MANDALA ŚWIADOMOŚCI CIAŁA (książka + DVD z ćwiczeniami)

Mary Bond
Dostępne
79,00 zł
Brutto

PREMIERA: marzec 2021

Praktyczny poradnik pomagający rozwijać świadomość ciała. Na płycie DVD dołączonej do książki znajdziesz 58 ćwiczeń i eksploracji audio i wideo. Regularna praktyka zaowocuje zwiększoną świadomością i lepszą koordynacją ciała, poczuciem pełni i obecności w ciele oraz pogłębieniem się świadomości linii środkowej ciała. Filozofia ciała, którą znajdziesz w tej książce, będzie ci służyć do końca życia. Podobnie jak w przypadku mandali, symbolu wykorzystywanego do skupienia umysłu, ciało składa się ze skomplikowanych sieci połączeń i splotów, przez które możemy korzystać ze swoich najwspanialszych zasobów.

Dostawa do Paczkomatów 8 zł. Poczta Polska 9 zł. Kurier 12 zł. Przesyłka za pobraniem 13 zł.
DARMOWA DOSTAWA OD 200 zł.

 

"Książka, którą trzymasz w ręku dotyczy tego co uniwersalne w pracy z ciałem. Jest głęboka, ugruntowana w rzetelnej wiedzy, wielowymiarowa i osadzona w kontekście codziennego życia. Ćwiczenia zaproponowane przez Mary Bond są praktyczne i kompleksowe, ugruntowane w naukach biologicznych, lecz równocześnie dotykają sfery odczuć."

Thomas Myers, autor książki Taśmy anatomiczne

Bycie obecnym we własnym ciele staje się wewnętrznym kompasem, który kieruje cię do najlepszego sposobu reagowania na nagłą sytuację. Jest to rytm wewnętrznej ciszy, chwila zauważenia szerokiej perspektywy pośród codziennych działań. To bycie żywym w swoim życiu.

Obserwacja własnych wrażeń zmysłowych, ruchu mojego ciała, nastrojów i zachowań stała się dla mnie sposobem na lepsze poznanie samej siebie. Zaczęłam zwracać uwagę na moje odczucia wewnętrzne i dzięki temu mogłam w końcu zacząć żyć świadomie oraz podejmować decyzje niepodyktowane przez ulotne nastroje. Technika poruszania się stała się dla mnie mapą mojego świata wewnętrznego.


Mandala ciała mówi o tym, co zyskujemy w praktyce, będąc w kontakcie ze swoim ciałem. Twoją umiejętnością praktyczną jest tu świadomość ciała. Pogłębianie tej umiejętności sprawi, że:

•   poprawi się twoja postawa, co korzystnie wpłynie na twój wygląd i zminimalizuje ból wynikający z wad postawy;

•  twój ruch nabierze wdzięku i stanie się wydajniejszy;

•  zwiększy się twoje zrozumienie siebie, polepszy się intuicja;

•  zdobędziesz narzędzia do radzenia sobie ze stresem w codziennych sytuacjach.

Wiedza ta będzie miała wpływ na jakość twojego życia i na to, jak twoje ciało będzie zmieniać się z wiekiem.


Praktyka somatycznych kontemplacji sprawi, że stopniowo będziesz w stanie skupiać się na nich coraz dłużej, polepszy się jakość twojej koncentracji, a w rezultacie twój mózg wykształci nowe połączenia neuronowe. Dzięki tym kontemplacjom poczujesz większe zrównoważenie i ześrodkowanie, osiągniesz większą  sprawność, twoje ruchy nabiorą gracji, a twoje ciało pozwoli ci na swobodną ekspresję. Jeżeli jednak będziesz wykonywać ćwiczenia machinalnie, to, niczym bezmyślnie intonowane mantry, nie przyniosą ci one żadnego pożytku.

Praktyka mandali ciała nie sprawi, że staniesz się silniejszy lub bardziej rozciągnięty, ćwiczenia nie sprawią też, że w krótkim czasie pozbędziesz się problemów z postawą i poruszaniem się. Regularna praktyka zaowocuje jednak zwiększoną świadomością i lepszą koordynacją ciała, poczuciem pełni i obecności w ciele oraz pogłębieniem się świadomości linii środkowej ciała. Filozofia ciała, którą podzielę się z tobą w tej książce, będzie ci służyć do końca życia.

 

Mary Bond Mandala świadomości ciała
Mary Bond

jest autorką książki
"Jak prawidłowo chodzić, stać, siedzieć",
(Virgo 2019)
fizjoterapeutką z 35-letnim doświadczeniem,
tancerką, terapeutką czaszkowo-krzyżową,
rolferką – instruktorką integracji strukturalnej,
której uczyła się bezpośrednio od dr Idy Rolf.


Autor
Mary Bond
Przekład
Anna Sitko
Format
202x254 mm
Oprawa
twarda
Ilość stron
284
Wydanie
I, 2021
ISBN
978-83-65400-26-0
300

Strona virgobooks.pl korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami przeglądarki internetowej. Polityka prywatności