TWOJE CIAŁO WIE, JAK CIĘ WYLECZYĆ

Odczytywanie kodu biologicznego choroby

Christian Flèche
Dostępne
32,00 zł
Brutto

Książka ta przełamuje stereotypowe myślenie o chorobie, wskazując, jak dzięki głębokiemu poznaniu samych siebie możemy odzyskać i zachować pełne zdrowie fizyczne i psychiczne.

Zwykle chorobę traktujemy jako nieszczęście, pech, skutek przypadku. Walczymy z nią, zażywając lekarstwa czy decydując się na interwencję chirurgiczną. Christian Fleche, psychoterapeuta, specjalista w zakresie NLP, wysuwa tezę, iż choroba istnieje po to, by nas leczyć. Jest ona zdrową biologiczną reakcją na wydarzenie, z którym nie potrafimy poradzić sobie emocjonalnie, i działa na rzecz przetrwania organizmu. Autor proponuje nową metodę, polegającą na odczytywaniu kodu biologicznego choroby, czyli przyczyn psychicznych, emocjonalnych, które ją wywołały. Docierając do nich i rozpoznając je, możemy leczyć ich skutki.

DOSTAWA: Paczkomat 15 zł. Kurier InPost: 16 zł. Kurier DPD 17 zł. Poczta Polska 20 zł. Za pobraniem kurier InPost 20 zł. Darmowa dostawa od 300 zł.

 

Uzmysłowienie sobie istniejących w naszej podświadomości wspomnień i odczuć, które w warunkach konfliktu mogą w naszym życiu lub w życiu naszych potomków dojść do głosu i spowodować chorobę, pozwoli nam podjąć próbę uporania się z nimi - tak by nie dopuścić do powstania choroby.

Autor dokładnie omawia tę metodę zwana totalną biologią, czy psychobiologią, poczynając od embriologii i wyjaśnienia związków łączących ciało, mózg, psychikę oraz kanały energetyczne. Wymienia m.in. rodzaje konfliktów, w różny sposób prowadzących do zachorowania, a także konkretne odczucia, które mogą oddziaływać patogennie na poszczególne narządy. Na potwierdzenie swoich tez przytacza wiele przykładów z własnej praktyki terapeutycznej.

"Biologia niczego nie pozostawia przypadkowi. Nieświadomość jest inteligentna. Możemy stwierdzić, że ta sekretna inteligencja działa, że nie istnieje choroba, która nie miałaby ukrytego sensu. Objawy choroby są reakcją na coś odległego w czasie, co stało się nie zauważalne. Powtórzmy raz jeszcze: przeważnie zauważamy wyłącznie reakcje, elementy postrzegalne bezpośrednio, podczas gdy za nimi tkwi inny element, który stal się niewidzialny, jakaś zapomniana akcja. Czasami mamy wrażenie, że naturę poniosło, że przesadziła. Sprawą zasadniczej wagi jest dotrzeć do akcji ukrytej za reakcją. Kiedy dostrzegamy przesadne skutki działania natury, widzimy jedynie reakcję. Jednak to akcja, która stała się niezauważalna, nadaje sens objawom chorobowym, to ona pozwala je złagodzić, to dzięki uświadomieniu jej sobie i nadaniu innego kierunku zawartej w niej energii wracamy do zdrowia. 

Wszelkie objawy pojawiają się, by leczyć przyczynę, która je wywołała. Celem jest zawsze uwolnienie nas od stresu, bez względu na postać, jaką przybierze.

Stwierdzenie, że choroby istnieją po to, by nas leczyć, mogłoby się wydawać nieco paradoksalne, wręcz prowokacyjne... Lekarstwo znajduje się tuż-tuż, na wyciągnięcie ręki, możemy po nie sięgnąć lub go nie zauważyć. Słowo zostało wypowiedziane, ostrzeżenie padło, informacja jest dostępna, istnieje w konkretnym celu, do nas zaś należy wybór: usłyszeć ją lub nie, rozszyfrować lub nie. Choroba oferuje nam dodatkową szansę na przetrwanie."

ZOBACZ TAKŻE

Podtytuł
Odczytywanie kodu biologicznego choroby
Autor
Christian Flèche
Przekład
Ewa Pfeifer
Waga
357 g
Format
144 x 203 mm
Oprawa
miękka
Ilość stron
280
Wydanie
II, 2015
ISBN
978-83-619-8745-1
Tematy
Przywracanie zdrowia
Rozwijanie świadomości
Totalna biologia/Biodekodowanie
302
978-83-619-8745-1