MĄDROŚĆ CIAŁA

Czaszkowo-krzyżowe podejście do istoty zdrowia

Michael Kern
Obecnie brak w magazynie
87,00 zł
Brutto
Jedno z najlepszych opracowań nt. terapii czaszkowo-krzyżowej, wywodzącej się z osteopatii. Książka podaje informacje wprowadzające oraz opisuje zaawansowane techniki terapeutyczne. Bogato ilustrowana, z mnóstwem odniesień do budowy układu nerwowego, opisuje tzw. system pierwotnego oddychania, będący podstawą tej metody pracy z ciałem. Autor pokazuje, jak uwolnić organizm z nagromadzonych napięć, które są podłożem wzorców choroby i tym samym przywrócić mu równowagę.

DOSTAWA: Paczkomat 15 zł. Kurier InPost: 16 zł. Kurier DPD 17 zł. Poczta Polska 20 zł. Za pobraniem kurier InPost 20 zł. Darmowa dostawa od 300 zł.

 

CO ZAWIERA TA KSIĄŻKA? GŁÓWNE TEMATY

Mądrość ciała prezentuje wyczerpujące wprowadzenie do biodynamicznego podejścia w terapii czaszkowo-krzyżowej. Opierając się na delikatnym dotyku dłoni terapeuty, podejście to zdaje się wyłącznie na życiowe siły ciała i jego wrodzone poczucie całości. Autor ukazuje, że możliwe jest uwolnienie napięć i nagromadzonego stresu, które są podłożem wzorców choroby i cierpienia ciała oraz umysłu. Mądrość ciała jest nieocenionym źródłem dla studentów i terapeutów oraz wszystkich czytelników, którzy chcą zrozumieć naturalne dążenie ciała do stanu zdrowia.

Terapia czaszkowo-krzyżowa w ciągu ostatnich lat zdobywa coraz większe uznanie. Korzysta z niej coraz więcej osób - w  każdym wieku i z różnorodnymi dolegliwościami. Jest bardzo polecana również kobietom w ciąży oraz niemowlętom!

Autor prezentuje metodę zarówno od strony fizjologicznej, jak i w kontekście filozoficznym. Liczne ilustracje i odniesienia do budowy układu nerwowego sprawiają, że pozycja ta jest dobrym źródłem informacji dla terapeutów naturalnych, fizjoterapeutów i lekarzy oraz laików, którzy dopiero odkrywają to podejście.

OPINIE

Michael Kern przedstawia podejście czaszkowo krzyżowe w zrozumiały sposób, na podstawie własnego ich pojmowania i na podstawie praktyki klinicznej. Książka ta jest ważną pozycją i liczę na to, że trafi do szerokiego grona odbiorców.

- Franklin Sills M.A., R.C.S.T., założyciel Karuna Iinstitute w Devon, Anglia To niesamowite dzieło, głęboko inteligentne i niezwykle inspirujące. Michael dostarcza nam w nim wiele dobrego. Gdy przeczytasz tę książkę, od razu zapragniesz albo zostać terapeutą czaszkowo-krzyżowym, albo będziesz chciał natychmiast takiego znaleźć. Jeśli pracujesz z ciałem, przeczytaj te książkę. 

- Gabrielle Roth, założycielka Moving Center w Nowym Jorku

OD AUTORA

"Z pierwszych zabiegów najlepiej pamiętam to, że poczułem się wysłuchany. Odniosłem takie wrażenie nie tylko z powodu słownego wsparcia i 'życzliwego ucha' terapeuty  – chociaż jestem pewny, że to też pomogło – lecz także dlatego, że nigdy wcześniej nie byłem dotykany w tak specyficzny sposób. Terapeuta położył dłonie na mojej głowie i w ciszy czekał. Nigdy nie doświadczyłem tak delikatnego, lecz przenikającego dotyku, ani też nie byłem w tak bliskim, a jednocześnie przestronnym kontakcie z drugą osobą. Ten kontakt obejmował mnie całego – mój umysł, ciało i serce.

 

Co więcej, nie był to jedynie bierny, statyczny proces. Odczuwałem wewnątrz mnie potężne zmiany. Pomiędzy dłońmi terapeuty a moim ciałem zachodziła niezakłócona, dynamiczna komunikacja. Ten kontakt był dostosowany do mnie - precyzyjny. Uświadomiłem sobie obecność uzdrawiających procesów w organizmie i pozwoliłem im działać."

 

kern_2011.jpgMichael Kern

D.O., R.C.S.T., M.I.Cr.A., N.D.,terapeuta czaszkowo-krzyżowy, osteopata i naturopata. Uczy terapii czaszkowo-krzyżowej od 1987 roku i jest wiodącym międzynarodowym nauczycielem propagującym biodynamiczne podejście tej terapii. Prowadzi kursy terapii czaszkowo-krzyżowej w USA, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Hiszpanii oraz we Włoszech. Założyciel i wykładowca Craniosacral Therapy Educational Trust w Londynie oraz wykładowca w College of Osteopaths, Uniwersytetu w Westminster oraz International Cranial Association. Książka "Mądrość ciała" jego autorstwa została przetłumaczona na 8 języków.

Podtytuł
Czaszkowo-krzyżowe podejście do istoty zdrowia
Autor
Michael Kern
Przekład
Marta Kulon, Dorota Tomczyk
Waga
820 g
Format
202 x 254 mm
Oprawa
miękka
Ilość stron
384
Wydanie
I, 2012
ISBN
978-83-923879-2-3
Tematy
Holistyczne terapie manualne
Przywracanie zdrowia
Rozwijanie świadomości
Świadomość ciała
Virgo
262