BIOLOGIA PRZEKONAŃ

Uwolnić moc świadomości, materii i cudów

Bruce Lipton
Dostępne
49,00 zł
Brutto

Nasza podświadomość może mieć silniejszą moc, niż nam się wydaje. To, o czym myślimy, jak postrzegamy świat, wpływa na nasze ciało i ogólne samopoczucie. I nie jest to bynajmniej stwierdzenie godne wróżki czy badacza zjawisk paranormalnych, a naukowa teza ukazująca biochemiczne skutki działania mózgu. Ciało i umysł człowieka są bowiem ze sobą ściśle powiązane, czy w to wierzymy, czy nie, a Biologia Przekonań pomaga nam zrozumieć te zależności w naukowy, aczkolwiek bardzo przystępny i rzeczowy sposób. Ta książka zmieni na zawsze to, co myślisz o swoich myślach i umyśle. Nowe, zdumiewające odkrycia biochemicznych skutków działania mózgu ukazują, iż twoje myśli wpływają na wszystkie komórki twojego ciała.

DOSTAWA: Paczkomat 15 zł. Kurier InPost: 16 zł. Kurier DPD 17 zł. Poczta Polska 20 zł. Za pobraniem kurier InPost 20 zł. Darmowa dostawa od 300 zł.

 

To nowe zaktualizowane i rozszerzone wydanie na 10-lecie wydania "Biologii przekonań".

Często nie doceniamy mocy podświadomości. „Biologia przekonań” to obowiązkowa lektura, jeśli chcesz poznać naukowe dowody na to, że to nie nasze geny, a styl życia determinuje nasz dobrostan. To, o czym myślimy, jak postrzegamy świat, wpływa na nasze ciało na poziomie pojedynczej komórki i zmienia nasze samopoczucie. Jest to naukowa teza ukazująca biochemiczne skutki działania mózgu. Ciało i umysł człowieka są bowiem ze sobą ściśle powiązane, czy w to wierzymy, czy nie, a Biologia Przekonań pomaga nam zrozumieć te zależności w naukowy, aczkolwiek bardzo przystępny i rzeczowy sposób.

Ta książka zmieni na zawsze to, co myślisz o swoich myślach i umyśle. Nowe, zdumiewające odkrycia biochemicznych skutków działania mózgu pokazują wpływ myśli na pojedyncze komórki twojego ciała.

Autor — uznany cytolog — opisuje te precyzyjne molekularne mechanizmy, dzięki którym to się dokonuje. Używając prostego języka, ilustracji, dowcipu oraz przykładów z dnia codziennego pokazuje jak nowa nauka — epigenetyka — rewolucjonizuje nasze zrozumienie związków pomiędzy ciałem i umysłem, a także bardzo istotnych jej konsekwencji dla życia naszego i globalnej zbiorowości ludzkiej.

„Biologia przekonań” jest przełomową pracą w dziedzinie nowej biologii. Bruce Lipton był profesorem szkoły medycznej na Uniwersytecie Wisconsin i uczonym prowadzącym prace badawcze na Uniwersytecie Stanforda. Jego eksperymenty z błoną komórkową, a także innych wiodących badaczy, szczegółowo zbadały mechanizmy, poprzez które komórki przyjmują i przetwarzają informację. Wykazują one, że geny i DNA nie kontrolują naszego życia biologicznego — to sygnały ze środowiska (z zewnątrz) komórki kontrolują DNA, włączając w to energetyczne sygnały pochodzące z naszych pozytywnych i negatywnych myśli.

Ta niosąca głęboką nadzieję synteza najnowszych i najlepszych badań w dziedzinach cytologii i fizyki kwantowej, jest niczym przeskok ewolucyjny w postrzeganiu - uświadamia nam, że nasze ciała mogą się zmieniać wraz z przekształcaniem naszych myśli. Pokazuje to jak nasze przekonania wpływają na fizyczne i psychiczne zdrowie.

Błyskotliwie napisana przez Bruce’a Liptona Biologia przekonań to wysoce pożądane antidotum na wszechobecny materializm współczesnego społeczeństwa. Inżynieria genetyczna wykorzystuje skutecznie ideę, że DNA jest zapisem całego życiowego rozwoju. Jednocześnie wychodzą na jaw niedostatki tego stanowiska. Biologia przekonań jest przeglądem ćwierćwiecza pionierskich badań na polu epigenetyki, ogłoszonej w 2004 przez The Wall Street Science Journal roku jako nowa, ważna dyscyplina. Osobisty styl książki czyni jej lekturę niezwykle łatwą i przyjemną.

Karl H. Pribram, M.D., Ph.D., (Hon. Multi) Emerytowany Profesor, Uniwersytet Stanford

CO ZAWIERA TA KSIĄŻKA? GŁÓWNE TEMATY

"Biologia przekonań" porusza następujące tematy:

  • świadome rodzicielstwo, wpływ rodziców na życie dziecka,
  • moc podświadomości i jej znaczenie w naszym życiu,
  • epigenetyka,
  • biologia komórki i błony komórkowej,
  • wpływ środowiska na ludzi,
  • fizyka kwantowa, jej związek z biologią,
  • wzrost i obrona.

W mojej książce wytyczam granicę, rysując przysłowiową linię na piasku. Po jednej stronie rozciąga się świat w ujęciu neodarwinistycznym, które przedstawia życie jako niekończącą się wojnę zwaśnionych, biochemicznych robotów. Po drugiej znajduje się Nowa Biologia, postrzegająca życie w kategoriach wspólnej wyprawy, której uczestnicy współdziałają ze sobą i potrafią sami się zaprogramować tak, aby wieść życie pełne radości. Kiedy przejdziemy na tę jasną stronę i zrozumiemy, na czym polega Nowa Biologia, przestaniemy wreszcie toczyć frakcyjne spory o to, co jest ważniejsze: dziedziczenie czy środowisko. Pojmiemy bowiem, że w pełni świadomy umysł wykorzystuje jako swój atut jedno, i drugie.

Humaniści mogą się obawiać, że w swej książce proponuję zawiły wykład naukowy, lecz ja im powiadam: Nie lękajcie się. Kiedy pracowałem na uczelni, męczyłem się w obowiązkowym trzyczęściowym sztywnym garniturze i ciasno zawiązanym krawacie, cierpiałem katusze podczas niekończących się zebrań, ale uczenie sprawiało mi ogromną przyjemność. I później, mimo że porzuciłem karierę akademicką, niejako kontynuowałem pracę dydaktyczną. Jeździłem po całym świecie z wykładami na temat zasad Nowej Biologii. Dzięki tym odczytom doszlifowałem umiejętność przedstawiania trudnych zagadnień naukowych w formie przystępnych prezentacji, wzbogaconych kolorowymi wykresami, z których sporo zamieściłem również w tej książce.

Rozdział pierwszy poświęcony jest „mądrym” komórkom; poruszam w nim kwestię, dlaczego i w jaki sposób możemy się od nich wiele dowiedzieć o naszych ciałach i umysłach. W rozdziale drugim przytaczam naukowe dowody wskazujące na to, ż geny nie sterują życiem. Przedstawiam w nim również najnowsze odkrycia epigenetyki, dynamicznie rozwijającej się dziedziny biologii, odsłaniającej tajniki mechanizmów, za pomocą których środowisko oddziałuje na społeczność komórek i zachowanie pojedynczych komórek bez naruszania kodu genetycznego. Ta gałąź wiedzy rzuca nowe światło na powstawanie i przebieg takich chorób jak rak czy schizofrenia, ujawniając ich niezwykle skomplikowany charakter.

Rozdział trzeci traktuje o błonie komórkowej, czyli ‘skórze’ komórki. Z pewnością więcej słyszeliście o jądrze komórki, w której mieści się DNA, niż o jej błonie. Zaawansowane badania coraz wyraźniej ujawniają jednak to, co stwierdziłem przed niemal trzydziestu laty: prawdziwym mózgiem zawiadującym czynnościami w przypadku pojedynczej komórki jest jej błona. Na podstawie najnowszych odkryć można sądzić, że ta wiedza przyczyni się do niebywałego postępu w medycynie.

W rozdziale czwartym zajmuję się oszałamiającymi osiągnięciami fizyki kwantowej. Jej zdobycze są wprost bezcenne dla zrozumienia istoty chorób i ich odpowiedniego leczenia. To prawdziwa tragedia, że konserwatywne środowisko medyczne jeszcze nie wprowadziło fizyki kwantowej do programów nauczania na wydziałach kształcących przyszłych lekarzy i nie wykorzystuje jej w swoich badaniach. (Sądząc jednak po odezwie ze strony moich słuchaczy, wielu przedstawicieli tego środowiska poszukuje nowych paradygmatów).

W rozdziale piątym wyjaśniam tytuł książki, Biologia przekonań. Pozytywne myśli znacząco wpływają na zachowanie i geny, ale tylko wtedy, gdy są one zgodne z wzorcami „wdrukowanymi” w podświadomość. Myśli negatywne mają równie potężny wpływ. Kiedy zrozumiemy, jak ten zespół pozytywnych i negatywnych przekonań, czyli nasza wiara, wpływa na naszą biologię, możemy tę wiedzę wykorzystać w naszym życiu tak, aby cieszyć się zdrowiem i szczęściem.

Rozdział szósty ujawnia, dlaczego zarówno komórkom, jak i ludziom potrzebny jest rozwój oraz w jaki sposób strach hamuje ten rozwój, a miłość, a przeciwieństwo strachu, mu sprzyja.

Rozdział siódmy skupia się na świadomym wychowaniu potomstwa. Rodzice muszą w pełni zdać sobie sprawę z tego, jaką rolę odgrywają w kształtowaniu przekonań dziecka i jaki wpływ ma biologia przekonań na całe jego późniejsze życie, a tym samym na dzieje ludzkiej cywilizacji. Ten rozdział nie jest przeznaczony tylko dla rodziców; każdy z nas był dzieckiem, a wgląd w to, jak zostaliśmy w dzieciństwie zaprogramowani, to prawdziwe objawienie!

Z kolei w Epilogu mówię o tym, w jaki sposób biologia przekonań pozwoliła mi uświadomić sobie konieczność powiązania dziedziny Ducha i dziedziny Nauki, rzecz kiedyś nie do pomyślenia dla naukowca-agnostyka. Jestem zaszczycony tym, że Watkins Mind Body Spirit, czasopismo wydawane przez najstarszą księgarnię ezoteryczną w Londynie, umieściło mnie na liście 100 Najbardziej Wpływowych Duchowych Autorytetów żyjących w naszych czasach. Moje nazwisko znalazło się w doborowym towarzystwie, obok Dalaj Lamy, Desmonda Tutu, Wayne Dyera, Thicha Nhata Hanhy, Deepaka Chopry, Gregga Bradena i mojego wydawcy, Louise Hay. Jakież to wyróżnienie dla kogoś, kto kiedyś badał wyłącznie mechanistyczny, materialny świat!

Czy jesteś gotów rozważyć alternatywę dla wizji świata i człowieka głoszonej przez współczesną medycyną – istnienie rzeczywistości, w której ludzkie ciało to coś więcej niż tylko biochemiczna machina? Czy jesteś gotów zaprząc swój podświadomy i świadomy umysł do tworzenia życia, w którym panują zdrowie, szczęście i miłości, bez pomocy inżynierii genetycznej i uzależnienia się od leków? Nie musisz niczego kupować ani do niczego się zobowiązywać. Wystarczy, że na chwilę ‘odłożysz na półkę’ archaiczne przekonania wpojone ci przez świat nauki i przez media, aby wypruwać nową, porywającą świadomość, jaka wyłania się z najnowszych pionierskich badań.

Fragment z książki „Biologia przekonań” – Bruce Lipton

DR BRUCE H. LIPTON

biolog komórkowy i wykładowca, jest uznawanym na całym świecie liderem w łączeniu nauki ze sprawami duchowymi. Pracował w Szkole Medycznej Uniwersytetu Wisconsin, a potem prowadził przełomowe badania nad komórkami macierzystymi na Uniwersytecie Stanforda. W 2009 roku dostał w Japonii prestiżową Goi Peace Award za swój wkład w harmonię świata.

ZOBACZ TAKŻE

Podtytuł
Uwolnić moc świadomości, materii i cudów
Autor
Bruce Lipton
Przekład
Sławomir Studniarz
Waga
592 g
Format
160 x 230 mm
Oprawa
twarda
Ilość stron
312
Wydanie
II, 2022
ISBN
978-83-960793-1-2
279