Z ZAWODU JESTEM PAPIEŻEM

Książka zawiera płytę CD: format mp3 , czyta Tomasz Kammel

Wolfgang Broer
Obecnie brak w magazynie
19,95 zł 39,90 zł -50%
Brutto

To zbiór niepublikowanych dotychczas w Polsce ponad 400 anegdot, opowieści i epizodów zaczerpniętych z życia Jana Pawła II. Skrupulatnie spisał je i zebrał w jednym tomie dziennikarz Wolfgang Broer. Książka w całej pełni ukazuje naturę i osobowość Karola Wojtyły. Papież Polak przełamał sztywny watykański protokół na nowo ożywiając w dużym stopniu zapomnianą cnotę chrześcijan – poczucie humoru. Książka jest zbiorem ciepłych, a jednocześnie zabawnych i mądrych anegdot.

DOSTAWA: Paczkomat 15 zł. Kurier InPost: 16 zł. Kurier DPD 17 zł. Poczta Polska 20 zł. Za pobraniem kurier InPost 20 zł. Darmowa dostawa od 300 zł.

 

Anegdoty z życia Papieża Jana Pawła II
KSIĄŻKA + AUDIOBOOK

Papież Polak przełamał sztywny watykański protokół na nowo ożywiając w dużym stopniu zapomnianą cnotę chrześcijan – poczucie humoru.

CO ZAWIERA TA KSIĄŻKA? GŁÓWNE TEMATY

Książka prezentuje początki pontyfikatu i kontrast między żywą, spontaniczną naturą Papieża, a etykietą obowiązującą w Watykanie. Książka jest zbiorem ciepłych, a jednocześnie zabawnych i mądrych anegdot. Opisane sytuacje wyraziście pokazują, dlaczego „Papież ze Wschodu był tak bardzo kochany i z jakiego powodu cieszył się ogromną popularnością.

Do każdego egzemplarza książki dołączony jest audiobook (format mp3), na którym Tomasz Kammel czyta pełny tekst książki.

Tomasz Kammel - jako dziennikarz i prezenter telewizyjny w 2003 roku współprowadził transmisję uroczystości z okazji 25-lecia pontyfikatu Papieża Polaka. Swój program nadawał na żywo z Wadowic, z rodzinnego domu Ojca Świętego. W relacjach Tomasza Kammela pojawiło się wiele anegdot z początku pontyfikatu, znalezionych w tomiku kupionym w małym monachijskim antykwariacie. Jan Paweł II, który oglądał ten program, widząc poczynania dziennikarza, szczerze rozbawiony zapytał księdza Stanisława Dziwisza: "To naprawdę zabawne. Kim jest ten człowiek?" Doświadczenia tamtych chwil, rozpoznawalny głos i poczucie humoru Tomasza Kammela sprawiły, że Wydawca właśnie jemu powierzył przygotowanie wersji audio tej książki.

Dr Wolfgang Broer - pisząc tę książkę był dziennikarzem w redakcji dużej wiedeńskiej gazety codziennej, specjalistą do spraw Europy Wschodniej, kościołów i komunizmu. Pozbierał anegdoty w trakcie swoich starannych badań. Zna bardzo dobrze Polskę, ojczyznę Papieża, rozmawiał ze znajomymi oraz współpracownikami Wojtyły i jako dziennikarz towarzyszył Janowi Pawłowi II podczas jego najważniejszych podróży.

ZOBACZ TAKŻE

Podtytuł
Książka zawiera płytę CD: format mp3 , czyta Tomasz Kammel
Autor
Wolfgang Broer
Przekład
Aleksander Kisil
Waga
460 g
Format
148 x 213 mm
Oprawa
twarda
Ilość stron
240
Wydanie
I, 2011
ISBN
978-83-923879-6-1
Virgo
008
Nowy