MANIPULACJA POWIĘZI

Luigi Stecco, Antonio Stecco
Ostatnie sztuki w magazynie
149,00 zł
Brutto

Powięź, zarówno w swojej makroskopowej, jak i mikroskopowej strukturze, jest „mapą”, która ukierunkowuje terapeutę na ustalenie przyczyny zaburzeń układu ruchu, umożliwiając tym samym przeprowadzenie właściwego leczenia. Niniejsza książka jest wynikiem tysięcy zabiegów przeprowadzonych na przestrzeni ostatnich trzydziestu lat. Daje ona niezbędne wytyczne do czytania tej mapy. Jeszcze do niedawna, prawdopodobnie przez swoją wewnętrzną złożoność, przypisywano powięzi jedynie funkcję okalającą i stanowiącą rusztowanie dla innych tkanek.

Dostawa do Paczkomatów 10 zł. Poczta Polska 10 zł. Kurier 12 zł. Przesyłka za pobraniem 13 zł.
DARMOWA DOSTAWA OD 200 zł.

 

"Manipulacja powięzi w leczeniu dolegliwości bólowych układu ruchu” wydanie III przedstawia:

anatomię powięzi - połączenia powięzi z mięśniami, kośćmi, stawami i nerwami;

fizjologię powięzi - funkcję koordynacyjną powięzi w odniesieniu do wszystkich składowych aparatu ruchu;

leczenie dysfunkcji powięzi - jak manipulować objętą densyfikacją powięź w celu przywrócenia jej stanu fizjologicznego;

Nowa wizja terapii, oparta na anatomii, fizjologii i histologii powięzi umożliwia wpływanie na dysfunkcje tkanek miękkich w sposób jeszcze bardziej skuteczny i długotrwały.

Manipulacji Powięzi analizuje mięśnie bardziej pod kątem ich funkcji aniżeli zewnętrznej struktury. Metoda ta:

- łączy jednokierunkowe jednostki motoryczne (włókna jednostawowe i dwustawowe) w jednostki mięśniowo-powięziowe;

- określa dokładną lokalizację centrum koordynacji (CC) każdej jednostki mięśniowo-powięziowej;

- pokazuje związek między każdym CC a odpowiadającym mu punktem spustowym i akupunkturowym.

Książka oferuje wszystkim osobom związanym z rehabilitacją nowe narzędzie terapeutyczne, dające bardzo dobre rezultaty w leczeniu patologii mięśniowo-szkieletowych. Patologie te zazwyczaj obejmują stawy, nerwy, mięśnie. Prawidłowa terapia powinna jednak skupić się na najbardziej podatnej powięzi. Manipulacja Powięzi jest niezwykle skutecznym sposobem leczenia pacjentów z bólem mięśniowo-powięziowym i fibromialgią, które są najczęstszymi dolegliwościami zgłaszanymi przez pacjentów reumatologom. Lekarze sportowi i fizjoterapeuci często zajmują się sportowcami cierpiącymi na nawracające dolegliwości mięśniowo-szkieletowe. W tej książce znajdą wiedzę potrzebną do tego, aby skutecznie zająć się leżącymi u podłoża problemu strukturami mięśniowo-powięziowymi. Dzięki temu będą mogli prawidłowo prowadzić swoich podopiecznych i zapobiegać nawrotom dolegliwości. Jak dowiedli akupunkturzyści istnieją podobieństwa między przebiegiem meridianów, nerwów, naczyń krwionośnych i limfatycznych. Innowacyjną propozycją Autorów książki jest teza, że każdy kierunek ruchu w przestrzeni odpowiada konkretnemu meridianowi. Stąd zaburzenie ruchowe w konkretnym kierunku może być wskazówką do znalezienia dysfunkcyjnego punktu wymagającego leczenia. Lekarze rodzinni, codziennie stykający się z pacjentami cierpiącymi z powodu bólu mięśniowo-szkieletowego, znajdą w książce Stecco okazję do wyjścia poza standardową radiologiczną diagnostykę i przepisywanie leków poprzez wprowadzenie manipulacji powięziowej do swojego podejścia terapeutycznego.

Ta książka pokazuje, jak pracować nad systemem powięziowym według klucza anatomiczno-biomechanicznego - z dala od ezoterycznych obciążeń, dotyczących wielu innych systemów pracy powięziowej. Opracowany przez autora czytelny system odwzorowania napięć powięziowych, podobny do systemów tensegrity, w wielu miejscach spójny z systemem akupunkturowym, daje nam potężne narzędzie diagnostyczne i terapeutyczne, aby jak najbardziej zbliżyć się do maksymy „ręka myśląca ma wielką moc”. Lektura tej książki z pewnością nauczy Wasze ręce „myśleć”.

Piotr Godek, ortopeda, osteopata

Autor
Luigi Stecco, Antonio Stecco
Przekład
Paweł Poncyljusz
Waga
1315 g
Format
200 x 270 mm
Ilość stron
272
Wydanie
III, 2019
ISBN
978-83-939274-0-1
254

ZOBACZ TAKŻE

Strona virgobooks.pl korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami przeglądarki internetowej. Polityka prywatności