• -50%

ZAJRZYJ DO ŚRODKA

Z ZAWODU JESTEM PAPIEŻEM

Książka zawiera płytę CD: format mp3 , czyta Tomasz Kammel

Wolfgang Broer

To zbiór niepublikowanych dotychczas w Polsce ponad 400 anegdot, opowieści i epizodów zaczerpniętych z życia Jana Pawła II. Skrupulatnie spisał je i zebrał w jednym tomie dziennikarz Wolfgang Broer. Książka w całej pełni ukazuje naturę i osobowość Karola Wojtyły. Papież Polak przełamał sztywny watykański protokół na nowo ożywiając w dużym stopniu zapomnianą cnotę chrześcijan – poczucie humoru. Książka jest zbiorem ciepłych, a jednocześnie zabawnych i mądrych anegdot.

39,90 zł
19,95 zł Zniżka 50%
Brutto
dostępne

  • Dostawa do Paczkomatów 8 zł. Poczta Polska 9 zł. Kurier 12 zł. Przesyłka za pobraniem 13 zł.  DARMOWA DOSTAWA OD 200 zł. Dostawa do Paczkomatów 8 zł. Poczta Polska 9 zł. Kurier 12 zł. Przesyłka za pobraniem 13 zł. DARMOWA DOSTAWA OD 200 zł.
Anegdoty z życia Papieża Jana Pawła II
KSIĄŻKA + AUDIOBOOK
 
Papież Polak przełamał sztywny watykański protokół na nowo ożywiając w dużym stopniu zapomnianą cnotę chrześcijan – poczucie humoru.

Książka prezentuje początki pontyfikatu i kontrast między żywą, spontaniczną naturą Papieża, a etykietą obowiązującą w Watykanie. Książka jest zbiorem ciepłych, a jednocześnie zabawnych i mądrych anegdot. Opisane sytuacje wyraziście pokazują, dlaczego „Papież ze Wschodu był tak bardzo kochany i z jakiego powodu cieszył się ogromną popularnością.

Do każdego egzemplarza książki dołączony jest audiobook (format mp3)
, na którym Tomasz Kammel czyta pełny tekst książki.

Tomasz Kammel
jako dziennikarz i prezenter telewizyjny w 2003 roku współprowadził transmisję uroczystości z okazji 25-lecia pontyfikatu Papieża Polaka. Swój program nadawał na żywo z Wadowic, z rodzinnego domu Ojca Świętego. W relacjach Tomasza Kammela pojawiło się wiele anegdot z początku pontyfikatu, znalezionych w tomiku kupionym w małym monachijskim antykwariacie. Jan Paweł II, który oglądał ten program, widząc poczynania dziennikarza, szczerze rozbawiony zapytał księdza Stanisława Dziwisza: "To naprawdę zabawne. Kim jest ten człowiek?" Doświadczenia tamtych chwil, rozpoznawalny głos i poczucie humoru Tomasza Kammela sprawiły, że Wydawca właśnie jemu powierzył przygotowanie wersji
audio tej książki.
 
O AUTORZE
Dr Wolfgang Broer - pisząc tę książkę był dziennikarzem w redakcji dużej wiedeńskiej gazety codziennej, specjalistą do spraw Europy Wschodniej, kościołów i komunizmu.Pozbierał anegdoty w trakcie swoich starannych badań. Zna bardzo dobrze Polskę, ojczyznę Papieża, rozmawiał ze znajomymi oraz współpracownikami Wojtyły i jako dziennikarz towarzyszył Janowi Pawłowi II podczas jego najważniejszych podróży.
Virgo
008

Opis

Podtytuł
Książka zawiera płytę CD: format mp3 , czyta Tomasz Kammel
Autor
Wolfgang Broer
Przekład
Aleksander Kisil
Waga
460 g
Format
148 x 213 mm
Ilość stron
240
Wydanie
I, 2011
ISBN
978-83-923879-6-1

Zobacz także