RADOŚĆ

Naucz się wyzwalać energię stłumionych uczuć

Alexander Lowen
Dostępne
39,00 zł
Brutto

Poddaj się swojemu ciału i odzyskaj radość! Aleksander Lowen, odkrywa na kartach tej książki, jak odzyskać naturalny, dziecięcy stan radości, poprzez ćwiczenia, które przywracają ciału witalność i wyzwalają energię ze stłumionych uczuć. Dzięki przeszło czterem dekadom własnej praktyki klinicznej, Lowen pokazuje nam, jak bolesne emocjonalne doświadczenia - wykorzystywanie seksualne, lęk przed śmiercią, złość czy złamane serce, którego doświadcza każdy człowiek w życiu - manifestują się w ciele. Uczy, w jaki sposób słuchać i odpowiadać na te unikalne sygnały w ciele, które są wewnętrznym krzykiem o wolność.

DOSTAWA: Paczkomat 15 zł. Kurier InPost: 16 zł. Kurier DPD 17 zł. Poczta Polska 20 zł. Za pobraniem kurier InPost 20 zł. Darmowa dostawa od 300 zł.

 

Pełne wigoru życie, które jest efektem terapii, niesie ze sobą wiele korzyści, jak chociażby większą satysfakcję seksualną czy wyższy poziom uduchowienia. Radość to wspaniały, przynoszący nadzieję i dokonujący transformacji przewodnik napisany przez jednego z pionierów terapii skierowanej na związek ciała i umysłu.

"Szczęście należy do pozytywnych uczuć w ciele; nie jest to domena rozumu. Nie można nastawić się na bycie szczęśliwym. Pozytywne uczucia w ciele biorą swój początek w tym, co możemy opisać jako 'dobre'. Jest to przeciwieństwem uczucia 'złe', które oznacza że zamiast pozytywnego pobudzenia występuje negatywne pobudzenie, a nawet lęk, rozpacz lub poczucie winy. Jeśli lęk czy smutek są zbyt intensywne, mamy skłonność do ich wypierania, i w rezultacie ciało staje się odrętwiałe i bez życia. Wyparcie uczuć skutkuje utratą zdolności odczuwania, którą nazywamy depresją. Jest to stan, który niestety może stać się sposobem na życie. Z drugiej zaś strony, kiedy wzrasta przyjemne pobudzenie, odczuwamy szczęście. Spotęgowane szczęście przeradza się zaś w ekstazę.

Kiedy żywotność ciała jest silna i witalna, uczucia, jak pogoda, zmieniają się. W jednej chwili możemy się złościć, potem kochać, a następnie płakać. Smutek może zmienić się w rozkosz tak szybko, jak po deszczu wychodzi słońce. Ta zmiana nastroju, tak jak zmiana pogody, nie zaburza równowagi osoby. Zmiany następują na powierzchni i nie zakłócają głębokiej pulsacji, która zapewnia jednostce dobre samopoczucie. Wypieranie uczuć jest niszczycielskim procesem, który ogranicza i zmniejsza wewnętrzny puls życia, wewnętrzną żywotność i stan radości. Z tego powodu, gdy wypieramy jedno uczucie, wyparciu ulegają też wszystkie inne. Jeśli wypieramy lęk, wypieramy też złość. Wypierając złość, wypieramy też miłość."

Dr ALEXANDER LOWEN (1910-2008)

Wybitny amerykański psychiatra i psychoterapeuta, początkowo był uczniem Wilhelma Reicha, po latach stworzył własne podejście terapeutyczne zwane bioenergetyką, której poświęcił ponad 60 lat życia. 

ZOBACZ TAKŻE

Podtytuł
Naucz się wyzwalać energię stłumionych uczuć
Autor
Alexander Lowen
Przekład
Kamila Jakimowicz
Waga
390 g
Format
140 x 210 mm
Ilość stron
312
Wydanie
II, 2019
ISBN
9788381433341
Czarna Owca
281
9788381433341