STAŃ SIĘ, CZYM JESTEŚ

Alan Watts
Dostępne
31,00 zł
Brutto

Zbiór pism Alana Wattsa dotyczących wyzwań, jakie stoją przed człowiekiem poszukującym swego prawdziwego „ja”. Prawdopodobnie nikt tak jak Alan Watts nie potrafi tłumaczyć myśli Wschodu na język współczesnego mieszkańca zachodniego świata. Posiada wyjątkowy dar pięknego pisania na temat tego, co nie do opisania. Watts jest mistrzem ulotnej, sugestywnej i wyszukanej prozy. Jego styl pisarski jest tak potoczysty, że łatwo przeoczyć wybuchową, radykalną, a nawet rewolucyjną istotę jego przesłania: ego człowieka Zachodu (wywyższająca się jaźń, którą nasza cała cywilizacja starannie zaprojektowała, aby nas wspierać i chronić) po prostu nie istnieje...

DOSTAWA: Paczkomat 10 zł. Poczta Polska 10 zł. Kurier InPost: 11 zł. Kurier DPD 13 zł. Za pobraniem kurier InPost 13 zł. Darmowa dostawa od 200 zł.

 

Jak pisał Alan Watts: „Życie dzieje się tylko w tej chwili i to właśnie w niej ma charakter wieczny i nieprzerwany, ponieważ ta obecna chwila jest nieskończenie mała. Nim zdążymy się jej przyjrzeć i spróbować ją zbadać, znika na zawsze. Chińczycy nazwali ten ruch i ciągłą zmianę tao… Pewien mędrzec mówił, że gdy staramy się z nim współgrać, natychmiast je tracimy. Ale nie do końca miał rację. Tak się bowiem dziwnie składa, że nie sposób się od niego oderwać. Nawet jeśli nasze myśli błąkają się po przeszłości lub przyszłości, to i tak nie możemy uciec bieżącej chwili”. Kiedy pojmuje się to w ten sposób, „stawanie się, czym jesteśmy” jest jednocześnie czymś niemożliwym do wykonania, jak i niepodważalnym faktem. 

Alan Watts (1915-1973) – brytyjski filozof, pisarz, teolog, popularyzator myśli Wschodu, jeden z najwybitniejszych badaczy doświadczeń mistycznych i pionierów badań nad odmiennymi stanami świadomości.


Czy wiesz, gdzie znajduje się Twoje centrum? Jeśli ktoś poprosi, o wskazanie go na poziomie ciała, pokażesz głowę czy klatkę piersiową? A może jeszcze coś innego? Zdaniem Alana Wattsa, większość osób reprezentujących zachodnią kulturę, wskaże przestrzeń między uszami, Azjaci natomiast - serce albo splot słoneczny, czyli tzw. umysł serca. Zachęcamy do obejrzenia filmu, który wyjaśnia tę kwestię - odnosząc się do pojęć takich jak JA, ego oraz Jaźń:

Autor
Alan Watts
Przekład
Dariusz Misiuna
Waga
238 g
Format
148 x 206 mm
Oprawa
miękka
Ilość stron
172
Wydanie
Warszawa, 2020
ISBN
9788388922688
Okultura
307

ZOBACZ TAKŻE

Strona virgobooks.pl korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami przeglądarki internetowej. Polityka prywatności