WIELKA KSIĘGA HIPNOZY

Teoria i praktyka hipnozy i autohipnozy

Werner J. Meinhold
Dostępne
149,00 zł
Brutto

Autor prezentuje w zrozumiały i kompletny sposób, podstawy zjawiska hipnozy oraz wyniki swoich badań, a także listę i opis większości schorzeń i zaburzeń psychosomatycznych, których leczenie przy pomocy hipnoterapii przynosi wymierne efekty.

Pierwsze polskie wydanie oparte jest na niemieckiej edycji z roku 2005, zaktualizowanej i uzupełnionej o najnowsze, dostępne w tamtym czasie wyniki badań.

Jest to zdecydowanie lektura obowiązkowa dla osób profesjonalnie zajmujących się hipnozą w medycynie, psychologii i psychoterapii. Dla wszystkich zainteresowanych szeroko rozumianą tematyką pomagania i doradztwa psychologicznego stanowi bogate, inspirujące źródło wiedzy.

DOSTAWA: Paczkomat 15 zł. Kurier InPost: 16 zł. Kurier DPD 17 zł. Poczta Polska 20 zł. Za pobraniem kurier InPost 20 zł. Darmowa dostawa od 300 zł.

 

Wielka księga hipnozy zgłębia i wyjaśnia w sposób wszechstronny temat hipnozy, który wciąż jeszcze jest nie w pełni poznany, wciąż jest mało dostępny i zrozumiały w społecznym odbiorze. Jest za to obłożony wieloma mitami i wyobrażeniami, stanowiącymi utrudnienie w profesjonalnym korzystaniu z możliwości, jakie hipnoza stwarza w terapii i pomaganiu.


Książka Wernera Meinholda to pierwszy na polskim rynku tak kompletny podręcznik i przewodnik po hipnozie, który całościowo - teoretycznie i praktycznie - omawia zjawisko hipnozy. Zawiera wiele praktycznych instrukcji, jak prowadzić hipnoterapię w leczeniu bardzo różnych zaburzeń o charakterze psychicznym, mentalnym, a także w odniesieniu do chorób ciała.

Meinhold przedstawia hipnozę zgodnie ze złożonością jej natury. Jako stan świadomości/umysłu-środowisko, w którym dokonuje się warunkowanie kluczowych mechanizmów naszego funkcjonowania, od początku życia i często na całe życie. Jako sferę świadomości, dzięki które uzyskujemy dostęp do nieświadomych zapisów i treści naszych doświadczeń. Jako proces koncentracji na kluczowych bodźcach otoczeni zewnętrznego i wewnętrznego. I wreszcie, jako skuteczną metodę psychoterapii, zwaną hipnoterapią.

W książce znajdziemy szczegółową i inspirującą analizę roli hipnozy w naszym "stawaniu się" - zarówno jako ludzkość, jak i jednostka. Meinhold utrzymuje hipnozę jako zjawisko, którego doświadcza rodzaj ludzki w procesie "stawania się", od pierwszego hominida aż do człowieka współczesnego, i jednocześnie jako fenomen, którego doświadcza każdy z nas, w naszym osobistym "stawaniu się", w codziennym życiu, od poczęcia aż do teraz.

Centralne miejsce w książce znajduje zjawisko sugestywnego wpływu - zarówno niezamierzonego, jak i zamierzonego. Wpływ ten oddziałuje na jakość naszego życia, naszego bycia w życiu, w relacjach z samym sobą i z innymi.

Główne przesłanie Wernera Meinholda to wezwanie, abyśmy poprzez uświadomienie sobie sugestywnego i hipnotycznego wpływu, jakiemu podlegamy, a także przez pracę nad jego odhipnotyzowaniem powrócili do siebie, do swoich potencjałów i powołania, tak aby w najbardziej możliwy świadomy sposób kształtować i przeżywać swoje życie."
O AUTORZE

Werner J. Meinhold (1.04.1944 - 17.10.2019) - niemiecki psychoterapeuta, hipnoterapeuta i naturopata, twórca metody psychoterapeutycznej H.I.T.T. (Hypno-Integrative Depth Psychological Therapy - Hipnointegracyjnej Psychoterapii Głębi).

Werner Meinhold był założycielem był założycielem i wieloletnim prezydentem honorowym International Federation of Integrative Depth Psychology in Thrapy and Research of Hypnosis (IGTH-INFIDEPTH), która aktualnie skupia Towarzystwa Hipnoterapeutyczne z Niemiec, Ekwadoru, Meksyku, Polski i Szwajcarii. Był również superwizorem i członkiem honorowym Polskiego Towarzystwa Hipnozy Terapeutycznej i Badań nad Hipnozą i organizatorem międzynarodowych kongresów i seminariów GTH/I-GTH w Meersburgu/Bodensee (od 1991).

Meinhold jest autorem i wydawcą kilu książek (przetłumaczonych na 5 języków), wielu artykułów i esejów na temat  hipnozy integracyjnej, psychoterapii i medycyny, autorem ponad 100 artykułów prasowych opublikowanych w międzynarodowych mediach.

ZOBACZ TAKŻE

Podtytuł
Teoria i praktyka hipnozy i autohipnozy
Autor
Werner J. Meinhold
Przekład
Ewa Makowska
Waga
907 g
Format
160 mm x 230 mm
Oprawa
twarda
Ilość stron
542
Wydanie
I, 2020
ISBN
978-83-941268-1-0
297
978-83-941268-1-0