NIESTABILNOŚĆ STAWU SZYJNEGO

Przyczyna wielu niezdiagnozowanych chorób. Symptomy, diagnostyka, terapie

Bodo Kuklinski
Dostępne
119,00 zł
Brutto

Do urazu szyjnego odcinka kręgosłupa może dojść w wyniku różnych zdarzeń: podczas uprawiania sportów zimowych, sportów walki lub innych dyscyplin, przy pracy w gospodarstwie domowym, na ulicy, podczas jazdy konnej czy jazdy na deskorolce, rowerze i wielu innych. Złamania zostają złożone, a rany zszyte, jednak nikt nie myśli o uszkodzeniach stawu szyjnego, bo przecież „nic więcej się nie stało.

DOSTAWA: Paczkomat 15 zł. Kurier InPost: 16 zł. Kurier DPD 17 zł. Poczta Polska 20 zł. Za pobraniem kurier InPost 20 zł. Darmowa dostawa od 300 zł.

 

W książce znajdą Państwo taki oto przykład:

 Pewnej młodej kobiecie, cierpiącej z powodu zmęczenia, migreny oraz silnego wyczerpania zadano następujące pytania:

– Czy doznała pani jakichś wypadków samochodowych lub podczas uprawiania sportu?

– Nie.

– A jakichkolwiek innych wypadków?

– No cóż, w wieku trzynastu lat złamałam prawe przedramię.

– Jak doszło do tego wypadku?

– Wbiegłam pod samochód.

– Czy kierowca zdążył wyhamować?

– Nie, nie udało mu się zobaczyć mnie na czas.

– A pani?

– Przekoziołkowałam w powietrzu 20 metrów i wylądowałam na ulicy. Podczas upadku złamałam sobie przedramię, ale oprócz tego nic więcej mi się nie stało.

To była nieprawda! Lecz gdyby lekarz nie zadał pacjentce dodatkowych pytań, to uraz szyjnego odcinka kręgosłupa, którego doznała w czasie tego wypadku, pozostałby niezauważony.

CO ZAWIERA TA KSIĄŻKA? GŁÓWNE TEMATY

Do urazu szyjnego odcinka kręgosłupa może dojść w wyniku różnych zdarzeń: podczas uprawiania sportów zimowych, sportów walki lub innych dyscyplin, przy pracy w gospodarstwie domowym, na ulicy, podczas jazdy konnej czy jazdy na deskorolce, rowerze i wielu innych. Złamania zostają złożone, a rany zszyte, jednak nikt nie myśli o uszkodzeniach stawu szyjnego, bo przecież "nic więcej się nie stało".


Wiele chorób, które dzisiaj określamy mianem przewlekłych; między innymi: choroba Leśniowskiego-Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, reumatyzm, migrena, stwardnienie rozsiane, czy bardzo powszechny - chroniczny syndrom zmęczenia mogą mieć jedną i tę samą przyczynę  – niestabilność stawu szyjnego lub uszkodzenie odcinka szyjnego kręgosłupa. Co ciekawe, dzięki poznaniu tej przyczyny choroby te można efektywnie leczyć!

Do takich wniosków, w trakcie swojej długoletniej praktyki lekarskiej doszedł autor – specjalista medycyny wewnętrznej, środowiskowej i mitochondrialnej - dr Bodo Kuklinski. Dzięki jego odkryciu udało się pomóc wielu chronicznie chorym pacjentom.

W tej książce znajdziecie Państwo szczegółową analizę tego:

  • w jaki sposób dochodzi do uszkodzenia odcinka szyjnego kręgosłupa lub trwałej niestabilności stawu szyjnego;
  • w jaki sposób to uszkodzenie precyzyjnie diagnozować;
  • które z badań laboratoryjnych są pomocne lub wręcz niezbędne w tym przypadku;
  • jakie mogą być skutki niestabilności kręgosłupa szyjnego dla zdrowia;
  • jak powinna wyglądać efektywna terapia.

Książka przeznaczona jest zarówno dla lekarzy, fizjoterapeutów, osteopatów jak i pacjentów. Głównie jednak dla tych, którzy doznali urazu kręgosłupa szyjnego; bądź to w wyniku wypadku komunikacyjnego, uprawiania sportu, czy wykonywania "zwykłych czynności domowych", ale również dla osób, u których występuje szereg pozornie niezwiązanych ze sobą, trudnych do zdiagnozowania i leczenia chorób.

Dzięki niej poznajemy jak ścisła jest zależność między uszkodzeniem odcinka szyjnego kręgosłupa, a występowaniem wielu chronicznych dolegliwości oraz jaką rolę w tej układance pełnią sprawne mitochondria. Dodatkowo poznanie "prawdziwej przyczyny" pozwala na zastosowanie odpowiednio skutecznej, opracowanej przez dr. B. Kuklinskiego terapii.

Polskie wydanie książki, ukazało się dzięki zaangażowaniu firmy Mito-Pharma, która jest między innymi organizatorem konferencji i szkoleń z zakresu medycyny mitochondrialnej. Również dzięki Mito-Pharmie ukazało się w Polsce najważniejsze kompendium medycyny mitochondrialnej autorstwa dr. B. Kuklinskiego: "Mitochondria. Diagnostyka uszkodzeń mitochondrialnych i skuteczne metody terapii".

DR N. MED. BODO KUKLINSKI

wybitny lekarz i diagnosta chorób o podłożu mitochondrialnym, specjalista chorób wewnętrznych i medycyny środowiskowej. Pionier praktycznej medycyny mitochondrialnej w Niemczech. Dzięki opracowanej przez siebie metodzie diagnozowania pacjentów, opartej na szerokim wywiadzie, analizie m.in. czynników biochemicznych organizmu, przyczynił się do zmiany podejścia do diagnozowania oraz leczenia pacjentów.

ZOBACZ TAKŻE

Podtytuł
Przyczyna wielu niezdiagnozowanych chorób. Symptomy, diagnostyka, terapie
Autor
Bodo Kuklinski
Przekład
Sylwia Grodzicka
Waga
809 g
Format
176x250 mm
Ilość stron
416
Wydanie
I, 2018
ISBN
978-83-947941-1-8
Mito-pharma
209
Nowy