BIOENERGETYKA

Ulecz umysł dzięki ciału

Alexander Lowen
Dostępne
39,00 zł
Brutto

Bioenergetyka jest naturalną, intuicyjną i skoncentrowaną na pracy z ciałem formą terapii. Alexander Lowen, twórca i popularyzator tej metody, postrzega życie jako nieustanny przepływ energii i emocji między poszczególnymi częściami ciała. W tej książce omawia kluczowe zagadnienia bioenergetyki, takie jak język ciała, typologia ludzkich charakterów, autoekspresja i spontaniczność. Wyjaśnia również, jak podnieść jakość życia i uczynić je pogodniejszym dzięki zrozumieniu swojego ciała i tego, w jakim stopniu zależą od niego nasze emocje, odczucia, a nawet myśli.

DOSTAWA: Paczkomat 15 zł. Kurier InPost: 16 zł. Kurier DPD 17 zł. Poczta Polska 20 zł. Za pobraniem kurier InPost 20 zł. Darmowa dostawa od 300 zł.

 

Książka skierowana jest zarówno do terapeutów, jak i do osób zainteresowanych rozwojem osobistym. Można dzięki niej poznać istotę Bioenergetyki, dowiedzieć się, jak powstają przewlekłe napięcia, które zakłócają swobodny przepływ energii w ciele i jak można się od nich uwolnić.

CO ZAWIERA TA KSIĄŻKA? GŁÓWNE TEMATY

Bioenergetyka to rewolucyjna terapia, która używa języka ciała do uzdrawiania problemów umysłu. Alexander Lowen, twórca i popularyzator tej metody, postrzega życie jako nieustanny przepływ energii i emocji między poszczególnymi częściami ciała. W tej książce omawia kluczowe zagadnienia bioenergetyki, takie jak język ciała, typologia ludzkich charakterów, autoekspresja i spontaniczność. Wyjaśnia również, jak podnieść jakość życia i uczynić je pogodniejszym dzięki zrozumieniu swojego ciała i tego, w jakim stopniu zależą od niego nasze emocje, odczucia, a nawet myśli.

Rozważaniom tym towarzyszą ilustrowane opisy ćwiczeń i procedur bioenergetycznych z powodzeniem stosowanych przez autora. Lowen przekazuje także wskazówki, jak dostosować postępowanie w zależności od rodzaju pacjenta. To praktyczne podejście pozwala odbiorcy zyskać pewność siebie, swobodę oraz pogodę ducha.

KORZYŚCI Z PRZECZYTANIA KSIĄŻKI

Po przeczytaniu książki poznasz odpowiedzi na pytania:

  • O czym świadczy niski poziom energii i jak można go podnieść?
  • Jak przebiega terapia?
  • W jaki sposób i dlaczego warto rozwijać autoekspresję?
  • Co mają ze sobą wspólnego stres i seks?
  • Czym jest prawdziwie satysfakcjonująca i dojrzała seksualność?
  • Jakie iluzje utrudniają nam czerpanie z życia pełnymi garściami?
  • Czym są typy charakteru i o czym nas informują?

Alexander Lowen
(1910-2008) to amerykański psychoterapeuta, ojciec bioenergoterapii. Początkowo uczeń Wilhelma Reicha, po ukończeniu studiów medycznych na Uniwersytecie w Genewie zaczął rozwijać wraz z Johnem Pierrakosem własne podejście terapeutyczne. Bioenergetyce (zwanej też analizą bioenergetyczną) poświęcił ponad sześćdziesiąt lat życia. Lowen napisał kilkanaście książek cenionych przez specjalistów i pasjonatów na całym świecie. Był założycielem Międzynarodowego Instytutu Analizy Bioenergetycznej.

ZOBACZ TAKŻE

Podtytuł
Ulecz umysł dzięki ciału
Autor
Alexander Lowen
Waga
472 g
Format
145x207 mm
Oprawa
miękka
Ilość stron
372
Wydanie
I, 2021
Czarna Owca
241
9788381437516