćdziesiątego drugiego roku życia! Książkę powinien przeczytać każdy, kto cierpi z powodu bólu, czy ma problemy z poruszaniem się. Tak naprawdę powinna być ona lekturą obowiązkową we wszystkich instytucjach, które uczą anatomii, kinezjologii i medycyny!"

Bonnie Oda Homsey, tancerka Martha Graham Dance Company oraz dyrektorka artystyczna American Repertory Dance Company


"Długo szukałam książki, która ujmuje ludzkie ciało jako całość, jest napisana prostym językiem, zawiera praktyczne wskazówki. Ta książka to skarbnica wiedzy, oferująca to wszystko i wiele więcej. Polecam ją instruktorom wszelkich sztuki związanych z ruchem oraz wszystkim tym, którzy chcą się dowiedzieć jak lepiej używać swojego ciała."

Marie-José Blom-Lawrence, instruktorka pilatesu i profesor anatomii i fizjologii na Wydziale Tańca Southern California Loyola Marymount University


"Wreszcie każdy niezależnie od tego, ile wie o tym jak jego ciało zachowuje się w ruchu, odkryje to co odmienić może na najgłębszym poziomie naszą relację ze samym sobą, z innymi i co stanowi piękno świata."

Dr Hubert Godard, profesor na Sorbonie w Paryżu


"To encyklopedia... dla każdej zabieganej kobiety..."

Czytelniczka 

Bond_Mary_zdjecie_przyciete.jpg


Mary Bond

jest fizjoterapeutką z 35-letnim doświadczeniem,
tancerką, terapeutką czaszkowo-krzyżową,
rolferką – instruktorką integracji strukturalnej,
której uczyła się bezpośrednio od dr Idy Rolf.

Mieszka w Kalifornii.

ZOBACZ TAKŻE

Podtytuł
Nowe zasady
Autor
Mary Bond
Przekład
Katarzyna Emilia Bogdan
Waga
771 g
Format
202x254 mm
Oprawa
twarda
Ilość stron
272
Wydanie
I, 2017
ISBN
978-83-65400-13-0
Virgo
203
Nowy