MANDALA ŚWIADOMOŚCI CIAŁA (książka + DVD z ćwiczeniami)

Mary Bond
Dostępne
79,00 zł
Brutto

Na płycie DVD dołączonej do książki znajdziesz 58 ćwiczeń i eksploracji audio i wideo - a w książce solidną porcję wiedzy opartej na najnowszych odkryciach naukowych dotyczących tego, jak pogłębiać świadomość ciała. Dowiesz się m. in.: jak ćwiczyć powięź, w jaki sposób pogłębiać interocepcję, co to jest tensegracja, biotensegracja i jak je w praktyce zastosować w ruchu. To wspaniały przewodnik dla tancerzy, joginów, osób zajmujących się masażem, terapią czaszkowo-krzyżową, itp., oraz dla każdego, kto chciałby być w dobrym kontakcie z sobą samym, mieć poczucie pełni i obecności, oraz lepszą koordynację i lekkość poruszania się.

DOSTAWA: Paczkomat 15 zł. Kurier InPost: 16 zł. Kurier DPD 17 zł. Poczta Polska 20 zł. Za pobraniem kurier InPost 20 zł. Darmowa dostawa od 300 zł.

 

"Książka, którą trzymasz w ręku dotyczy tego co uniwersalne w pracy z ciałem. Jest głęboka, ugruntowana w rzetelnej wiedzy, wielowymiarowa i osadzona w kontekście codziennego życia. Ćwiczenia zaproponowane przez Mary Bond są praktyczne i kompleksowe, ugruntowane w naukach biologicznych, lecz równocześnie dotykają sfery odczuć."

Thomas Myers, autor książki Taśmy anatomiczne

KORZYŚCI Z PRZECZYTANIA KSIĄŻKI

Mandala ciała mówi o tym, co zyskujemy w praktyce, będąc w kontakcie ze swoim ciałem. Twoją umiejętnością praktyczną jest tu świadomość ciała. Pogłębianie tej umiejętności sprawi, że:

•   poprawi się twoja postawa, co korzystnie wpłynie na twój wygląd i zminimalizuje ból wynikający z wad postawy;

•  twój ruch nabierze wdzięku i stanie się wydajniejszy;

•  zwiększy się twoje zrozumienie siebie, polepszy się intuicja;

•  zdobędziesz narzędzia do radzenia sobie ze stresem w codziennych sytuacjach.

Wiedza ta będzie miała wpływ na jakość twojego życia i na to, jak twoje ciało będzie zmieniać się z wiekiem.

Praktyka somatycznych kontemplacji sprawi, że stopniowo będziesz w stanie skupiać się na nich coraz dłużej, polepszy się jakość twojej koncentracji, a w rezultacie twój mózg wykształci nowe połączenia neuronowe. Dzięki tym kontemplacjom poczujesz większe zrównoważenie i ześrodkowanie, osiągniesz większą  sprawność, twoje ruchy nabiorą gracji, a twoje ciało pozwoli ci na swobodną ekspresję. Jeżeli jednak będziesz wykonywać ćwiczenia machinalnie, to, niczym bezmyślnie intonowane mantry, nie przyniosą ci one żadnego pożytku.

Praktyka mandali ciała nie sprawi, że staniesz się silniejszy lub bardziej rozciągnięty, ćwiczenia nie sprawią też, że w krótkim czasie pozbędziesz się problemów z postawą i poruszaniem się. Regularna praktyka zaowocuje jednak zwiększoną świadomością i lepszą koordynacją ciała, poczuciem pełni i obecności w ciele oraz pogłębieniem się świadomości linii środkowej ciała. Filozofia ciała, którą podzielę się z tobą w tej książce, będzie ci służyć do końca życia.

Mary Bond

jest autorką książki
Jak prawidłowo chodzić, stać, siedzieć (Virgo 2019),
fizjoterapeutką z 35-letnim doświadczeniem,
tancerką, terapeutką czaszkowo-krzyżową,
rolferką – instruktorką integracji strukturalnej,
której uczyła się bezpośrednio od dr Idy Rolf.

Obejrzyj jedną z 58 praktyk zawartych na płycie DVD dołączonej do książki:

ZOBACZ TAKŻE

Autor
Mary Bond
Przekład
Anna Sitko
Waga
821 g
Format
202x254 mm
Oprawa
twarda
Ilość stron
284
Wydanie
I, 2021
ISBN
978-83-65400-26-0
Virgo
308
978-83-65400-26-0