DOGADAĆ SIĘ Z NASTOLATKIEM

Dojrzałość i szacunek w relacji

Agnieszka Kozak, Joanna Berendt
Ostatnie sztuki w magazynie
48,00 zł
Brutto

Nowa książka dla tych, którzy odnaleźli wsparcie w Dogadać się z dzieckiem albo szukają sposobów na bardziej harmonijne porozumienie ze swoim nastolatkiem lub nastolatką.

Kolejne pokolenie młodych ludzi przechodzi ze świata dzieci do świata dorosłych. To trudna droga zarówno dla nich, jak i dla nas, rodziców, którzy im towarzyszymy. Chcemy cię zaprosić do podróży, która jest towarzyszeniem młodemu człowiekowi w jego odkrywaniu swojej wolności, godności i wartości.

DOSTAWA: Paczkomat 15 zł. Kurier InPost: 16 zł. Kurier DPD 17 zł. Poczta Polska 20 zł. Za pobraniem kurier InPost 20 zł. Darmowa dostawa od 300 zł.

 

Świat młodych osób wyłania się z różnorodności pragnień, oczekiwań oraz samodzielnego budowania Ja, które możliwe jest wtedy, gdy dziecko ma wsparcie w silnym, rozumiejącym, akceptującym i towarzyszącym mu w tej drodze dorosłym. Nastolatek jak mało kto potrzebuje empatycznego i cierpliwego towarzysza. Dlatego w każdym rozdziale wskazujemy, jak rodzic może zadbać o siebie, by znajdować w sobie siłę, empatię i wyrozumiałość w tej kilkuletniej, pełnej wyzwań przygodzie.

CO ZAWIERA TA KSIĄŻKA? GŁÓWNE TEMATY

 • Omówienie różnych problemów mogących występować w relacji rodzic-nastolatek i propozycje rozwiązań.
 • Pokazanie, w jaki sposób możemy pomóc nastolatkom w czasie eksperymentów życiowych, sprawdzania, przyglądania się, kształtowania się nowego człowieka.
 • Wytłumaczenie, jak łączyć potrzeby rodzica i nastolatka tak, by każdy czuł się zrozumiany i zauważony.
 • Pokazanie możliwych do wdrożenia sposobów reagowania i rozmawiania, być może innych niż te, które znałeś/aś do tej pory. Jest to komunikacja oparta na Porozumieniu bez Przemocy i to właśnie porozumienie jest w niej kluczem.

KORZYŚCI Z PRZECZYTANIA KSIĄŻKI

Z tej książki dowiecie się:

 • Jak towarzyszyć nastolatkowi w odkrywaniu wolności, godności i własnej wartości?
 • Co zwiększy szansę na empatyczną komunikację z dorastającym dzieckiem?
 • Jak w ciągłej zmienności odnaleźć to, co nas łączy?
 • W jaki sposób możemy odkrywać potrzeby stojące za zachowaniami, które nas irytują, niepokoją lub męczą?
 • Jak nie przenosić na dziecko własnych oczekiwań, uprzedzeń i lęków?
 • W jaki sposób rozwój mózgu w okresie dorastania wpływa na zachowanie twojego dziecka?
 • Co może zrobić rodzić, by zadbać o siebie i odnaleźć w sobie siłę, empatię i wyrozumiałość w tej kilkuletniej przygodzie?

Chcemy zaprosić cię do tego, by w towarzyszeniu nastolatkowi każdego dnia zwracać uwagę na siebie w relacji z nim i na niego w jego trudzie relacji z samym sobą. Wierzymy, a doświadczenie wielu lat pracy to potwierdza, że to rozumienie siebie nawzajem pozwala dojrzewać obu stronom do budowania satysfakcjonującej więzi opartej na szacunku, bliskości i akceptacji.

Zależy nam na dialogu, w którym młody człowiek jest uwzględniany w swojej indywidualności i wyłaniającej się z  dzieciństwa tożsamości. Jesteśmy przekonane, że obecnie nastolatki wyjątkowo potrzebują bezpiecznej przestrzeni, gdzie mogą odetchnąć, doświadczać bezpieczeństwa i akceptacji, by w tych warunkach móc wzrastać.

AUTORKI

DR AGNIESZKA KOZAK - ma w swoim doświadczeniu ponad 18 lat pracy trenerskiej i konsultanckiej w korporacjach: farmacja, bankowość, produkcja, budownictwo. Jako trener, konsultant, coach i terapeuta łączy w swojej pracy te kompetencje, co zdecydowanie zwiększa efektywność prowadzonych procesów. Kocha to, co robi i robi to, co kocha.

Wspiera rodziców nastolatków, prowadząc warsztaty oparte na Porozumieniu bez Przemocy. Prowadzi również warsztaty dla małżeństw, podczas których wspiera uczestników w odnajdywaniu ich języka miłości. Jest twórcą studiów podyplomowych, których bazą merytoryczną jest Porozumienie bez Przemocy. Pracuje też z nastolatkami, wspierając ich w budowaniu własnej tożsamości.

Prywatnie mama dorosłej nastolatki, której empatia pomogła przejść przez trudne momenty w tej jakże pięknej i wymagającej relacji.

JOANNA BERENDT - coach akredytowany przez ICF (PCC International Coach Federation), jest trenerką rozwoju osobistego, certyfikowana przez CNVC (Center for Nonviolent Communication) trenerką Porozumienia bez Przemocy oraz mediatorką NVC. Od lat pracuje indywidualnie i z zespołami, z biznesem, edukacją oraz rodzicami i nastolatkami. Towarzyszy jednostkom i organizacjom w rozwoju, wspiera w odkrywaniu i pełniejszym wykorzystywaniu ich wewnętrznego potencjału. Prowadzi sesje i warsztaty coachingu rodzicielskiego, wspierając rodziców w budowaniu z dziećmi relacji opartej na wzajemnym zrozumieniu, szacunku i bezwarunkowej akceptacji.

Jest współautorką książek i publikacji inspirowanych coachingiem i NVC: "Dogadać się z dzieckiem. Coaching, Empatia, Rodzicielstwo", serii "Przyjaciele żyrafy. Bajki o empatii", "Empatia zmienia nas, szkołę, świat", "Alfabet empatii", "Harmonia w życiu prywatnym i w biznesie", "Coaching: katalizator rozwoju organizacji", "Dogadać się z innymi, czyli Porozumienie bez Przemocy nie tylko w życiu organizacji" i "Coaching jako konstruktywny dialog".

Uwielbia aktywne spędzanie czasu, pisanie i malarstwo Vedic Art. Jest certyfikowaną trenerką tej metody. Prywatnie jest mamą dwójki energicznych i ciekawych świata dzieci.

ZOBACZ TAKŻE

Podtytuł
Dojrzałość i szacunek w relacji
Autor
Agnieszka Kozak, Joanna Berendt
Waga
386 g
Format
170 x 240 mm
Oprawa
miękka
Ilość stron
250
Wydanie
I, 2020
ISBN
978-83-63860-47-9
Tematy
Relacje
Rodzicielstwo
Co Ja Na To
306
978-83-63860-47-9