SHAKE IT OFF – WYTRZĄŚNIJ TO
  • SHAKE IT OFF – WYTRZĄŚNIJ TO

ZAJRZYJ DO ŚRODKA

SHAKE IT OFF – WYTRZĄŚNIJ TO – pod red. Davida Berceliego

Dr David Berceli

Książka dotycząca TRE, omawiająca drżenie jako naturalną  reakcję  ciała na stres i napięcie. Autorzy poszczególnych rozdziałów szczegółowo omawiają korzyści wynikające z zastosowania metody w fizjoterapii, pracy z ciałem, łagodzeniu bólu, a nawet w terapii stwardnienia rozsianego i w urologii. Sam David Berceli opisuje wieloletnie doświadczenia w pracy z ofiarami traumy oraz wnioski, na podstawie których stworzył swój zestaw ćwiczeń (TRE).

79,00 zł
Brutto
Obecnie brak w magazynie

 

Dostawa do Paczkomatów 8 zł. Poczta Polska 9 zł. Kurier 12 zł. Przesyłka za pobraniem 13 zł. DARMOWA DOSTAWA OD 200 zł.

David Berceli szczegółowo wyjaśnia genezę opracowanej przez siebie metody rozładowywania napięcia. Opisuje wieloletnie doświadczenia w pracy z ofiarami traumy i wnioski, na podstawie których stworzył zestaw ćwiczeń uwalniających emocje, stres i napięcie (TRE). Pozostali współautorzy – specjaliści z najróżniejszych dziedzin – podejmują  próbę kompleksowego omówienia i precyzyjnego zdefiniowania mechanizmu drżeń, ćwiczeń, które go wzbudzają i efektów, do jakich prowadzi regularne wprawiania ciała w drżenie.

W pierwszej części książki czytelnik poznaje neurobiologiczne podstawy mechanizmu drżeń. Odkrywamy procesy, które zachodzą w drżącym ciele (przede wszystkim w różnych częściach układu nerwowego i w układzie mięśniowo-powięziowym). Dowiadujemy się, że – jak wynika z badań antropologicznych – drżenie, to jedno z najstarszych narzędzi terapeutycznych.

Metoda TRE jest z powodzeniem wykorzystywana nie tylko w terapii ofiar traumy, lecz także w wojsku i służbach ratunkowych – wszędzie tam, gdzie wykonywana praca łączy się ze znacznym poziomem stresu i napięcia. Można ją stosować jako jedną z technik rozwoju osobistego oraz jako narzędzie uzupełniające psychoterapię. Okazuje się też, że TRE może mieć ważne psychospołeczne zastosowania; przyczynia się bowiem do naprawy relacji międzyludzkich i rozwiązywania konfliktów społecznych wynikających z doświadczeń traumy narodowej czy kulturowej.

Książka zawiera wiele praktycznych informacji dotyczących dostępnych materiałów, warsztatów i szkoleń w zakresie TRE.

 

Książka ta opiera się na założeniu, że – wywołując określony rodzaj drżenia – możemy świadomie wzbudzić wegetatywny układ nerwowy i uspokoić pobudzony organizm. Stawiamy tezę, że ciało ludzkie posiada neurofizjologiczną zdolność generowania uzdrawiających wibracji i uruchamia ów mechanizm (jeśli jest to możliwe i bezpieczne) po silnie stymulujących zdarzeniach. – zauważa dr David Berceli i dodaje:

Być może najistotniejszym i najbardziej uderzającym aspektem TRE jest to, że mechanizm drżeń pomaga organizmowi ludzkiemu w procesie wewnętrznej ewolucji, w której przechodzimy ze stanu stresu pourazowego w fazę rozwoju pourazowego. Wyciągam wnioski z doświadczeń wielu ludzi ćwiczących TRE po traumatycznych przeżyciach, którzy wspominają o pogłębieniu świadomości, poczuciu wewnętrznego spokoju i naturalnym odruchu większego zrozumienia w relacjach z ludźmi. Wydaje mi się, że istnieje związek przyczynowo-skutkowy między przywróconym pulsem organizmu a nowym poczuciem jedności ze sobą, z innymi ludźmi i życiem.  

 

O AUTORZE
David Berceli
– międzynarodowy ekspert w dziedzinie pracy z traumą i psychoterapeuta bioenergetyczny. W ciągu ostatnich 22 lat pracował w wielu krajach, prowadząc warsztaty leczenia skutków traumy. Opracował też programy leczenia traumy dla międzynarodowych organizacji. Twórca zestawu ćwiczeń fizycznych (TRE – z ang. Trauma releasing exercises), opracowanych w taki sposób, aby rozluźnić głębokie napięcia mięśniowe powstałe w ciele podczas urazów psychicznych. Metoda ta ma swoje źródła w Analizie Bioenergetycznej dr Alexandra Lowena.

240

Opis

Autor
Dr David Berceli
Przekład
Małgorzata Cierpisz
Waga
518
Format
230 x 150 mm
Ilość stron
270
Wydanie
I, 2018
ISBN
978-83-938294-2-2

Zobacz także