Z ODWAGĄ W NIEZNANE

Jak znaleźć poczucie przynależności bez utraty siebie

Magda Witkowska

Dostępne
46,00 zł
Brutto
Doktor Brene Brown pokazuje, że prawdziwe poczucie przynależności wcale nie musi oznaczać rezygnacji z samego siebie oraz własnych przekonań - wręcz przeciwnie! Tylko jeśli pozostaniemy sobą oraz zachowamy własną autentyczność będziemy w stanie doświadczyć poczucia przynależności do samego siebie, które jest najważniejsze, by poczuć się szczęśliwym. Walka o samoakceptację i samokreację bez sztucznego oglądania się na to, co robią inni oraz konformizmu w imię przynależności do określonych grup sprawi, że będziesz w stanie wyrwać się ze społecznych schematów i zachować własne ‘ja’ - bez podporządkowania się innym ludziom bądź też konwenansom - w imię poczucia bezpieczeństwa.

Dostawa do Paczkomatów 8 zł. Poczta Polska 9 zł. Kurier 12 zł. Przesyłka za pobraniem 13 zł.
DARMOWA DOSTAWA OD 200 zł.

 

"Człowiek jest wolny tylko wtedy, gdy sobie uświadomi, że nigdzie nie przynależy, zupełnie nigdzie, ponieważ jego miejsce jest wszędzie. Cena jest wysoka, ale nagroda - wspaniała." 

- Maya Angelou


Nie bez powodu mówi się, że człowiek jest zwierzęciem stadnym. To w naszej ludzkiej naturze leży silna potrzeba poczucia przynależności, potrzeba bycia częścią jednej, większej całości - grupy społecznej, kulturowej czy też własnej rodziny. Bez tego często czujemy się słabi, samotni i nieszczęśliwi. Na równi z tym jednak bardzo często pragniemy zachować własną niezależność, swe indywidualne poglądy, przekonania oraz osobistą przestrzeń. Taki stan uczuć bardzo często wywołuje zagubienie oraz konflikt - boimy się, że przed nami tylko dwie drogi - konformizm widziany jako podporządkowanie się grupie, do której chcemy przynależeć bądź też samotność spowodowana chęcią kreowania własnej ścieżki.

Autorka pokazuje, że prawdziwe poczucie przynależności wcale nie musi oznaczać rezygnacji z samego siebie oraz własnych przekonań - a wręcz przeciwnie! Tylko jeśli pozostaniemy sobą oraz zachowamy własną autentyczność będziemy w stanie doświadczyć poczucia przynależności do samego siebie, które jest najważniejsze, by poczuć się szczęśliwym. 

 

„Poczucia przynależności nie da się zaznać za sprawą innych, jest to bowiem coś, co każdy z nas nosi w sercu. Prawdziwe poczucie przynależności osiąga ktoś, kto w pełni przynależy sam do siebie i w pełni w samego siebie wierzy. Przynależność do samego siebie wiąże się z koniecznością samotnego trwania przy swoim – odważnego wkraczania na bezdroża niepewności, wrażliwości i krytyki. To zadanie niezwykle trudne, zwłaszcza w świecie stanowiącym arenę walki politycznej i ideologicznej. Najwyraźniej zapomnieliśmy, że nawet gdy przebywamy w całkowitej samotności, cały czas łączy nas z innymi więź silniejsza od członkostwa w grupie, poglądów politycznych czy ideologii – więź miłości i człowieczeństwa. Niezależnie od tego, ile nas dzieli w sferze myśli i poglądów, wszyscy stanowimy część tej samej historii duchowej.”

Jeśli zdecydujemy się na walkę o samoakceptację bez oglądania się na to, co robią inni, wkroczymy na teren nieznany, pełen niejasnych i nowych zasad. Będziemy musieli skonfrontować się ze światem i jego ideologiami. Brené Brown przedstawia na to sposób: cztery praktyki, które – jeśli wdrożysz je do swojego codziennego życia – pozwolą ci wyrwać się ze społecznych ram i być sobą. Bez dostosowywania się, udawania czy podporządkowywania się innym w imię poczucia bezpieczeństwa.


 

Brené Brown

ma doktorat z kierunku pomoc społeczna, jest pracownikiem naukowym  w Kolegium Pracy Socjalnej przy Uniwersytecie w Houston. Jest autorką bestsellerów z listy "New York Timesa". Jest założycielką i szefową Daring Way, organizacji propagującej jej odkrycia dotyczące wrażliwości, odwagi, wstydu i poczucia własnej wartości w firmach, szkołach, społecznościach i rodzinach. Jej wygłoszone w 2010 roku podczas konferencji TEDx przemówienie "Potęga wrażliwości" należy do pięciu najczęściej oglądanych nagrań z konferencji TED na świecie. 

Podtytuł
Jak znaleźć poczucie przynależności bez utraty siebie
Magda Witkowska
Autor
Brené Brown
Waga
312 g
Format
141 x 218 mm
Ilość stron
184
Wydanie
I, 2018
ISBN
978-83-8087-523-4
272

Zobacz także

Strona virgobooks.pl korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami przeglądarki internetowej. Polityka prywatności