WŁASNE SZCZĘŚCIE. TOM 1

Podstawy ustawień rodzin

Sophie Hellinger
Dostępne
59,00 zł
Brutto

Podręcznik wprowadzający w podstawy klasycznych ustawień rodzin w połączeniu z rozwojem Nowych Ustawień Rodzin.

Pozwoli Ci zrozumieć i poznać praktyczne aspekty pracy metodą Berta Hellingera. Znajdziesz w nim także wszystko, co ma znaczenie dla Ciebie, Twojej rodziny oraz Twojego szczęścia, zdrowia i sukcesu. 

Sophie Hellinger wyjaśnia na czym polega systemowy porządek, któremu podlegają wszelkie relacje z ludźmi. Dzięki licznym medytacjom przedstawionym w książce, będziesz w stanie samodzielnie pracować nad przywróceniem systemowej równowagi. 

DOSTAWA: Paczkomat 15 zł. Kurier InPost: 16 zł. Kurier DPD 17 zł. Poczta Polska 20 zł. Za pobraniem kurier InPost 20 zł. Darmowa dostawa od 300 zł.

 

Ten praktyczny podręcznik jest wprowadzeniem do metody ustawień systemowych – niekonwencjonalnej, ale niezwykle skutecznej formy terapii rodzin, stworzonej przez znanego na całym świecie psychoterapeutę niemieckiego, Berta Hellingera. 

Książka systematyzuje wiedzę i doświadczenie płynące z lat pracy Hellingera, składające się na klasyczne ustawienia rodzin. Poszerza też temat o wizję tzw. Nowych Ustawień Rodzin, która wyewoluowała podczas lat pracy. 

Tom 1 jest wprowadzeniem w Nowe Ustawienia Rodzin, które w porównaniu do klasycznych ustawień, są jeszcze bardziej intuicyjne. Autorka tak opisuje ten nowy sposób:

„Zamiast całej rodziny ustawia się na początku reprezentanta klienta oraz jego reprezentanta jego problemu. Reprezentant doświadcza siebie jako medium, które przejmuje jakaś inna Siła i nim porusza. (...) Takie ustawienie tworzone jest bardzo powoli i przez większość czasu odbywa się w absolutnej ciszy, wymaga to od prowadzącego wyostrzonej intuicji, głębokiej empatii oraz daru postrzegania pozazmysłowego."

Autorka książki, żona Hellingera, Sophie, ponadto opisuje dynamiki, jakie działają w rodzie oraz tzw. Porządki Miłości, będące podstawą równowagi systemowej. Dostarcza również konkretnych wskazówek niezbędnych do pracy tą metodą i przemyśleń, które wesprą Cię na Twojej drodze. 

Dzięki zastosowaniu Porządków Miłości, które Bert Hellinger studiował każdego dnia i z którymi zapoznał także i mnie, miałam możliwość zgromadzić własne doświadczenia, a tym samym dotrzeć w sobie do pokładów wewnętrznej radości i spełnienia. Wszystko to zebrałam i opisałam w tej książce, wyrażając na swój własny sposób – dla wszystkich Was poszukujących własnego szczęścia, własnej radości i miłości do życia.Niech Was ona wspiera i towarzyszy Wam, abyście i Wy odnaleźli drogę do Waszego własnego szczęścia.

Sophie Hellinger

Książka ta skierowana jest do:

 • osób, które chciałyby nauczyć się pracy metodą ustawień rodzinnych,
 • osób, które poszukują rozwiązania własnych osobistych problemów.

CO ZNAJDZIESZ W KSIĄŻCE „WŁASNE SZCZĘŚCIE”?

Książka pozwala poznać od podstaw metodę ustawień rodzinnych, w tym: 

 • początki, ewolucję i przebieg ustawień rodzinnych,
 • podstawowe prawa i hierarchię w relacjach rodzinnych i relacjach partnerskich,
 • dynamiki różnych relacji (np. relacja rodzic-dziecko, relacja z matką, uwikłanie) czy zdarzeń (takich jak aborcja, choroba, adpocja),
 • pojęcia wprowadzające do pracy metodą ustawień rodzinnych, dotyczące m.in. pola duchowego, roli i odpowiedzialności ustawiającego, klienta oraz reprezentantów,
 • praktyczne aspekty prowadzenia i przebiegu ustawień rodzinnych,
 • wpływ systemu rodzinnego na zdrowie,
 • perspektywy Nowych Ustawień Rodzinnych.

Zawiera wiele przykładów, metod radzenia sobie z określonymi zdarzeniami, a także liczne medytacje, za pomocą których możesz pracować nad przywróceniem równowagi systemowej.

W ustawieniach rodzin dzięki uczestnictwu reprezentantów bardzo szybko staje się jasne, kim są ci wykluczeni i w jaki sposób można ich przywrócić na łono rodziny oraz jak ich na powrót przyjąć do naszego serca – ku uldze wielu członków tego rodu. 

KORZYŚCI Z PRZECZYTANIA KSIĄŻKI

Jeżeli chcesz nauczyć się, jak pracować metodą ustawień rodzinnych, książka dostarczy Ci: 

 • teoretycznej i praktycznej wiedzy na temat ustawień,
 • konkretnych wskazówek związanych z prowadzeniem sesji,
 • licznych narzędzi do wykorzystania, takich jak medytacje, uwalniające zdania czy obrazy wybranych chorób,
 • inspiracji i motywacji, aby rozwijać się w tym kierunku.

Jeżeli szukasz tytułowego „własnego szczęścia”, dzięki tej książce:

 • poznasz i zrozumiesz lepiej dynamiki Twoich rodzinnych relacji,
 • spojrzysz z nowej perspektywy na swoją relację partnerską i wątki takie jak: partnerstwo, ślub, spełnienie seksulane, dzieci, wolność, granice, rozstanie i wiele innych,
 • poznasz trzy magiczne słowa ważne w każdej relacji,
 • będziesz lepiej radzić sobie z różnymi zdarzeniami w życiu Twoim i Twojej rodziny.

Relacje między ludźmi udają się tylko zgodnie z pewnymi zasadami. Miłość również musi im się podporządkować. Jeśli znamy te zasady, miłość również się powiedzie. Kiedy je naruszamy, zawodzi nawet największa miłość. 

Sophie Hellinger

PATRONAT

Książka „Własne szczęście” jest objęta patronatem Instytutu Anny Choińskiej.

Instytut wspiera ludzi poprzez warsztaty oraz sesje indywidualne z zakresu m.in. Nowych Ustawień Rodzin w Ciszy metodą Berta i Sophie Hellinger: https://choinska.com.pl/instytut/


Cytując autorkę: w tej książce znajdziesz wszystko, co ma znaczenie dla Ciebie, Twojej rodziny oraz Twojego szczęścia, zdrowia i sukcesu. 

Jeżeli jeszcze nie wiesz, czy ta książka jest dla Ciebie, obejrzyj nagranie autorki, dostępne tutaj: 

Sophie Hellinger

Sophie Hellinger

Od 2018 roku Sophie Hellinger jest jedyną wiodącą przedstawicielką marki Original Hellinger Familienstellen. W jej seminariach i kongresach wzięło udział tysiące uczestników na całym świecie. 

Zanim Sophie Hellinger poznała Berta Hellingera i jego Ustawienia Rodzin ponad dwadzieścia lat temu, ukończyła intensywne szkolenie z Ajurwedy i Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (TCM). Przez wiele lat zarządzała ośrodkiem zdrowia za granicą zajmującym się tymi alternatywnymi metodami leczenia oraz domem seminaryjnym z przyległym hotelem. Ponadto Sophie Hellinger szkoliła się w różnych rodzajach medytacji i alternatywnych metodach leczenia. Wcześniej była odnoszącym sukcesy przedsiębiorcą w branży nieruchomości i deweloperskiej. 

Sophie Hellinger przez wiele lat badała sposoby poprawy zdrowia psychicznego i fizycznego oraz rozwoju istot ludzkich i prowadzenia ich jako istot duchowych do szczęśliwego i spełnionego życia. Dopiero gdy odkryła Ustawienia Rodzin Berta Hellingera, osiągnęła cel swoich poszukiwań. W 1999 roku, za zgodą Berta Hellingera, założyła HellingerSchule®, gdzie nadal oferuje swoje szkolenia jako nauczyciel konstelacji rodzinnych, w tym Cosmic Power®.

Po ślubie z Bertem Hellingerem w 2002 roku Sophie Hellinger i Bert Hellinger dalej rozwinęli Ustawienia Rodzin w Original Hellinger Familienstellen, która jest dziś nauczana, prezentowana i oferowana wyłącznie przez HellingerSchule® na całym świecie. Od tego czasu Sophie Hellinger była również aktywna i obecna jako równorzędny partner u boku Berta Hellingera we wszystkich jego seminariach i warsztatach.

W 2018 roku Bert Hellinger wycofał się z życia publicznego i przekazał całą swoją pracę swojej żonie Sophie Hellinger.

W związku z licznymi prośbami, dotyczącymi szkolenia się z metody ustawień u źródła, Sophie Hellinger założyła szkołę Hellinger®. 

ZOBACZ TAKŻE

Podtytuł
Podstawy ustawień rodzin
Autor
Sophie Hellinger
Przekład
Anna Choińska
Waga
413 g
Format
145x207 mm
Oprawa
twarda
Ilość stron
232
Wydanie
I, 2022
ISBN
978-83-65400-42-0
Tematy
Hellinger
Nowe paradygmaty w nauce i medycynie
Rozwijanie świadomości
Virgo
323
978-83-65400-42-0