MIŁOŚĆ DZIEŃ PO DNIU

Jak tworzyć udane związki dzięki komunikacji, świadomości i NVC

Emilia Kulpa-Nowak
1 (liczba ocen)
Dostępne
46,00 zł
Brutto

Premiera: 10.06.2022

Aby świadomie tworzyć piękne relacje i pielęgnować miłość, bliskość i zaufanie, potrzebujemy się dobrze porozumiewać. Czystsza komunikacja, bardziej wprost i szczera, pozwoli Wam doświadczyć bliskości, autentycznego życia i otworzyć się na języka serca. Z książki dowiesz się, o co chodzi Twojej bliskiej osobie, jak się porozumieć, jak radzić sobie z emocjami, w jaki sposób dbać o potrzeby. Poznasz także kilka pułapek komunikacyjnych, w które wpadamy w prozie codzienności i zobaczysz, jak je skutecznie omijać, by Wasza miłość mogła kwitnąć dzień po dniu.

PRZEJDŹ DO EBOOKA >

DOSTAWA: Paczkomat 10 zł. Poczta Polska 10 zł. Kurier InPost: 11 zł. Kurier DPD 13 zł. Za pobraniem kurier InPost 13 zł. Darmowa dostawa od 200 zł.

 

"W czasach, kiedy świat stanął na głowie, trzeba stawiać na to, co najważniejsze.
Na relacje z ludźmi, szczególnie z naszymi bliskimi. Nie ma nic cenniejszego.
W tej książce znajdziecie podpowiedź, jak się komunikować, żeby się porozumieć.
Jak słuchać i być wysłuchanym. Serdecznie polecam."

Dorota WellmanKomunikacja to dziedzina, w której wciąż i wciąż możemy stawać się lepsi, sprawniejsi i nie tylko lepiej mówić, ale też lepiej słuchać.
Podstawą związku jest miłość rozumiana jako otwarte serce, chęć usłyszenia siebie i nawiązania ze sobą bliskiej relacji, uzdrowienia swojego wewnętrznego głosu, który mówi czule i ciepło. Miłość to także miękkie ciało, otwartość na siebie, branie dla siebie dobra od świata. Wtedy możemy też obdarować tą miłością innych.

W związku tańczymy na linie, balansując pomiędzy odpowiedzialnością za siebie i swoje uczucia i potrzeby a wpływaniem na partnera. Nasze zachowanie zawsze ma jakiś wpływ i druga osoba decyduje, co z tym wpływem zrobi, jednak może być jej trudno z niejednym naszym działaniem, a przecież chcemy to uwzględnić.

Każdego dnia kochamy się i każdego dnia pojawiają się różne sprawy, a może i komplikacje, wyzwania. Każdego dnia od nowa podejmujemy decyzję, że chcemy ze sobą być, że wybieramy właśnie tę osobę, że nie robimy miejsca na nic nowego, bo to, co jest, jest tym, czego chcemy. Każdego dnia komunikujemy się w sprawach bieżących, logistycznych. Każdego dnia ustalamy, co chcemy robić i kto ma co załatwić, aby zadbać o nasz dom. Każdego dnia patrzymy na siebie, dotykamy się i budujemy naszą bliskość.
Pielęgnując związek każdego dnia, jesteśmy bliżej siebie. I oczywiście bliżej naszych potrzeb.

Tyle osób w swoich związkach hoduje gniew. Każdego dnia zabijają się oczekiwaniami, zarzutami, opuszczeniem, wycofaniem. Ranią się i zakopują swoją bliskość. A za czym tęsknią? Za bliskością. Za byciem widzianym, słyszanym, ważnym, wziętym pod uwagę, kochanym...
Związek buduje nasza świadomość i komunikacja. Komunikacja, która jest wyborem - wyborem bliskości i wolności; wyborem ciepła i przynależności; wyborem bycia i życia razem. Dzień po dniu.

Zawarłam w tej książce wszystko to, co wnieśli do mojego życia uczestnicy szkoleń i klienci indywidualni, mówiąc "ale mój mąż", "ale moja żona", szukając wsparcia w komunikowaniu się tak, by prośby miały szansę być spełnione, oczekiwania nie zabijały relacji, a bliskość była naturalną konsekwencją bycia ze sobą w szczerości.

W każdym rozdziale znajdziesz także praktyczne ćwiczenia - dla siebie lub dla Was. Możesz czytać tę książkę samodzielnie lub możecie ją czytać razem. I podobnie z ćwiczeniami - możecie je robić wspólnie lub tylko Ty.

Autorka
Foto Emilia Kulpra-Nowak przycięte.pngEmilia Kulpa-Nowak

specjalizuje się w świadomym budowaniu relacji poprzez komunikację, łączność z uczuciami i potrzebami oraz dojrzałą empatię. Jest certyfikowaną trenerką NVC (Porozumienia bez przemocy) i praktyczką Resonant Healing. Pracuje z dorosłymi indywidualnie i grupowo. Jest także autorką książki dla rodziców "Jak budować relację z dzieckiem?" i nagrywa podcast Poziom Miłości.
emiliakulpanowak.pl 

ZOBACZ TAKŻE

Podtytuł
Jak tworzyć udane związki dzięki komunikacji, świadomości i NVC
Autor
Emilia Kulpa-Nowak
Waga
370 g
Format
145 x 207 mm
Oprawa
twarda
Ilość stron
196
Wydanie
I, 2022
ISBN
978-83-65400-35-2
Virgo
318
1 (liczba ocen)

lektura dla dwojga:)
Nie doczytałam jej jeszcze do końca, bo czytamy ją wspólnie z mężem powoli, czasami o czymś dyskutujemy, omawiamy nasze osobiste wątki. Nie przeszkadza mi to jednak już teraz jej polecić, szczególnie parom, np. jako prezent na rocznicę czy walentynki. Książkę czyta się bardzo dobrze, jest pięknie wydana. A przede wszystkim naprawdę daje do myślenia i pozwala wprowadzić zmiany, które służą bliskiej, głębokiej relacji.
Iza 2022-11-14

Strona virgobooks.pl korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami przeglądarki internetowej. Polityka prywatności