MĄDROŚĆ CIAŁA

Czaszkowo-krzyżowe podejście do istoty zdrowia

Michael Kern
Dostępne
87,00 zł
Brutto
Jedno z najlepszych opracowań nt. terapii czaszkowo-krzyżowej, wywodzącej się z osteopatii. Książka podaje informacje wprowadzające oraz opisuje zaawansowane techniki terapeutyczne. Bogato ilustrowana, z mnóstwem odniesień do budowy układu nerwowego, opisuje tzw. system pierwotnego oddychania, będący podstawą tej metody pracy z ciałem. Autor pokazuje, jak uwolnić organizm z nagromadzonych napięć, które są podłożem wzorców choroby i tym samym przywrócić mu równowagę.

DOSTAWA: Paczkomat 12 zł. Kurier InPost: 13 zł. Kurier DPD 16 zł. Poczta Polska 16 zł. Za pobraniem kurier InPost 16 zł. Darmowa dostawa od 300 zł.

 

Terapia czaszkowo-krzyżowa w ciągu ostatnich lat zdobywa coraz większe uznanie. Korzysta z niej coraz więcej osób  – w  każdym wieku i z różnorodnymi dolegliwościami. Jest bardzo polecana również kobietom w ciąży oraz niemowlętom!

Terapia czaszkowo-krzyżowa została wpisana do rejestru NFZ
pod nazwą "terapia kraniosakralna".


Mądrość ciała prezentuje wyczerpujące wprowadzenie do biodynamicznego podejścia w terapii czaszkowo-krzyżowej. Opierając się na delikatnym dotyku dłoni terapeuty, podejście to zdaje się wyłącznie na życiowe siły ciała i jego wrodzone poczucie całości. Autor ukazuje, że możliwe jest uwolnienie napięć i nagromadzonego stresu, które są podłożem wzorców choroby i cierpienia ciała oraz umysłu. Mądrość ciała jest nieocenionym źródłem dla studentów i terapeutów oraz wszystkich czytelników, którzy chcą zrozumieć naturalne dążenie ciała do stanu zdrowia.

Autor prezentuje metodę zarówno od strony fizjologicznej, jak i w kontekście filozoficznym. Liczne ilustracje i odniesienia do budowy układu nerwowego sprawiają, że pozycja ta jest dobrym źródłem informacji dla terapeutów naturalnych, fizjoterapeutów i lekarzy oraz laików, którzy dopiero odkrywają to podejście.


"Z pierwszych zabiegów najlepiej pamiętam to, że poczułem się wysłuchany. Odniosłem takie wrażenie nie tylko z powodu słownego wsparcia i 'życzliwego ucha' terapeuty  – chociaż jestem pewny, że to też pomogło – lecz także dlatego, że nigdy wcześniej nie byłem dotykany w tak specyficzny sposób. Terapeuta położył dłonie na mojej głowie i w ciszy czekał. Nigdy nie doświadczyłem tak delikatnego, lecz przenikającego dotyku, ani też nie byłem w tak bliskim, a jednocześnie przestronnym kontakcie z drugą osobą. Ten kontakt obejmował mnie całego – mój umysł, ciało i serce.

Co więcej, nie był to jedynie bierny, statyczny proces. Odczuwałem wewnątrz mnie potężne zmiany. Pomiędzy dłońmi terapeuty a moim ciałem zachodziła niezakłócona, dynamiczna komunikacja. Ten kontakt był dostosowany do mnie - precyzyjny. Uświadomiłem sobie obecność uzdrawiających procesów w organizmie i pozwoliłem im działać." - Autor


Autor z książką

Michael Kern

D.O., R.C.S.T., M.I.Cr.A., N.D.,terapeuta czaszkowo-krzyżowy, osteopata i naturopata. Uczy terapii czaszkowo-krzyżowej od 1987 roku i jest wiodącym międzynarodowym nauczycielem propagującym biodynamiczne podejście tej terapii. Prowadzi kursy terapii czaszkowo-krzyżowej w USA, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Hiszpanii oraz we Włoszech. Założyciel i wykładowca Craniosacral Therapy Educational Trust w Londynie oraz wykładowca w College of Osteopaths, Uniwersytetu w Westminster oraz International Cranial Association. Książka "Mądrość ciała" jego autorstwa została przetłumaczona na 8 języków. 

 

 

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Podtytuł
Czaszkowo-krzyżowe podejście do istoty zdrowia
Autor
Michael Kern
Przekład
Marta Kulon, Dorota Tomczyk
Waga
820 g
Format
202 x 254 mm
Oprawa
miękka
Ilość stron
384
Wydanie
I, 2012
ISBN
978-83-923879-2-3
Virgo
262

Strona virgobooks.pl korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami przeglądarki internetowej. Polityka prywatności